Geen hotel op terrein postkantoor Katholieke kerk Koewacht organiseert disco Als eerste naar de exclusieve voorpremière EN 19 De kerk heeft bij kinderen vaak het imago van'een plek waar je altijd stil moetzijn'.ln Koewacht is dat voorbij. Daar is de kerk ook een plek om uit je dak te gaan. Een vrolijke familiefilm! Zaterdag, begin van de avond in Koewacht. De beats van pop-, dance- en zelfs trancemuziek overspoelen het Kerk plein. De klanken komen niet uit een café of jeugdsoos, maar uit de katholieke kerk. Binnen leeft een dertigtal kinde ren zich uit op de muziek van dj Cyrill Lee. Die heeft zijn set nog niet zo vaak vlak voor een altaar in elkaar gezet. Desondanks houdt hij zich niet in. De discolampen kleu ren al snel de afbeeldingen van Je zus' kruisweg bij toerbeurt geel, groen en blauw, de rook vervaagt het zicht op het kerkorgel en een machine blaast belletjes rond de hoofden van heiligen. Het pastoraal team vindt dit ook een prima idee Ronald Herman, voorzitter van de Stichting Kerkbelang Koewacht, geniet. „De kerk is voor iedereen. Ook voor jongeren. Maar dan moet je hen wel op hün manier tege moet treden. En als ze hier dan eens binnen zijn, wie weet leidt dat ertoe dat ze geïnteresseerd ra ken." De kerkdiensten in Koewacht worden uitstekend bezocht. De stichting houdt daarnaast andere activiteiten, zoals concerten en een boekenmarkt. Een disco is natuur lijk een stap verder. Herman heeft er geen bedenkingen over gehoord. „Veel mensen waarderen het dat we iets voor kinderen doen. Het pastoraal team vindt dit ook een prima idee. Het bisdom? Geen idee. Die hebben we niets ge vraagd." De opkomst valt alleszins mee, merkt Herman op. Maar zelfs als er bijna niemand was gekomen, had het initiatief nut gehad. „We zijn bij basisscholen op bezoek geweest om deze avond te promoten, en hebben daar een thema aan gekop peld: hoe denk je over jouw toe komst? Een beetje bezinning, zon der het zwaar te maken." Het con tact met die scholen had al meer waarde. „Dat was de afgelopen tijd een beetje verwatert. Dat deze stap is gezet, is al winst." De stichting kreeg bij het pro moten van de avond hulp van de kinderen zelf. „Gelukkig maar, want ze komen eerder als ze een uitnodiging krijgen van andere kinderen dan van oude mannen", weet Herman. Zo zette zijn klein dochter Yliena (to) met vriendin Jany uit Axel (9) filmpjes op You- tube met de oproep aan leeftijdge noten 'allemaal te komen'. De mei den geven daarin een voorproefje door dansend zowat alle hoekjes van de kerk te laten zien. Yliena is enthousiast over het idee, vertelt ze vlak voordat de disco begint. „In een kerk moet je altijd stil zijn. Dit is veel leuker." Al kijkt ze vlak voor het begin van de disco wat zorgelijk. „Jayden is er nog niet. En hij is de shuffelkoning. We kunnen zonder hem niet op treden." Tussen de muziek door is een paar keer tijd voor een momentje bezinning. Zo vertelt Augustine Loof, profvoetballer bij FC Eindho ven, over de tijd dat hij als kind vanuit Afrika terecht kwam in Koewacht, 'tussen allemaal blanke mensen'. Loof zit er relaxed bij, op de rand van het podium. De sfeer wordt er zowaar huiselijk van. Gelukkig is ook shuffelkoning Jayden inmiddels gearriveerd. Sa men met de meiden geeft hij vlak voor het kerkorgel een gelikte show. De andere bezoekers kun nen niet achterblijven. Partytime! Het nu braakliggende terrein is onderdeel van het stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bier kaai. Het was altijd een grote wens van het college om er een hotel of bed breakfast te laten bouwen. Wethouder Van Damme komt daar nu op terug. „Het wordt een zeer moeilijke zaak", vertelde ze de commissie leden. Er zijn wel degelijk ge sprekken gevoerd over de komst van een hotel, maar die liepen op niets uit. De kans is volgens Van Damme groter dat er apparte menten komen, wellicht met een brasserie erbij. Ook ondernemers gespecialiseerd in gezondheids zorg zouden interesse hebben om zich aan de Bierkaai te vestigen. De kans is groter dat er appartementen komen De ontwikkelingen aan het 's- Gravenhofplein, ook onderdeel van De Nieuwe Bierkaai, gaan een stuk vlotter. De bouw van de 35 appartementen en winkelruimtes moet in het tweede of derde kwartaal volgend jaar starten. Volgende maand gaan de wonin gen in de verkoop. Van Damme vulde aan het te betreuren dat Action de binnen stad verlaat. Hun huidige pand wordt gesloopt en daarom ver huist de winkel naar een pand net buiten het centrum, waar Nec- kermann Stuntmarkt zat. De wet houder is blij dat de winkel voor Hulst behouden blijft, gaf ze aan. Ga naar pzc.nl/premiere maandag 18 september 2017 Dansen op de beats aan de voet van het altaar Discolampen, rook en dansende kinderen in de fraaie Koewachtse kerk. foto peter nicolai Martijn de Koning - Ronald Herman, voorzitter Stichting Kerkbelang Koewacht De promotiefilmpjes staan op Youtubekanaal Yliena Activiteiten. De bouw van een hotel op de locatie van het voormalig post kantoor in de Hulster binnen stad lijkt van de baan. Dat ver telde wethouder Diana van Damme tijdens een commis sievergadering. Bob Maes Hulst - Diana van Damme, wethouder Dikkertje Dap, gebaseerd op het gelijknamige versje van Annie M.G. Schmidt, gaat over Dikkertje Dap en zijn beste vriend Raf. Ze zijn onafscheidelijk tot Dikkertje voor het eerst naar school gaat en erachter komt dat giraffen dat niet mogen. Dikkertje mist Raf en maakt een plan. Vanaf 4 oktober te zien in de bioscoop. Alleen via uw krant al te zien op 24 september Een film vol humor voor de hele familie In meer dan 120 bioscopen n tIN FILM Barbara Baebeao

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74