Kersverse vader kan ook een postnatale depressie krijgen 9 Sinds Frederik Tiquet (33) uit Tilburg met krachttraining begon, is hij niet meer te stoppen. Ook zijn toekomstige vriendin moet een sportief type zijn. Veeleisend: „Ik ben met weinig tevreden. Wel wil ik dat mijn partner sportief is en van bewegen houdt. Ik ben een fanatiek sporter sinds ik op mijn 17de met krachttraining begon." Eten: „Mijn ontbijt bestaat uit drie eieren gebakken in bakspray met nul procent transvetten. Ik ben een fitness- en personal trainer die zijn keukenkast vol heeft staan met eiwitpoeder en vitaminepillen." Vrijheid: „Vrijheid is leven. Mensen beoordelen je al snel op hoeveel je verdient en wat voor auto je rijdt. Aan een bepaalde status willen vol doen breekt je op en maakt onvrij. Echte vrijheid is jezelf zijn." Ware liefde: „Begint bij jezelf. Als je van jezelf kunt houden, kun je ook van een ander houden. Ware liefde in de vorm van een partner, kan ook bestaan. Ik laat me verrassen." Vriendschap: „Minstens net zo be langrijk als familie. Met familie moet je het maar treffen, maar vrienden zoek je zelf uit. Ik ben in vriend schappen in elk geval behoorlijk trouw en loyaal." Seks: „Lekker. Gezond. Ik wil best geloven dat seks in een relatie minder wordt naarmate je ouder wordt, maar zover ben ik nog lang niet. Daarvoor geniet ik er nog te veel van." Flirten: „Spannend. Maar liefst 70 procent van mijn klanten bestaat uit vrouwen. Ja, dan wordt er weieens onschuldig geflirt. Dat kan bijvoor beeld een glimlach, knipoog of com pliment zijn." Aantrekkelijk: „Een lieve, verzorgde en sportieve vrouw met niet te veel tatoeages op haar lichaam. Ik heb geen tatoeages en ben ook niet van plan er ooit een te nemen." Afknapper: „Een chagrijnige kop waar geen glimlach van afkan. Al door klagen. Aldoor negatief zijn. Geen humor hebben en alleen maar de serieuze kant gebruiken. Daar kan ik niet tegen." Eenzaam: „Dat was ik vroeger wei eens wanneer ik na een lange werk dag doodmoe thuiskwam en een leeg huis aantrof. Daar leer ik mee om gaan. Ik weet me thuis steeds beter alleen te vermaken." Zielig: „Liever begaan. Ik ben begaan met kwetsbare mensen. Mijn ene broer heeft een psychiatrische stoor nis en mijn andere is blind. Hun wel en wee laat me niet koud." Held: „Toen ik 6 jaar was, maakte mijn oma een Spidermanpak voor me. Ik voelde me daarin een held. Met carnaval en op feestjes verkleed ik me nog steeds als Spiderman of Batman. Nee hoor, dit is echt geen grap." Ambities: „Me nog minder door ne- gativiteit van buitenaf laten beïn vloeden of meeslepen. Ik ben nogal gevoelig, betrek dingen soms te veel op mezelf. Het leven is te leuk om te veel te piekeren." Angst: „Om mensen te verliezen of verlaten te worden. Ik houd dierba ren het liefst bij me. En ik heb angst voor oude, krakkemikkige, krakende liften en bruggen." Kracht: „Ik was ooit vrij dun. In mijn gespierde lichaam voel ik me veel lekkerder. Ik ben heel tevreden, maar er mag van mij best nog wat spier massa bij." UITGEZOCHT dinsdag 19 september 2017 SB 'Ik wil een sportieve vrouw met niet te veel tattoos' O Jeanette van Haasen Niet alleen jonge moeders kunnen door hormoon schommelingen een postnatale depressie krijgen, de hormonen van mannen die net vader zijn gewor den kunnen er ook wat van. Een postnatale depres sie wordt gezien als een hormonale kwestie bij moeders, maar ook vaders kunnen er last van krijgen, als ze wei nig testosteron hebben. Het testosteronniveau speelt een sleutelrol in het welzijn van een gezin na de geboorte van een baby, zeggen onderzoekers van de Universiteit van Zuid- Californië. Zij ontdekten dat vaders die na de komst van hun kind lage testosteronniveaus hebben, vaker tekenen vertonen van een post natale depressie. Veel testosteron bleek ook niet alles: dat ging vaak gepaard met agressief gedrag. De Amerikanen vroe gen 149 koppels twee maanden, negen maan den en vijftien maanden na de geboorte van hun kind onder meer naar depressieve gevoelens en naar de mate van te vredenheid over de re latie. Na negen maan den bepaalden ze met een speekseltest het testosteronniveau van de vaders. Dat het ni veau verandert (en vaak daalt) zodra ze vader worden, is eerder aan getoond. Waardoor dit wordt aangestuurd is onbekend. Wellicht de aanwezigheid van het kind of een slaaptekort. Depressie De Amerikanen ontdek ten dat mannen met weinig testosteron meer symptomen van een depressie hadden dan anderen. Opval lend: hun partners had den juist minder neer slachtige klachten. Mo gelijk besteedden deze mannen meer tijd aan de verzorging van de baby, waardoor de moeders meer steun ervoeren. Steun werkt goed tegen depres sieve klachten. Vrouwen met zo'n 'laag- testosteronman' waren dan ook tevredener over hun relatie. Er waren ook mannen met een hoog testosteronni veau. Zij ervoeren meer stress omtrent het ou derschap. Ze deden vaker vijandig naar hun partner, bijvoorbeeld door te schelden. Zowel een laag als een hoog testosteronlevel heeft dus nadelen. Een ge middeld niveau is waar schijnlijk het gunstigst. —Carin Röst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53