II SSEBSSjWi 10 r j 4-daagse Een 10-jarige jongen is op aanraden van de kinderbescherming weggehaald van zijn ouders in het azc Emmen. Volgens advocaat Breeveld kunnen de ouders wél prima voor hem zorgen. Daniëlle Molenaar Samuel Bom Emmen De doodzieke Amir werd anderhalve week geleden uit het asielzoekerscentrum in Emmen gehaald, waar hij woont met zijn ouders. Het jongetje lijdt aan een onge neeslijke stofwisselingsziekte en is verstandelijk gehandicapt. Hij is uitbehandeld en na een weken lange opname uit het ziekenhuis ontslagen. Zijn Afghaanse ouders zeggen dat hun zoon volgens art sen nog hoogstens enkele maan den te leven heeft. Hun advocaat Joancy Breeveld zegt dat Amir is weggenomen om dat zijn ouders geen passende hulp kunnen geven. Dat slaat vol gens de advocaat de plank mis: „De ouders weten heel goed hoe ze hun zoon moeten verzorgen. Dat doen ze al jaren. De vader masseert hem en staat 's nachts op om hem vast te houden als hij het benauwd heeft." Wat Amir volgens haar vooral nodig heeft, is zijn familie. „De in stelling waar Amir naartoe is ge bracht, heeft misschien moder nere hulpmiddelen. Maar een ver pleeghuis kan niet bieden wat de ouders kunnen bieden: warmte en herkenning." Breeveld vindt het inhumaan dat de jongen in de laatste fase van zijn leven bij de ouders wordt weggehaald. Tot nu toe hadden de ouders beperkt bezoekrecht. Ze zijn gisteren met het openbaar vervoer naar de instelling in Be- dum gereisd om Amir te zien. Woordvoerder Richard Bakker bevestigt dat de kinderbescher ming de kinderrechter om een spoedmaatregel heeft gevraagd. „We kregen signalen dat het kind specialistische hulp nodig had. Het ging om een noodsituatie. We moesten acuut ingrijpen. Vandaag bekijkt de rechter de zaak op nieuw. De rechter vraagt aan ie dereen die bij het gezin betrokken is, ook aan de ouders, hoe zij nu te gen de situatie aankijken." De ouders weten heel goed hoe ze hun zoon moeten verzorgen. Dat doen ze al jaren Waarom is niet eerst naar andere oplossingen gezocht? Zoals tijde lijke huisvesting voor de ouders, waar zorg voor Amir kan worden geregeld? Of plaatsing van Amir in een instelling waar de ouders bij hem kunnen zijn? Bakker zegt dat alle mogelijkheden worden beke ken. „Eerst moet het kind veilig zijn. Daarna onderzoeken we welke mogelijkheden er zijn om de ouders te ondersteunen, zodat het kind de zorg en veiligheid krijgt die het nodig heeft." De kin derbescherming bekijkt de moge lijkheden om de zorg op 'een vei lige manier' weer over te dragen aan Amirs ouders. Kreta Mediterraneo Hotel All Inclusive 8 DAGEN NUVANAF Corfu Son Morco App. Logies Kreta Porto Village All Inclusive Kos Aegean View Aqua All Inclusive 'reaMare -iusive Kreta Rimondi Grand Rest All Inclusive Kreta Rimondi Grand Rest All Inclusive 20 21 Slechts 4 dagen boekbaar Inclusief retourvlucht, transfer accommodatie Na 21 september gaat de prijs weer omhoog Beperkt aantal stoelen beschikbaar, OP OP woensdag 20 september 2017 —Joancy Breeveld, advocaat A Amir en zijn vader. FOTO PRIVÉFOTO Zieke Amir bij ouders weggehaald uit het azc 12okt ....€449 400 meter van het strand Leuk en gevarieerd animatieprogramma VAN €233 17 O KT. VERTREK SEPTEMBER OKTOBER 12 okt V Op ca. 650m van het strand Kleinschalig appartementencomnlov Dicht bij het strand en pittoreske dorpjes Verblijf in mooie maisonnette 400 meter Leuk en ge< Ik Fraai gelegen met prachtig uitzicht Nab'i het strand en Chersonissos Meerdere zwembaden en waterglijbanen Ruime kamers in bungalowstijl Ruime kamers SEPT. SEPT. 77 Griekenland 023 751 06 06 3^1 Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting voor 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk-en zetfouten voorbehouden. fïL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10