Vier eilandjes met vakantiewoningen voor Veerse Dam Wereldtitel komt er echt wel voor Van de Ven Artsen Ambon op studiereis De Zeeuwse Lagune heeft een nieuw, aanzienlijk kleiner plan ingediend voor vier eilanden bij de Veerse Dam. Omdat er haast bij is, is niet gewacht op onderzoek naar alternatieve locaties. dinsdag 19 september 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Hij werd al een tijdje verwacht, maar nu is het dan toch echt zover. In Dreischor is de eerste Aziatische hoornaar van Nederland gevonden. Ron van de Roer trof in zijn tuin een exemplaar van deze grote bijenmoordenaars aan die ook nog eens gemeen kunnen steken. Oogoperatie gaat daar nog met de hand Ernst Jan Rozendaal Kamperland De Zeeuwse Lagune heeft het plan voor een recreatieproject bij de Veerse Dam ingekrompen. Uit een brief van initiatiefnemer Marco Doeleman aan de raadsleden van Noord-Beveland blijkt dat in het aangepaste plan de oppervlakte 'bijna gehalveerd' is en er wordt 'een kwart minder aan eenheden gerealiseerd' ten opzichte van het plan dat zij in december torpedeer den. Toen ging het nog over een schiereiland van ruim 31.000 vier kante meter ter hoogte van de tweede loopbrug op de Veerse Dam. Op het eiland waren een ho tel en restaurant gepland met 44 kamers. Daarnaast zouden er 20 vrijstaande woningen komen en 48 appartementen plus nog eens 20 penthouses. Het kleinere plan is geïntegreerd in het landschap en niet hoger dan de Veerse Dam zelf. Het grootste ei land wordt met de dam verbonden door een 'transparant vormgegeven brug'. Er komt een eigen parking voor de verblijfsgasten. Uit de aan melding voor de Milieu-effectrap portage (MER) 'blijkt dat er geen negatieve effecten zullen zijn tij dens zowel de aanlegfase als in de gebruiksfase', aldus de brief. Doeleman schrijft dat vergaand rekening is gehouden met de wen sen van de gemeenteraad, de direct belanghebbenden en de publieke opinie. Het plan voldoet aan afspra ken uit 2014 waarmee volgens hem ook is ingestemd door de provincie, de gemeente Veere, Rijkswater staat, waterschap Scheldestromen, Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf). De Zeeuwse Lagune neemt nog wel deel aan het onderzoek dat de gemeente Noord-Beveland uit voert naar alternatieve locaties, maar wil niet wachten op de uit komsten. Niet alleen omdat al vijf tien jaar wordt gesproken over de plek bij de Veerse Dam, maar ook omdat de projectontwikkelaar 'in een tijdklem' is terechtgekomen. Als er in januari namelijk geen door de gemeente goedgekeurd plan ligt voor de Zeeuwse Lagune, gaat het hele recreatieproject niet Volgens de ZMf wil Noord-Beveland het plan er snel doordrukken voor de Kustvisie van kracht wordt meer door. De provincie werkt aan een nieuw omgevingsplan. Onder deel daarvan is de Zeeuwse Kustvi sie die binnenkort wordt onderte kend. Er is een overgangsregeling afgesproken die inhoudt dat de Zeeuwse Lagune alleen kan door gaan als het plan voldoet aan be staande regels. Die veranderen be gin volgend jaar, zodra er een ont- werp-omgevingsplan ligt. Vóór die tijd moet er dus een een goedge keurde bestemmingsplanwijziging liggen. Die procedure is nu door de Zeeuwse Lagune in gang gezet. Doeleman bevestigt het bestaan van de brief die al op sociale media rondgaat, maar hij wil geen toelich ting geven omdat hij op dit mo ment volop in gesprek is met de ge meente Noord-Beveland. Volgens de ZMf is het door de ge meenteraad gewenste alternatie- venonderzoek nu een 'wassen neus'. De milieuorganisatie vindt de besluitvorming niet transparant en beschuldigt burgemeester en wethouders van Noord-Beveland ervan het nieuwe plan snel door te willen drukken voor de Kustvisie van kracht wordt. It FOTO DANEL SOLABARRIETA SPORT10 ZEELAND5 Nieuw plan Zeeuwse Lagune

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29