Nieuwe wijken groeien explosief ^0% KORTING J etnia Q Buurtgenoten op Walcheren ontmoeten elkaar rondom diverse thema's BETAALBARE BRILMODE GOEDE KIJKOPLOSSINGEN TilroeOptiek een goede betaalbare bril is toch wat u wilt WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 WWW.TILROE.NL 7 Burendag op Walcheren is een stadse aangelegenheid. Van de 31 activiteiten is er komende zaterdag maar één in de gemeente Veere. Het Oranjefonds draagt tot 400 euro bij aan de koffie, thee, kipkluifjes en gezelligheid. I r wordt veel gezamen lijk aangepakt: aan de Radenhove in Middel- burg wordt een plant- 1 soentje omgebouwd tot buurttuin, rozen geplant aan de Vlasmarkt, groenten verbouwd aan de Vlissingse Bouwen Ewoutstraat en de speeltuin Van Epenpark aan de Zacharias Jansen- straat in Middelburg wordt opge knapt. Bij 18 graden celcius, een licht windje, zon met wolkjes en een geringe regenkans zijn de om standigheden gunstig voor de buurtbarbecues. Er staan er vijf op touw: in Middelburg bij de nieuwe Rittenburgers aan de Zeerustlaan, de Noordweg en de Zilvermeeuw straat in Nieuw Middelburg. In Vlissingen gloeien de kolen aan de Kasteelstraat en de Palingstraat. Het eigenlijke doel van de dag is buurtgenoten ontmoeten en aan de Koudekerkseweg 117 in Middel burg nemen ze dat letterlijk: de bewoners van de verbouwde school De Vliedberg ontvangen zaterdag hun buren onder het motto 'Gluren bij de buren'. Want dat gebeurt er nogal eens, dat er mensen voor de ramen staan, ver telt Rian Roegholt. „Ik woon hier nu een half j aar, de mensen uit de buurt ken ik nog niet. We wonen hier met zes stellen, eigenlijk zijn we zelf een intensief buurtje. We kunnen ons voorstellen dat men sen nieuwsgierig zijn naar hoe het geworden is." Tussen 11.00 uur en 14.00 uur is de buurt welkom in de gezamenlijke binnentuin. In de wijk Bossenburgh krijgt Burendag het thema 'gezonde leefbaarheid'. Bij de spil in de wijk, de Omnibusschool, heeft stichting Roat een gezondheidsmarkt inge richt waar zorgverleners als In digo, Zorgstroom, apotheker Boots, een diëtiste, GGD en Port- hos aan meedoen. Op het school plein staat een stormbaan, er is We wonen hier met zes stellen. Eigenlijk zijn we zelf net een klein buurtje een rommelmarkt en een rommel- route door de wijk en als elk jaar zijn daar het terras, eetkraampjes en een podium met variété waar 's avonds De Hobbyisten optreden. Leefbaarheidscoaches Jaap Keymel en Eddy de Seranno verzamelen wensen en mensen voor het leef baarheidsplan van de wijk. Vanaf 20.00 uur is het Bossenburgh Zingt. In Paauwenburg is Burendag het openingsfeest van De Burgerij, het oude Majoraat aan de Van Hogen- dorpweg. De nieuwe stichting De Burgerij, Wijkraad, Buurtpreven tie, huurdersvereniging L'Escaut, Zorgstroom-dagbesteding, Wijk- teamzorgstroom en verenigingen als De Koersbal, de Darts en de Creagroepen presenteren zich van 11.00 tot 15.00 uur. De bakker, groentenboer en de supermarkt zorgen voor lekkers en buiten staat een springkussen. Bij speeltuin de Oude Stad en in de wijk Mortiere kunnen de Vlis singse en Middelburgse kinderen meedoen aan spelletjesparcours. De West-Souburgers houden een rommel- en opruimroute. Zorglo- caties als de groepswoning van SVRZ aan de Johan Wilhem Thi- bautstraat 31 en Zorgstroom-zorg- hotel Hof't Seijs nodigen hun bu ren uit voor koffie. En dat doet zorgcentrum Nieuw-Sandenburg in Zanddijk bij Veere ook; als enige niet-stadse deelnemer. Het gaat de gemeente vooral om de nieuwe wijken in het Scheldekwar- tier: de Kop van het Dok, de Ketel makerij, de 'Iconische Toren' en de Broederbandbakkerij, waarachter de Scheldewijk moet groeien. Vlis singen heeft veel op stapel staan: Sea City aan de Coosje Busken- straat, appartementen in de Petrus- kerk, nieuwbouw op het Bunker terrein aan de noordrand van Bas- kensburg, de Beatrixlaan, op de grond van het vroegere tuincen trum aan de Berlagestraat en 150 huizen in Tuindorp, nu ook wel Claverveld genoemd. In Oost-Sou burg ontwikkelt zich Souburg noord naar 178 woningen. Daar naast zit bouw in de pen voor Vlug- tenburg en Kromwegesingel. Ook zijn er plannen voor de Kleine Markt, de Verlengde Bonedijke- straat, de Onze Lieve Vrouwe kerk, bij de vliedberg in Paauwenburg, bij Lammerenburg en de nieuwe Zoute Viever aan het Oranjeplein. BARCELONA dinsdag 19 september 2017 WA Binnengluren op Burendag Claudia Sondervan Vlissingen -Rian Roegholt Alle activiteiten zijn te vinden op www.burendag.nl. Vlissingen krijgt de komende jaren 507 nieuwe huizen. Veel meer woningen staan op zater dag 30 september van 10.00 - 17.00 uur in de showroom van de gemeente in de Timmerfabriek. Claudia Sondervan Vlissingen ty,' OP DE COMPLETE BRIL ongeacht de prijs en uitvoering van de glazen OOK OP A-MERK MULTIFOCALE GLAZEN -Eyewear Culture- Rian Roegholt met Flor, Lieve en Sara Demedts (vlnr). foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35