O 20 MEE ANGELA KIJKT TV WERELDSTERREN VAKER ZIEK? Met annuleringen van concerten van Adele, Justin Bieber en Robbie Williams was het al een lastig jaar voor de concertbezoeker. Gisteren zegde Lady Gaga zelfs een complete tournee af. Is er sprake van een epidemie? Lady Gaga tijdens de Super Bowl. foto mattslocum/ap Hoe zou de nabespreking van de eerste aflevering van Dwars door de Week zijn verlopen? Hebben Sophie Hilbrand en de cabaretiers elkaar in de ogen gekeken en eerlijk toegegeven dat het niet goed genoeg was? Of- en dat vrees ik eigenlijk - zijn ze el kaar highfivend in de armen gevallen? Want tijdens de uitzending zaterdag moesten ze ook steeds lachen om hun eigen grapjes. Zij von den het met z'n allen kennelijk écht geestig wat ze hadden bedacht, dat was nog het pijn lijkst om te zien. Een nieuw satirisch programma maken voor NPO is geen makkelijke opgave, dat besefik terdege. In de voetsporen treden van het ver maarde Kopspijkers en Koefnoen, en tegelijk on derscheidend genoeg zijn ten opzichte van De Kwis - ga d'r maar aan staan. De lat ligt hoog, helemaal als typetjesgrootmeesters Owen Schumacher en Paul Groot meedoen. En zo'n programma moet groeien, Arjen Lubach had in zijn eerste aflevering ook niet meteen dat briljante Americafirst, the Netherlands second- filmpje. teksten waren niet goed genoeg, de grappen ronduit flauw. Neem die sketch met de acti viste die tegen de deur van Thierry Baudet had geplast. Je zag de clou als kijker toch al van mijlenver aankomen? De persiflages waren van het niveau Kannie- waarzijn, en nee, dat is geen compliment. Plien van Bennekom deed Linda de Mol ooit een stuk beter na en zelfs Paul Groot stelde teleur als Theo Hiddema. Sophie Hilbrand is als pre sentatrice in dit programma net zo misplaatst als Kees van der Staaij op de Gay Pride. Ko misch talent en timing zijn onontbeerlijk, en dat zijn nou net niet haar sterkste punten, viel al te constateren bij The Roast of Gordon. En wie waren uitgenodigd om de nieuwsquiz te komen spelen, het raamwerk dat de losse persiflages verbindt? Twee jongens van Street- lab, gasten die de laatste tijd in élk NPO-pro- gramma opduiken. Een irritant trucje dat de publieke omroep heeft gekopieerd van RTL, dat ook in alle shows steeds weer hetzelfde clubje RTL-sterren plugt. Goed. Genoeg geklaagd. Je kunt het ook po sitief bekijken: er zijn zoveel punten voor ver betering dat de volgende Dwars door de Week alleen maar beter kan zijn. Tenminste, als de makers het zelf ook inzien. Quote van de dag Ik wil gewoon dat mijn twee meisjes dit in hun kast kunnen zetten The Killers naar Nederland Pannekoek bij Dit was het nieuws iteraard: de fans krijgen keurig hun geld terug. Of ze mo gen hun kaartje hou den tot er een nieuwe concert datum bekend is. Maar hun idool Lady Gaga krijgen zij voorlopig niet te zien. De pop ster stelde gisteren haar gehele Europese tournee voor onbe paalde tijd uit. Het vrijwel uit verkochte concert van 3 okto ber in de Amsterdamse Ziggo Dome hoort daarbij. De oorzaak ligt bij de zange res zelf. Ze ligt in het zieken huis, meldt ze in een emotio nele verklaring, en kiest voor haar gezondheid. Lady Gaga (31) lijdt aan fibromyalgie, een vorm van reuma. De zangeres is sinds begin augustus onder weg met haar Joanne-wereld- tournee. In vijf weken werkte ze twintig concerten af. „Het is geen vermoeidheid van het toeren, maar ik heb ontzettend veel pijn", aldus de artieste. Ze laat 20 concerten uitstellen en hoopt op 5 november in de VS weer op het podium te staan. De ziekmelding van Gaga is er eentje in een dit jaar opval lend lange reeks van pechge- vallen onder wereldsterren. Het meest in het oog sprong de plotselinge tourneestop van Justin Bieber. Hij verklaarde zich lichamelijk niet in staat zijn Purpose-concertreeks te volbrengen. Wat hij exact mankeerde bleef onduidelijk. Bieber zocht na zijn medede ling geen behandeling in een ziekenhuis, maar in de kerk. Andere afzeggers waren Robbie Williams (die vorige week zijn laatste drie Europese concerten annuleerde wegens een niet gedefinieerde ziekte) en Adele. De zangeres zou haar grootste tournee ooit afsluiten met vier shows in het Lon- dense Wembley-stadion deze Het is geen vermoeidheid van het toeren, maar ik heb ontzettend veel pijn slechts om 'een handvol' geval len. Die hebben niettemin grote publicitaire impact. Vooral voor rapper Drake pakte die begin dit jaar bijzonder slecht uit. Fans reageerden woe dend nadat hij zich een uur tevo ren had afgemeld voor een con cert in maart. Het optreden was eerder al tot twee keer toe uitge steld 'wegens productionele re denen'. Drake was op 27 maart op het laatste mo ment ziek geworden. „Dat kan altijd gebeuren", al dus Manders. „Tour nees duren vaak meer dan een jaar. zomer. Ze worstelde zich met keelklachten door de eerste twee, maar het slottweeluik ging niet meer. De shows, waarvoor ook veel Neder landse fans kaartjes kochten, worden niet ingehaald. Toch vormen de afgezegde shows maar een gering percen tage van alle jaarlijkse concer ten, zegt Marjanne Manders namens organisator Mojo Con certs. Exacte cijfers heeft ze niet paraat, maar op honderden concerten per jaar gaat het Hoewel er bewust rustdagen worden ingepland, kan een mens simpelweg ziek wor den.' De opeenvolging van kwakke lende grote namen berust vol gens haar dan ook op toeval. Hoewel artiesten hun geld al enige tijd vooral met concerten moeten verdienen omdat de cd- verkoop weinig meer oplevert, treden ze niet vaker op. „Het aantal door ons in Nederland verkochte tickets is al jaren sta biel op ongeveer 1,2 miljoen per jaar." Ze wijst erop dat daadwerke lijke afgelastingen zelden voor komen. „Bij ziekte gaat het vrij wel altijd om uitstel. Vaak is zo'n uitgevallen concert in te passen in het vervolg van de tournee. Bij Lady Gaga ligt het moeilijker. Voor een complete serie moet de puzzel van de volgorde van alle zalen en steden opnieuw gelegd worden. We hopen daarover vandaag nieuws te kunnen mel den." dinsdag 19 september 2017 GO Dwars Maar over Dwars door de Week hadden ze toch iets langer moeten brainstormen. De Reageren? angela@persgroep.nl Nicole Kidman wint een Emmy, maar krijgt kritiek omdat ze in haar speech haar twee ou dere kinderen 'vergeet'. MUZIEK The Killers komen volgend jaar weer naar Nederland. De Amerikaanse band geeft op 28 februari een concert in de Ziggo Dome in Amsterdam. Het optreden maakt deel uit van een tour nee rond de re lease van het album Wonder ful World. TELEVISIE Jan Jaap van der Wal en Peter Panne- koek zijn de teamcaptains van Dit was het nieuws. Het sa tirische pro gramma van de AVROTROS keert na twee jaar afwezig heid op 17 de cember terug op tv. Van der Wal zat tussen 2001 en 2010 al aan de desk, voor Panne- koek is het zijn debuut. Pre sentator is Harm Edens. V ■o gnat nie door Stefan Raatgever Lady Gaga op Instagram Lady Gaga zette deze foto bij haar Instagrambericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20