O O) 0) O Vlissingse moet nog wat geduld hebben 10 ZE Tacx Pro Classic live op televisie Zeeuwse derby opnieuw ingepland Kerkhove strandt in de eerste ronde Motorcrossster Nancy van de Ven (19) werd afgelopen weekend geen wereldkampioene. Ze is het alleen nóg niet, want ze heeft alles in zich om die titel ooit op te mogen eisen. De eerste editie van de Tacx Pro Classic wordt op zaterdag 14 oktober live op televisie uitge zonden. Vanaf 16.00 uur verslaan Eurosport 1 en Omroep Zeeland de Zeeuwse klassieker. Het peloton gaat om 13.00 uur van start op de Dam in Middelburg. De finish wordt rond 17.30 uur verwacht op Neeltje Jans. De Tacx Pro Classic is de opvolger van de Ronde van Zeeland Seaports, die in een nog eerder sta dium als Delta Tour Zeeland door het leven ging. De organisatie van nu wil naast de Am- stel Gold Race graag de tweede grote klassie ker van Nederland worden. Het deelnemers veld van de 201 kilometer lange koers wordt volgende week vrijdag gepresenteerd. De wedstrijd VC Vlissingen-Goes viel afgelo pen weekend letterlijk in het water, maar is op maandag alweer ingepland door de KNVB. De wedstrijd tussen de twee Zeeuwse hoofdklas sers staat nu op zondag 12 november om 14.00 uur ingepland. De kans is echter aanwezig dat de wedstrijd opnieuw naar de zaterdag wordt verplaatst. Beide clubs bereikten daar voor af gelopen weekend al overeenstemming over. Het duel zou zaterdagavond om 19.30 uur ge speeld worden, maar omdat het hoofdveld werd afgekeurd en de plassen op het kunst gras aan de Irislaan stonden, werd er een streep gezet door het treffen. Lesley Kerkhove (25) heeft in de eerste ronde van het WTA-toernooi in Guangzhou moeten buigen voor Yanina Wickmayer. De Belgische was twee keer te sterk in de tiebreak: 6-7 (1) 6-7 (4). Kerkhove had via de kwalificaties een plek in het hoofdtoernooi op het Chinese hardcourt bemachtigd. De Zierikzeese trof in Wickmayer de nummer 116 van de wereld. De 27-jarige Belgische heeft al vijf WTA-titels op zak. Kerkhove bood Wickmayer goed partij door aardig te serveren. Alleen in de eerste set plaatsten beide tennissters een break. Twee keer moest een tiebreak de beslissing brengen, twee keer sloeg de Belgische daarin toe. zv Florussen Mol RBVM •y."' AX* Nancy van de Ven is een fenomeen in haar sport. Al vijf seizoe nen maakt de Vlis singse deel uit van de wereldtop; in 2013 debuteerde ze als vijftienjarige al met een vijfde plaats in het WK, een jaar later gaf ze daar een prima vervolg aan met eenzelfde notering, in 2015 en 2016 werd ze respectievelijk derde en tweede, en nu eindigde ze zondag als vierde. Dat lijkt een terugval, maar het scheelde niets of ze was wereldkampioen geworden. De ambitieuze Walcherse moet - over twee maanden - nog twintig worden. Oftewel, in haar tienerja ren heeft ze bijna alles al bereikt wat er te bereiken is. Vorige maand werd ze al Europees kampioen. Die wereldtitel komt er ook wel. Er is al leen nog minimaal een jaar extra geduld voor nodig. Bij een gemotoriseerde sport is het altijd de vraag: hoeveel draagt de machine bij aan het succes en hoeveel komt er op het conto van de crosser? Bij Van de Ven is te stellen dat ze er voor een heel groot deel op eigen kracht is gekomen. Pas dit seizoen rijdt ze op ongeveer het zelfde materiaal als haar grote con currentes. Net als Kiara Fontanesi en Courtney Duncan gaat ze de baan op met een fabrieksmotor van Yamaha. In alle voorgaande jaren - toen ze al een imposante opmars maakte tussen alle al volwassen rijdsters - hadden haar motoren minder kwaliteit dan die van de voornaamste tegenstreefsters. Wat Van de Ven zo sterk maakt, is haar onbegrensde toewijding. Sa men met haar familie leeft ze vol- le-dig voor de motorsport. Nadat broer Rinus vanwege diverse kwet suren moest stoppen, nam Nancy het stokje over. Aanvankelijk had ze niet eens zo veel met het crossen, maar uiteindelijk werd ze toch be smet met het virus. Loodzwaar Van de Ven traint, traint en traint. Ze rijdt binnen een straal van 300 kilometer op allerlei banen, ze fietst, ze loopt hard, ze fitnesst.... Dat moet ook wel, aangezien de manches die ze rijdt loodzwaar zijn. Het is steeds 25 minuten onge kend buffelen: ploegen door het zand, klei of modder, vallen en al tijd weer opstaan, robbertjes vech ten met de anderen.... En niet alleen fysiek vraagt de sport veel van haar, ook mentaal. Ze legt zichzelf een enorme druk op, ze voelt zich heel verantwoordelijk voor Team Van de Ven. Als iedereen heel hard voor haar werkt, wil zij niet teleurstel len. Vandaar ook dat ze zondag compleet gebroken was na het mis lopen van het kampioenschap. Na de eerste Grand Prix van dit seizoen in Indonesië, waarbij ze ge diskwalificeerd werd en meteen op een grote achterstand stond, zat Van de Ven ook in de put. Ze was twintig kostbare WK-punten mis gelopen. Door een dubieuze jury beslissing. Daarna krabbelde ze op en kwam ze zelfs na vijf van de zes GP's aan de leiding. In Frankrijk kon ze het zondag nét niet afmaken. Ze kwam drie puntjes tekort voor de eerste plaats in de eindstand en slechts eentje voor een podium plaats. Als ze in Indonesië gewoon ge klasseerd was, was ze wereldkam pioen geworden.... Als ze zondag derde in plaats van vijfde was ge worden in de manche, was ze we reldkampioen geworden. Maar 'als' telt niet in de topsport. Het is een harde wereld. Van de Ven heeft echter wel bewezen dat ze met tegenslagen kan omgaan. De Vlissingse zal volgend seizoen nóg feller zijn. Van de Ven was er na valse start héél dichtbij dinsdag 19 september 2017 WIELRENNEN VOETBAL A Steve Schalkwijk (links) en Erwin Franse (rechts) treffen elkaar nu in november. TENNIS Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore heeft een subtopwedstrijd in Velsen- Zuid gewonnen. Met Hexagons Conquest haalde ze voor het eerst de 70 procent. Daar mee gaf ze de concurrentie het nakijken. De nummer twee had vijf procent lager gescoord. Er komen vanavond tien Zeeuwse clubs in actie in het toernooi om de districtsbeker. SKNWK speelt een thuisduel, maar het eerste elftal van de club uit Nieuwerkerk speelt we gens het ontbreken van verlichting op het eigen sportpark in Bruinisse tegen Philippine (20.00 uur). De overige inhaalduels: Oostka- pelle-Heinenoord, Duiveland-Vosmeer, FC De Westhoek-Steen, Walcheren-RBC en 's-Heer Arendskerke-Apollo'69. Dennis Florussen is bij het WK triat lon net niet in de top twintig geëin digd. De Terneu- zenaar werd in de categorie H40-44 22ste. In Rotter dam had Florus sen 2.08,32 uur nodig voor de 1.5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. 1 Wesley Mol uit Ka- pelle is als ze vende geëindigd in het eindklasse ment van de Spaanse ritten koers Vuelta a la Rioja. Mol kwam als gastrenner in actie voor Polar- tec-Contador, het team van Alberto Contador. Hij ein digde 28 secon den achter win naar Martinez. l De rolstoelbasket ballers van RBVM zijn het seizoen met twee zeges gestart. In Tilburg werden de nieuw komers High-Five (43-22) en Hoofd dorp 3 (32-16- zege) verslagen. RBVM wil dit sei zoen voor het kampioenschap gaan. Die wereldtitel komt er nog wel 9?9 A Nancy van de Ven in actie tijdens de strandcross in Vlissingen. archieffoto ruben oreel Roeland van Vliet Nancy van de Ven Courtney Duncan Kiara Fontanesi Livia Lancelot a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83