John de Mol gehoord vanwege 'diefstal' The Voice Veilig douchen in 1 dag molenaar V Extra geld nodig voor gevolgen extreem weer molcoasr 13 Achter gesloten deuren is gisteren John de Mol verhoord in de recht bank in Lelystad. Aanstaande vrij dag en dinsdag gaan de verhoren verder. Ook Marco Borsato, Roel van Velzen plus twee werknemers van Talpa zullen worden onder vraagd. De verhoren worden door een Nederlandse rechter gedaan, maar het gaat om een Amerikaans onderzoek. Wat er vandaag precies is gezegd, wil niemand zeggen. John de Mol verwijst graag naar Talpa-medewerker Jeroen Groot die in 2008 met het idee van een auditie kwam waarbij je de zangers niet ziet. Bekender is het verhaal dat Roel van Velzen met het idee op de proppen kwam, i Ook Marco Borsato en Roel van Velzen zullen door de rechter worden verhoord toen hem werd gevraagd of hij wilde meedoen aan een nieuwe ta lentenjacht. Van Velzen had geen zin in de 'zoveelste tv-show waar bij het vooral draait om uiterlijk', en kwam met het voorstel de zangers te beoordelen zonder ze te zien. Van Velzen - zelf jurylid geweest - krijgt steeds een vergoe ding als The Voice weer eens ergens ter wereld wordt gelanceerd. John de Mol ging destijds met het voorstel aan de slag en zo werden de beroemde draaiende stoelen aan het format toegevoegd. Maar wie uiteindelijk ook het brein mag worden genoemd ach ter The Voice, De Mol, Groot of Van Velzen, de talentenjacht is bedacht in Nederland. Zegt John de Mols Talpa. De Ier Roy Barry betitelt die bewerking al jaren als onzin. Barry stelt dat hij in 2008 een tv-pro- gramma met de naam The Voice of America heeft vastgelegd bij het Amerikaanse Copyright Office: een talentenjacht waar een jury de kandidaten wel zou kunnen horen, maar niet zou kunnen zien. Van daar dat het onderzoek naar zijn klacht in Amerika wordt gedaan. Genoegdoening Barry zegt te kunnen bewijzen dat een medewerker van De Mol ooit inzage had in het idee. Al in 2011, toen hij voor het eerst met zijn claim de publiciteit haalde, zette hij een document online waaruit zou blijken dat zijn format in maart 2009 werd beoordeeld door de Entertainment Group. De eige naar van de Entertainment Group was Marco Borsato, later jurylid in The Voice. Barry wendde zich des tijds eerst tot de BBC, maar kreeg daar te horen dat het een zaak was tussen hem en John de Mol. Talpa heeft altijd 'met klem' de aantijgingen ontkend. Barry zegt miljoenen misgelopen te zijn, maar beweert toch meer voor 'genoegdoening' te gaan dan voor geld. ■SM NU TOT GRATIS WEEKEND VELUWE* I 'bf Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Bij aankoop van een comfortdouche tot €500 euro korting geheel verzorgd weekend op de Veluwe in Hotel Het Jagershof voor 2 personen (3 nachten, 4 dagen) t.w.v. €300 euro* O VEILIG 8,5 Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl woensdag 20 september 2017 GO DEN HAAG Om de gevolgen van wateroverlast, hitte, droogte en overstromingen te beperken, is jaarlijks een sub stantieel bedrag extra nodig. „Het is de hoogste tijd dat heel Nederland zich bewust wordt van de effecten van klimaatverandering voor ons land", zei deltacommissaris Wim Kuijken dinsdag tijdens de presentatie van het Delta programma 2018. Dit over heidsprogramma bevat maat regelen om het land te beschermen tegen overstro mingen door de klimaatveran dering en te zorgen voor voldoende zoet water. Er is jaarlijks 1,2 miljard euro voor beschikbaar. Volgens Kuijken ligt het Deltaprogramma goed op schema, maar er is wel een extra inspanning nodig om de ruimtelijke inrichting van Nederland tijdig klimaat- bestendig en 'waterrobuust' te maken. Hij adviseert een fors bedrag te reserveren voor rivierverruimingen. Roy Barry is een volhouder. Zes jaar geleden claimde de Ierse tv-producent al dat hij de be denker is van de wereldwijde televisiehit The Voice. John de Mol zou het idee hebben afge keken. Gisteren werd De Mol eindelijk verhoord. Ook oud juryleden Roel van Velzen en Marco Borsato staat dat nog te wachten. Victor Schildkamp Lelystad John de Mol tijdens een perspresentatie in 2011. ba0^ A/OigE rTr-1 /oorzien varTantislipvloer, lage instap, wandbeugel en douchestoel. "Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 30 sept. Jarenlange ervaring Meer dan 6.500 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden BEOORDELING/ VEILIGE BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13