Trekkerstoelendans bij Farmers Got Talent Kraaghoeve is nu echt compleet Nieuw stadion Brugge dichterbij 18 ZEEUW! zv De boeren zorgden met een flinke knipoog voor een gevarieerd pro gramma met tal van activiteiten die elkaar overlapten, zodat er voor de vele bezoekers steeds iets te beleven viel. „Wij hebben negentig leden", vertelde Hans Moggré van Agra risch Jongeren Kontakt West Het zaklopen is een onderdeel van de boerenlympics Zeeuws-Vlaanderen. „We doen veel verschillende dingen gedu rende het jaar, maar dit is wel ons grootste evenement. Er zijn meer dan dertig vrijwilligers mee bezig." Peter de Waal was klaar met zak lopen. „Wij doen dit in Big Bags van kunstmest", vertelde hij. „Het zak lopen is een onderdeel van de boe renlympics. Net als het trekker- slepen met een team van vier. Dit is een mooie bedrijvigheid." Terwijl het ploegen, meer iets voor de oudere leden, en het boom stamsiepen gestaag doorgingen, startte aan de andere kant van het terrein de trekkerstoelendans. „Echt een leuk spel", wist Martijn Buijsse. „De kunst is de trekker snel en goed stil te zetten, op de rem en uit de versnelling. En dan als eerste het vlaggetje zien te veroveren." Martijn bleek er talent voor te hebben, want hij werd met zijn trekker eerste. Bij het slepen bleek zijn tractor echter te zwaar, mis schien door de boodschappentas achterop? Voor de tweede ronde kwam hij met een minder zware trekker op het parcours en verbe terde hij zijn tijden aanzienlijk. Dat is niet zo gek. De dagbeste dingslocatie van Zeeuwse Gronden wordt al langer gebruikt als 'equi- centrum': een locatie waar mensen met een psychische stoornis thera pie met paarden krijgen. "Maar door deze verbouwing is dit nu echt onze hoofdlocatie", ver telt woordvoerster Kim Heijboer. Het meest in het oog springt de verbouwde landbouwschuur. Een huiselijk ogende woonkamer met keuken en toiletten is op de onder ste verdieping ingebouwd. Thuis Op een nieuwe 'tussenetage' kwam ruimte voor presentaties en kamers waar psychiaters hun cliënten kun nen ontvangen. „Tot nu toe deden we dat onder meer op ons kantoor in Terneuzen", vertelt Heijboer. „Maar hier ziet het er gezelliger uit dan in zo'n klinische omgeving. Bovendien voelen cliënten zich op de boerderij veel beter thuis." Er zijn nog meer aanpassingen ge daan. Zo kwam er kantoorruimte bij en maakt een nieuwe steiger aan de naastgelegen Otheense Kreek het voor de cliënten gemakkelijker om in en uit kano's te stappen. BRUGGE De komst van een nieuw voetbalstadion voor Club Brugge is een grote stap dichterbij. De Vlaamse regering keurt, na ja ren steggelen, eindelijk het ver nieuwingsplan goed voor een aan tal gebieden aan de rand van Brugge. Eén daarvan is een lap grond te genover winkelcentrum B-Park Blauwe Toren, ten noorden van de stad. Het complete plan is nogal complex. Alleen al ten zuiden van het stadion moeten ook nieuwe woningen en een bedrijventerrein komen, en een opwaardering van het recreatiegebied rond de Sint Pietersplas. De plannen zijn zo veelomvattend, dat de bouw van het stadion daarin werd 'gegijzeld' en jaren vertraging opliep, tot frus tratie van politici en de voetbalclub zelf. Nu zit er dus schot in de zaak. Door de goedkeuring van de rege ring kan de gemeente Brugge nu de reguliere procedures starten. Het stadion komt recht tegen over het winkelcentrum, aan de andere kant van de Blankenbergse Steenweg. Club Brugge hoopt er over drie jaar te kunnen voetbal len. De club speelt nu nog, samen met Cercle Brugge, in het Jan Brey- delstadion in de wijk Sint-Andries. Cercle wil daar blijven. IN DE REGIO In Beweging in 's Landshuis Nieuw seizoen Kreatieve Vorming MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 18 september 2017 Dat de jonge boeren uit West Zeeuws-Vlaanderen talent heb ben, bleek gistermiddag op een zonnig evenemententerrein van Farmers Got Talent aan de Oost- langeweg bij Hoofdplaat. Wilma Valk Hoofdplaat - Peter de Waal, deelnemer Ritjes op de rug van een pony, voltigedemonstraties, aaien en zelfs knuffelen. Paarden speel den zaterdag een grote rol tij dens de feestelijke heropening van de verbouwde Kraaghoeve bij Terneuzen. Martijn de Koning Terneuzen u V 5 v< A De paarden worden volop ingezet tijdens de opening, foto peter nicolai: HULST Kunstenaarsgroep 'In Beweging' expo seert tot en met 8 oktober in 's Lands huis aan de Steenstraat in Hulst. De groep be staat uit tien kun stenaars uit Zeeuws-Vlaande ren: Johnny Bee- rens, Joost Heeren, Erik van Houten, Hajo Hoffmann, Er- nest Joachim, Theo Jordans, Frank Leenhouts, Stefanie de Melker, Marten Postma en Elsje van Ree. 's Landshuis is geopend op maan dag en van woens dag tot en met za terdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zondag van 14.00 tot 16.00 uur. HULST Stichting Kreatieve Vorming Hulst start deze week met een nieuw cursusjaar. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar is er het kinderatelier ruim telijk werken op donderdag in Den Dullaert in Hulst en op maandag- en dinsdagmiddag in basisschool De Schakel in Vogel waarde, telkens van 15.30 tot 17.00 uur. Ook is er een kin deratelier tekenen en schilderen op vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur in Den Dullaert. Op woensdag, don derdag en vrijdag worden er toneel lessen gegeven. Volwassenen kun nen zich inschrijven voor dag- en avondcursussen op het gebied van te kenen, schilderen, olieverfschilderen, pastel tekenen, kleurpotloden, aquarelleren, portret en trompe l'oeil. Ook is er een cur sus keramiek, een tabletcursus en de basiscursus digitale fotografie. Meer informatie is te vinden op krea- tievevorming.nl SLUIS Het is al niet zo simpel, als model op de rode loper, op de juiste en vrolijke wijze je outfit laten zien. En als je dan ook nog een paraplu vast moet houden om jezelf en je kle ding droog te houden, wordt het helemaal een uitdaging. De ruim tweehonderd vrouwen, mannen en kinderen die tijdens het Fashion Lifestyle Event zaterdag toonden wat er in Sluis op modegebied te vinden is, hielden zich in het matige weer prima staande. De modeshows, op vier locaties in het centrum, waren het hoogtepunt van de twee modedagen. Bijna dertig zaken in Sluis deden mee. foto peter nicolai AXEL De Halle, 13.30 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; In gang gemeente huis, 14.00 uur: Wandeling met gids CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Koersbal; Café JoJo&#39;s, 20.00 uur: Bingo HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten HOEK De Loven- hoek, 09.30 uur: Biljarten HULST De Serre, 14.00 uur: Bingo; De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Hand werken; 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 09.00 uur: Vrij bil jarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; 20.00 uur: 't Lawait' 't Kruispunt, 19.30 uur: Thema bijeen komst 'Hulst in dia loog' KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Witte 't Nog; 14.00 uur: In ternetcafé; De Bin nendeur, 13.30 uur: Koersbal SAS VAN GENT St. Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, bil jarten; De Statie, 13.00 uur: Koersbal SINT JANSTEEN De Warande, 13.15 uur: Internetcafé TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten; Ter Schorre, 14.00 uur: Steunpunt Ter neuzen, crypto grammen WESTDORPE Café 't Oude Raedhuijs, 13.30 uur: Kaarten 'Koeke tiene'; Fin- landcircuit, 15.30 uur: Special Day IJZENDIJKE Museum Het Bol werk, 15.45 uur: Kinderworkshop 'Hoe nieuw land ontstaat' ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.15 uur: Dansen A Sander Buijsse uit Hoofdplaat in actie met zijn Blue Power bij het boomstamsiepen, foto peter nicolai MODESHOWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73