IP w Scheepsspottersplek op pier Veerhaven Komst ondernemersloket in Sluis roept blijheid én vragen op Open Huis Dagen Op de Mozaïekschool gaan de voetjes van de vloer van woensdag 20 september t/m zaterdag 23 september 7 De hele Mozaïekschool in Sluiskil danst mee met de muziek van Gebyar. Het is een feestje, vindt de directeur. Mieke Szymanski, direc teur van de Mozaïek school in Sluiskil, kan niet stil blijven staan. Juf of meester, van groep 1 tot en met 8, de hele school danst in de gymzaal mee met de muziek van Gebyar. „Het is heel anders dan ze gewend zijn, echt een feestje!", roept de directeur boven de swin gende gamelanmuziek uit. De bijna veertig scholieren tel lende Indonesische muziek- en dansgroep treedt zaterdagavond op tijdens de Pasar in 't Meulengat in Sluiskil en maakt voorafgaand een rondje in Zeeuws- Vlaanderen. Gisteren kregen ze met de aanstekelijke gamelanmu ziek niet alleen de kinderen in Sluiskil maar ook de leerlingen van de basisschool Op Weg in Hoek aan het dansen. Gebyar is een groep van de Indo- nesische School in het Maleise Kuala Lumpur. Docente Engels aan de school Ruwiyati Aziz straalt als ze ziet hoe enthousiast de schoolkinderen op de groep reageren. „Ik ben echt blij. In Indo nesië is muziek ook zo'n belang rijk onderdeel van de cultuur." Haar leerlingen treden zaterdag vanaf 20.00 uur op tijdens de Pasar in het Meulengat. De interesse voor de hoofdact is groot en zelfs atta Wie van wandelen houdt, laat het nu nog wel uit z'n hoofd over de Veerhaven- pieren te lopen. De bestra ting is slecht. Maar dat gaat veranderen. In opdracht van de ge meente Terneuzen begint aannemer KWS morgen, woensdag, met de vernieu wing van het plaveisel. De paden worden allemaal heraangelegd in asfalt. Het blijft daar niet bij. Om bezoekers te verleiden tot vlakbij de Wester- schelde te lopen, komen at tracties op de koppen van beide pieren: een scheeps- spottersplek op de westpier en speciale zitbanken op de oostpier. De scheepsspottersplek wordt opgebouwd uit tun- nelringen die over zijn ge bleven van de Sluiskiltun nel. Kijkers krijgen er ook uitleg over het scheepvaart verkeer. Voor de zitbanken op de oostpier worden windmolenwieken ge bruikt. Op het strandje bij de Veerhaven is eerder al een groot en populair speel- werktuig gemaakt van windmolenonderdelen. Het hele Veerhaven-pro ject waarmee Terneuzen de band met het water wil her stellen en meer (Belgische) toeristen hoopt te trekken, moet in 2022 af zijn. Hier mee is zo'n zes miljoen euro is gemoeid. De commissie besprak een notitie van het college van burgemeester en wethouders over de voortgang van de invoering van het loket. Van de Vijver pleitte voor prakti sche oplossingen. „Nu moeten on dernemers alle berichtgeving van de gemeente nog uit het Adver tentieblad halen. Je zou ook kun nen regelen dat iedereen een mail- tje krijgt als er binnen - bijvoor beeld - een kilometer afstand een buurman een bouwvergunning aanvraagt", zo gaf ze als voorbeeld. Aanspreekpunt Alle fracties zeiden blij te zijn dat er in het gemeentehuis 'ein delijk' een centraal aanspreek punt komt voor ondernemers. D66 was het meest kritisch - vol gens raadslid Wim Huigh ligt er nog wel heel veel werk te wach ten. Op het gebied van het aan trekken van nieuwe bedrijven bijvoorbeeld. „Afgelopen week hoorden we uit Hulst weer posi tieve geluiden over nieuwe be drijven op het terrein Hogeweg. Wij ontvangen dat soort berich ten eigenlijk nooit." Huigh vindt ook dat er vaker met onderne mersverenigingen buiten het stadje Sluis gepraat moet worden. „Met de ondernemers in Sluis is elf keer per jaar een overleg, met de andere kernen nauwelijks." Wethouder Christiane van de Vijver beloofde schriftelijk op de vragen en opmerkingen te reage ren. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "Zorgsaam" dinsdag 19 september 2017 ZV Indonesisch feestje in de gymzaal Guido van der Heijden Sluiskil De Indonesische scholieren van Gebyar kregen de kinderen van scholen in Sluiskil en Hoek aan het dansen, fotoboaztimmermans chés uit Indonesië komen kijken. Kaarten a vijf euro zijn aan de deur te koop. Voor meer informatie: www.pasarsluiskil.nl. Banken van windmolenwieken FOTO HARMEN VAN DER WERF Het plan Veerhaven Ter- neuzen gaat deze week de derde fase in. De pie ren krijgen een flinke op knapbeurt. Op de koppen komen attracties. Harmen van der Werf Terneuzen De invoering van een onderne mersloket in de gemeente Sluis is het moment om te bekijken hoe via 'korte lijntjes' met on dernemers gecommuniceerd kan worden. Dat zei CDA-raads- lid Patricia van de Vijver tijdens een commissievergadering van de Sluise gemeenteraad. Martijn de Koning Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82