Havenconcert verbindt stadje Brouwershaven Dolfijntjes ftl vangen krabbetjes 18 Watersportvereniging geeft concert cadeau IN DE REGIO Handwerken met Vrouwen van Nu Lezing door Jeanny Cobben MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Wat is de scouting zonder vuurtje waarboven je broodjes op een stok bakt? Tijdens de open dag van de scouting in Brouwershaven ont breekt dat onderdeel dan ook niet. Rond een ijzeren bak met daarin een vuurtje draaien een paar jon gens en meisjes driftig aan hun stok om het deeg niet aan te laten branden. Verderop klinkt getim mer uit de bosjes en zijn wat kin deren met takken in de modder aan het prutsen. Maar waar het hier in Brouwershaven vooral om draait, is het water. De Grevelingengroep bestaat namelijk uit waterscouts. Je begint er als dolfijntje en wanneer je elf jaar wordt, ga je naar de zeever kenners. Petra van der Weele is leidster bij de dolfijnengroep en vertelt dat ze nog wel wat nieuwe scouts kunnen gebruiken: „Er zijn net flink wat kinderen doorge schoven naar de zeeverkenners, dus hebben we nu nog maar negen dolfijntjes. De kinderen hebben zelf reclame gemaakt voor de open dag door posters op te hangen en vriendjes mee te vragen. Dat helpt wel om mensen enthousiast te maken." In de middag laat het weer het toe om nog even te varen De Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven zat afgelopen zater dag vol tijdens het concert van het Tata Steel Symfonisch Blaasorkest Het concert diende een tweeledig doel. Enerzijds was het een cadeau aan de gemeenschap van Schou- wen-Duiveland ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de watersportvereniging. Anderzijds was het een manier om te proberen het Havenconcert zoals dat van 1999 tot 2004 door Muziekvereni ging Apollo werd georganiseerd letterlijk en figuurlijk nieuw leven in te blazen. Of dat gaat lukken zal nog moeten blijken. Het is de be- Je hebt elkaar gewoon nodig in dit stadje doeling het Havenconcert in 2018 opnieuw te organiseren. „Het havenconcert is ooit gestopt vanwege budgettaire problemen en moeilijkheden rondom vergunnin gen", vertelt Rob Heijstek, voorzit ter van WSV Brouwershaven. „Maar dat concert is nu juist zo'n mooie manier om de leefgemeen schap van Brouwershaven en de watersportvereniging bij elkaar te brengen. Zo'n concert bevordert de sociale cohesie. Je hebt elkaar ge woon nodig in dit stadje. Met de viering van ons jubileum willen we dat vandaag onder de aandacht brengen." De watersportvereniging pakte groots uit door het Tata Steel Sym phonisch Blaasorkest bestaande uit maar liefst 75 muzikanten naar Brouwershaven te laten komen. In plaats van cadeaus voor het jubi leum, vroeg de vereniging geld te storten in het fonds waarmee het Havenconcert opnieuw gefinan cierd kan worden. „Voor ieder wat wils", klonk het in de aankondiging van het concert. Het orkest speelde onder andere Hallelujah van Leo nard Cohen en presenteerde een aantal veelgevraagde solisten onder wie Hermine Deurloo (mondhar monica), Gertie Bruin (accordeon) en Cor Knegjens. De organisatie kreeg veel positieve reacties. Heijs tek: „Wanneer je iets organiseert is het toch een beetje je angst dat er niemand komt. Het is een hele ge ruststelling dat er zo veel mensen zijn." en krabbetjes te vangen op de stei ger. De zesjarige Nikki Plaating is vandaag voor het eerst mee, maar is hierna meteen verkocht. „Krab betjes vangen is leuk, niet eng. Ik wil heel graag lid worden, mijn vriendinnetjes zitten er ook al bij!" Van der Weele hoopt dat er meer zo over denken. „Bij de scou ting staat plezier voorop, maar daarnaast leer je veel over jezelf, de natuur en samenwerken. Respect voor anderen, dat vinden we ook heel belangrijk." maandag 18 september 2017 BROUWERSHAVEN De Vrouwen van Nu gaan op woensdag 20 september handwerken in Brouwershaven. De leden gaan onder leiding van Lilian van den Bosch van stof (vilt) (kerst)cupcakes maken. Van den Bosch zit in de Handwerkcommis- sie van Vrouwen van Nu Zeeland. De leden brengen zelf een klein schaartje, een naainaald en een paar spelden mee. De eigen bij drage in de kosten is 3 euro. Ook niet- leden die graag met stofjes fröbelen zijn welkom, zij betalen 5 euro. De avond begint om 20.00 uur in het Tonnenmagazijn. De zaal is open om 19.30 uur. Aanmelden kan via vvnbrouw@ gmail.com. GOES Jeanny Cobben geeft vandaag, maandag, een le zing over het ver vaardigen van haar pronkrol in het His torisch Museum de Bevelanden in Goes. In 2008 begon Je anny met nog vier handwerkvriendin- nen met het ieder voor zichzelf bordu ren van kleine lap jes die uiteindelijk een pronkrol zou den gaan vormen. Het is een lap ge worden waarin di verse borduurtech nieken voorkomen. De lezing sluit aan bij de tentoonstel ling Jeanny Cobben pakt uit, oude tech nieken in een nieuw jasje. Belangstellenden zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom in het auditorium van het Historisch Mu seum de Bevelan den, Singelstraat 13 in Goes. De kosten bedragen tien euro per persoon, inclu sief consumptie. BURGH Tijdens de jaarlijkse perenveiling in Burgh trokken de aanwezige kopers gul hun portemonnee. Voor gewilde koopjes moest al gauw tussen de dertig en de vijftig euro worden neergeteld. De verkoop bracht in totaal 673 euro op. Deze opbrengst komt ten goede aan een AED die in de kern van Burgh geplaatst wordt. De traditie van de perenveiling gaat al bijna anderhalve eeuw terug. De peren werden zoals altijd op de derde zater dag in september door veilingmeester Henk van Felius (rode jasje) per opbod verkocht. Dit jaar gebeurde dat voor de 143e keer. foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leerlin genorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai- Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; NOORDGOUWE Kuuroord de Schouw, 18.30 uur: Yogales door Mari anne van den Haak; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: L'amant Double; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming toren; Yogastudio Zee land, 10.30 uur: Yoga en meditatie, 16.00 uur: Introduc tiecursus Yoga en meditatie; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning; Mariska Den Hartog Mariska Den Hartog Brouwershaven -Rob Heijstek, voorzitter watersportvereniging Het publiek luistert naar het Tata Steel Symphonisch Blaasorkest met violiste Nienke Schillemans. foto marieke mandemaker A Alles draait om water bij de scouting, foto marieke mandemaker LEVENSREDDENDE PEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61