20 clubs geplaatst 11 VOETBAL DISTRICTSBEKERA Wat is er allemaal gebeurd bij de Zeeuwse clubs in drie weken bekervoetbal? Een aantal hoogte- en dieptepunten op een rij. Met een eigen doel punt van Kwaden- damme werd de districtsbeker don derdagavond 31 au gustus afgetrapt. Veere won die avond met 13-0. Het is nog steeds de grootste overwinning in de dis trictsbeker van dit jaar. Een ge deelde eer overigens. Wat viel er de afgelopen weken nog meer op in de districtsbeker? Drama De districtsbeker wordt lang zaamaan een drama voor Dom burg. Ook dit seizoen kon de Wal- cherse vierdeklasser maar niet winnen in de poule. De verschil len waren telkens minimaal, maar de duels met Wolfaartsdijk en Hulsterloo gingen verloren (met 2-1); tegen ZSC'62 werd het 1-1. Daardoor staat de teller in Dom burg inmiddels op vijftien opeen volgende bekerduels zonder zege. Geen andere Zeeuwse club wacht al zó lang op een zege. Vijfjaar ge leden, augustus 2012, won de club voor het laatst. De derby tegen VCK werd toen met 1-2 gewonnen door twee goals van Chiel Maranus. Sindsdien noteerde Domburg elf nederlagen en vier gelijke spelen. Volgend jaar een nieuwe kans. Primeur Volharding (Ovezande) probeerde het zeventien keer, maar over leefde nooit de poulefase. SVD (Driewegen) lukte het ooit één keertje, in 2005. Kruiningen, Vol harding en Hoedekenskerke De beker was niet echt 'het ding' van Volharding en SVD. Wél van DwO'15 waren toen de tegenstanders. Maar verder... De beker was niet echt 'het ding' van Volharding en SVD. Maar nu de twee zijn samen gegaan als DwO'15 lukt het al bij de tweede poging. Mede onder impuls van de scoringsdrift van nieuweling Rafael Pinto werden de vierdeklassers Zeeland Sport, Oostburg en derdeklasser GPC Vlissingen opzij geschoven. Een lekkere opsteker voor de nieuwe trainer Marvin Paauwe. Ze ker omdat de 'prijs' zaterdag werd binnengehaald in een onderling treffen met zijn voormalige JVOZ- collega Niels Slager, die trainer is geworden bij GPC Vlissingen. Comeback kids 1 Als de clubs uit de tweede klasse iets kunnen leren van de bekerdu els, dan is het wel dat je nooit klaar bent met Serooskerke. De ploeg heeft in totaal nog geen vijf minu ten een voorsprong mogen koeste ren in de drie bekerwedstrijden, maar staat wel 'gewoon' in de vol gende ronde. Tegen Brielle en Zuidland speelde Seroos 1-1 na een t-o-ach- terstand. Tegen Zuidland viel de ge lijkmaker van Roy Koole pas in TWEEDE RONDE blessuretijd. Diezelfde Koole zorgde een week eerder in extremis voor de winnende 4-3 tegen Excel- sior'20. De enige vijf minuten dat Serooskerke een voorsprong had. Tien minuten voor tijd stond de ploeg nog met 3-1 achter. De tweedeklassers zijn gewaar schuwd, te beginnen komende za terdag met Arnemuiden. Schietschijf Nu waren de tegenstanders niet de minsten, maar het bekerdrieluikje van Corn Boys stemt niet echt hoopvol. De Sasse ploeg leed drie nederlagen, met de alleszeggende doelcijfers: o voor en 32 tegen. Elf goals tegen tegen Zaamslag, der tien tegen HW'24 en 'slechts' acht tegen Clinge. Verliezen met dubbele cijfers was Corn Boys al een beetje gewend van vorig seizoen. Toen leed de ploeg in de competitie vier 10+ ne derlagen. Die stonden symbool voor het kansloze jaar in de vierde klasse. Hoe lang houdt Corn Boys het nog zelfstandig vol? Winterstop Bij Oostkapelle krijgen ze lang zaamaan een winterstopgevoel. Twee weken geleden verloor de ploeg met 6-2 bij Hellevoetsluis, maar toen.... Toen niks. Vorige week werd het bekerduel met Hei- nenoord afgelast en zaterdag werd ook het treffen met Unitas'30 ge schrapt. Uit armoe is Oostkapelle maar in de zaal gaan trainen. Het is geen ideale voorbereiding op de competitie met zo weinig mi nuten in de benen. Maar ook niet prettig is dat die twee afgelaste du els nog ingehaald moeten worden, te beginnen vanavond met Heinen- oord. Eén gelukje: het zijn allebei thuiswedstrij den. Comeback kids 2 De eerste wedstrijd met 7-2 verlie zen, maar tóch doorgaan. Nota bene op doelsaldo. De Noorman nen presteerde het. De 7-2-neder- laag tegen Groede werd gevolgd door een 5-0-zege op Breskens en een 8-1-overwinning op Sluis. De comeback werd zondag compleet gemaakt door Breskens dat met 5-2 won van Groede. Een klein won dertje. Topscorers districtsbeker dinsdag 19 september 2017 Vijf minuten voor en toch door ;8£Vi De spelers van Corn Boys balen na weer een tegengoal in de beker, ditmaal tegen Clinge (0-8). In totaal incasseerde de Sasse ploeg deze poulefase maar liefst 32 doelpun ten in drie wedstrijden, foto peter nicolai Rudy Boogert Vlissingen Twintig Zeeuwse clubs zijn zeker van een plaats in de tweede ronde van de dis trictsbeker. Dat aantal zal nog groeien, want in enkele poules zijn door de regenval nog niet alle wedstrijden gespeeld. Automatisch geplaatst (3): Hoek, Goes en Vlissingen. Gekwalificeerd (17): Zeelan- dia Middelburg, Serooskerke, Kloetinge, Bruse Boys, IJzen- dijke, Patrijzen, ZSC'62, De Noormannen, Bevelanders, Veere, Hoedekenskerke, DwO'15, HVV'24, Noad'67, RCS, Tholense Boys, Dau- wendaele. Bart van den Hemel Groede 8 Niek Luime Zaamslag 7 Soufian Dooms Breskens 6 Dylan Maljers De Noormannen 6 Rafael Pinto DwO'15 6 Bajram Bajra Bevelanders 5 Sebastiaan la Grand Hoedekenskerke 5 Marco den Deurwaarder Kapelle 5 Michael Strenk Veere 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39