'Ze lachten me uit met 50PlusBeurs' fel 15 Oprichter Alexander van de Kerkhof ziet bedrijven nu vechten om senioren Kerstcruise over de Rijn Nieuwjaarscruise Romantische Rijn Begin jaren 90 zagen weinigen hoe belangrijk de doelgroep zou zijn In al die jaren dat hij de soPlusBeurs organiseert, zag oprichter Alexan der van de Kerkhof (55) het imago van de iets oudere Nederlander enorm veranderen. „Toen ik in 1993 begon, was het onuitgesproken ge voel over de doelgroep: oud, gebrek kig, zuinig. Nu worden vijftigplus sers gezien als kritische consumen ten die volop in het leven staan en maar al te graag geld uitgeven aan de mooie dingen des levens." Dat er in het 25-jarig bestaan van de soPlusBeurs nogal wat is veran derd, merkt Van de Kerkhof bij voorbeeld aan het vakantieaanbod. „Vroeger werden speciale senioren busreizen aangeprezen met ver pleegkundige aan boord, maar te genwoordig is niets te gek of te avontuurlijk. Tot trekkingvakanties in safariland Tanzania aan toe." De beurs, die morgen start in de Jaarbeurs in Utrecht, is ook enorm gegroeid in bezoekersaantallen. „In het eerste jaar waren er minder dan 100 exposanten en kwamen er zo'n 9.000 mensen kijken. Nu komen er 100.000 mensen en 550 bedrijven op af." Als mensen hem met dat succes complimenteren, moet hij een beetje gniffelen. „Op verjaardags feestjes werd ik vroeger uitgelachen als ik zei dat ik deze beurs organi seerde. Begin jaren 90 was er nog nauwelijks discussie over 'de ver- grijzing' en zagen weinigen hoe be langrijk deze doelgroep zou wor den. Non-profitorganisaties als de Nierstichting wilden best op de beurs staan, maar bedrijven nauwe lijks. Als ze al kwamen, prezen ze 'ouderenproducten' aan, zoals tele foons voor doven en blinden." Niet negeren Nu staan ondernemers te popelen om hun spullen en diensten aan te prijzen. „Iedereen die er een beetje verstand van heeft, weet dat de helft van Nederland over twee jaar uit vijftigplussers bestaat, dus die doelgroep kün je helemaal niet ne geren. Bovendien heeft de groep geld te besteden. Welke jongere koopt er nog een gloednieuwe auto? Vijftigplussers doen dat wél. Er staan hier acht automerken." De beurs was een soort spiegel van de emancipatie van de oudere, maar gaf die ook een zetje, vindt hij. „Ik wil mezelf niet op de borst klop pen, maar sommige dingen zijn echt hier gestart. Zo wierf omroep baas Jan Slagter hier de leden voor wat later Omroep Max werd. Hier werd voor het eerst een modellen- wedstrijd voor ouderen georgani seerd; nu zie je ouderen steeds va ker opduiken in advertenties en tijdschriften." 1993 7 dagen per MS Allegro Kijk voor nog méér riviercruises op onze website! reizen *nl dinsdag 19 september 2017 GO Van behoeftig en op de centjes passen, naar bruisend en flink spenderen. „Vroeger zagen wei nigen hoe belangrijk deze doel groep was, dat is nu wel anders", weet Alexander van de Kerkhof als oprichter van de dit jaar pre cies 25-jarige 50PlusBeurs. Eefje Oomen Utrecht A —Alexander van de Kerkhof 2016. FOTO'S ANP 2000 2008 Naar o.a. Andernach, Koblenz Keulen 6-daagse riviercruise o.b.v. volpension Incl. feestelijk oudjaarsdiner Dagelijks Stip-begeleiding Naar o.a. Andernach, Rüdesheim Koblenz 7-daagse riviercruise o.b.v. volpension Incl. feestelijke kerstdiners Dagelijks Stip-begeleiding zie stipreizen.nl/crrarb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Keulen Bonn Andernach Koblenz Rüdesheim Mainz Keulen Andernach® Koblenz Rüdesheim Beleef dit jaar de kerstdagen op een bijzondere manier tijdens deze 7-daagse kerstcruise over de Rijn! Grijp deze unieke kans en vaar al v.a. slechts €399 met ons mee op het volledig in kerstsfeer versierde 3*+ MS Allegro. Tijdens deze riviercruise over de romantische Rijn bezoekt u o.a. het schilderachtige Andernach, 'Golden Mainz' en de historische parel van Duitsland Koblenz. Deze cruise vertrekt alléén op 23 december en het comfortabele verblijf aan boord o.b.v. volpension maakt deze kerstcruise helemaal af! Wilt u 2017 op een unieke manier afsluiten en 2018 op een geweldige manier beginnen? Stap dan 29 december aan boord van het enige échte Stip-schip het 3"+ MS Allegro. Vaar mee tijdens deze nieuwjaarscruise over de Rijn! Ervaar o.a. Andernach, Rüdesheim en Keulen in de meest sfeervolle periode van het jaar en geniet van een onvergetelijke oudjaarsavond in Koblenz. U verblijft aan boord van het schip o.b.v. volpension, incl. dagelijks ontbijt, lunch en diner. Boek snel deze geweldige nieuwjaarscruise, want op op! Alléén vertrek op 23 december Hut benedendek 429 Alléén vertrek op 29 december Hut benedendek 359 Hut bovendek 399 Voordeelhut 399 Hut bovendek 469

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15