Nacompetitie? Steen is er wel klaar mee Tholense Boys hunkert naar de tweede klasse Cépèro verheugt zich nu al op derby SDO'63 wil heus wel promoveren M R Over de grens 7 i r. Up DERDE KLASSE B ZATERDAG VIERDE KLASSE A ZATERDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Tholense Boys Krabbendijke Duiveland, Noad'67 VIERDE KLASSE A ZONDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Steen Clinge Groede Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Luctor Heinkenszand Patrijzen, Veere SKNWK' VIJFDE KLASSE A ZONDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Schoondijke Biervliet Sluis maandag 18 september 2017 THOLEN Gaat het na twee op de valreep mislukte pogingen eindelijk lukken voor Tholense Boys? Lukt het om eindelijk de tweede klasse te bereiken? Aan voerder Auke Bovenberg (23) is overtuigd dat het dit seizoen voor elkaar komt. „Ons doel is promoveren. Wij vinden ook dat we in de tweede klasse thuis horen. Ook vorig jaar voelden we dat weer heel sterk in de na- competitie. Daarom was het ook zo jammer dat het opnieuw net mis ging." De teleurstelling is inmiddels verwerkt, zegt Bovenberg. „We hebben een jonge groep, met jongens die graag willen." In de voorbereiding moesten de Tho- lenaren vooral improviseren op de backposities. Sam Nieuw koop herstelt van een operatie aan de pols en Lennard Mars man raakte door privéomstan- digheden tijdelijk op een zij spoor. Routinier Niels Hopmans is definitief gestopt. „Dat is wel een vacature in het elftal", be kent Bovenberg. „Je levert sco rend vermogen in. Benieuwd hoe dat gaat uitpakken." Ook zonder Hopmans is er vol gens Bovenberg genoeg aanval lende kwaliteit over. Dave den Boef weet doorgaans het net ook gemakkelijk te vinden, Dani Gladdines groeit door en in de oefenperiode was Youri Boudou nadrukkelijk aanwezig. Boven dien is voorin Koen Nieuwkoop, na bijna drie seizoenen blessu releed, in de selectie terugge keerd. „We hebben in de aanval veel keuze", zegt de Thoolse captain die voor zichzelf weer een rol in het hart van de defen sie ziet weggelegd. Bovenberg rekent op pittige te genstand. „Je weet dat alle ploegen tegen ons het achterin graag dicht willen houden. Aan ons om daar doorheen te voet ballen." De Boys openen tegen Wieldrecht, ook titelkandidaat. Een week later volgt de eerste derby, bij Noad'67. „Weten we meteen waar we staan." SINT JANSTEEN De nacom petitie dreigt voor Steen zo langzamerhand een obsessie te worden. Pieter Warrens weet daar alles van. „De laat ste tien jaar heb ik met Steen zes keer een periodetitel in de vierde klasse gewonnen, maar we zijn geen enkele keer ge promoveerd." Ook het afgelopen seizoen gloorde er hoop na het winnen van een periodetitel, maar de ploeg stuitte in de nacompeti tie op een sterker BSC. De Brabanders werden op hun beurt uitgeschakeld door Breskens en Hontenisse, die wel naar de derde klasse pro moveerden. „Dat resultaat tegen BSC was teleurstellend, want in de competitie waren we gewaagd aan Breskens en Hontenisse." De 28-jarige verdediger kan niet echt verklaren waarom het steeds niet lukt. „Het is wel zo dat de groep vaak op twee ge dachten leeft. Niet iedereen ziet het zitten om te promove ren naar de derde klasse. Als het eenmaal zo ver is, dan gaan we er wel weer met z'n allen voor. In de selectie zitten ook veel jonge spelers, die de power nog missen tegen de fy siek sterke Brabanders." Warrens vindt ook dat de ploeg tot een paar jaar gele den nog niet rijp was voor de derde klasse. Dat ziet hij nu anders. „We hebben nagenoeg dezelfde selectie. Alleen Ken neth Triest (verhuisd naar Utrecht, red.) is er niet meer bij. Oostburg en Clinge zijn onze Zeeuws-Vlaamse concur renten. Voor de rest is het moeilijk in te schatten, want er zit een aantal Brabantse ploe gen bij. Maar net als vorig jaar, moeten we voor het kampioen schap gaan. Rechtstreeks pro moveren met een titel graag, want de nacompetitie is niets voor ons." Trainer Carlo van Grimberghe, die aan zijn zevende seizoen begint bij Steen, is het hele maal eens met zijn routinier. 'S-HEERENHOEK Patrijzen was in de Zeeuws-Vlaams ge tinte vierde klasse van het zon dagvoetbal jarenlang een vreemde eend in de bijt. De overstap naar het zaterdag voetbal en de indeling in de vierde klasse A doet vooral trainer Sté- phane Cépèro (foto) deugd. Hij kwam na het be kend worden van dat goede nieuws op zijn be- sluit terug en verlengde zijn overeenkomst met de ploeg uit 's-Heerenhoek. In een volledig Zeeuwse klasse verheugt de trainer zich op nieuwe en verfrissende confron taties tegen ploegen uit de na bije omgeving. „Zeven keer naar Walcheren, de rest naar Schou- wen-Duiveland, Noord-en Zuid- Beveland", weet hij. „Mooi hè? Ik ben er heel blij mee. Het mooiste is natuurlijk de wedstrijd tegen Luctor Heinkenszand, die op de derde speeldag staat gepland. Dat is voor Patrijzen dé derby der derby's en de wedstrijd van het jaar." Cépèro treedt aan met een team van spelers die in 's Heerenhoek geboren en getogen zijn, of daar al jaren voetballen en volledig zijn ingeburgerd. „De vierde klasse is het laagste niveau van het zaterdagvoetbal. Ik kan me niet voorstellen dat er clubs zijn die spelers betalen. Dat bete kent dat er vooral veel plezier in zit. Dat stralen de jongens ook uit." (S3 Dat neemt niet weg A ff dat Patrijzen als jÉT nieuwkomer een rol van betekenis wil spe- ■*4^ len. „We hebben met el kaar uitgesproken dat we voor een prijs gaan", zegt hij. „Dat kan dus ook een periodetitel zijn. Als je bij de eerste vier eindigt, doe je mee. Dan wil ik het nog wel eens zien." LAMSWAARDE Het is zo langza merhand vaste prik: als de KNVB de laagste klasse in het zondag voetbal indeelt, staat SDO'63 bo venaan het lijstje. Vier jaar zesde klasse, zestien jaar vijfde klasse: na de her structurering van het voetballandschap in 1996 kwam de dorp sclub uit Lamswaarde nooit op het op één na hoogste niveau uit. Maar moedeloos worden ze er in Oost Zeeuws-Vlaanderen niet van. Elk jaar weer is er de hoop op mini maal een periodetitel. Ook dit sei zoen weer. Frank van Driessche (foto), al een leven lang aan de club verbonden en bezig aan zijn zevende seizoen als voorzitter, reageert met een welgemeend 'O, jawel hoor', als hem de vraag voorgelegd wordt of SDO '63 niet wil promoveren. „Drie jaar terug pakten we de eer- ste-periodetitel, wonnen we thuis van Aardenburg, maar verloren we de uitwedstrijd. Toen waren we er wel heel dichtbij." Met nagenoeg dezelfde selectie als dat jaar en ook dezelfde trai ner (de teruggekeerde Dimitri Goossens, red.) streeft SDO'63 dit seizoen hetzelfde resultaat na. „We hebben een hechte groep", zegt Van Driessche. „In de voor bereiding zijn we met z'n allen een hele week naar Italië geweest, naar het domein van één van onze supporters. Dat was een superervaring, die hopelijk dit jaar tot iets moois leidt." f I Of hij na zoveel jaren in de kelder van het zon dagvoetbal niets eens het idee heeft: waar kijk ik ei genlijk naar? „Nee", beweert Van Driessche. „Niet alle wedstrijden in de vijfde klasse zijn goed, maar dat kan ook niet. Ik zie ook wel eens eredivisiewedstrijden die niet om aan te gluren zijn. In de vijfde klasse is er altijd veel span ning en wordt veel gescoord. Je kunt dat ook positief bekijken." Waarde is misschien wel de Zeeuwse club met de meeste nationaliteiten in de eerste selectie. Eén van hen is de Pool Jazec Mielzynski, een hard werkende kracht die voorop gaat in de strijd. Dat hij die kwaliteiten bezit, is niet geheel verrassend. De Polen moeten het volgens hem na melijk juist van hun mentaliteit en vechtlust hebben. „We leveren in het veld altijd strijd voor onze club of ons land. Zo zit ten Polen in elkaar. We zijn harde werkers met een enorme mentali teit", zegt hij. „Daarnaast houden we ontzettend van voetbal. Bijna alle Polen. Als de nationale ploeg speelt, kijk ik met een groep vrien den uit Polen samen naar de wed strijd. Dan zitten we samen voor de televisie en moedigen we het team fanatiek een. Nee, dan gaat het er niet rustig aan toe, haha." De laatste tijd zijn er dan vooral po sitieve kreten te horen. Polen doet het namelijk erg goed. „We staan bovenaan in de groep om kwalifi catie voor het WK, dus het gaat goed. Al verloren we laatst wel van Denemarken. Maar goed, jullie ver liezen ook wel eens hè?", doelt hij, terwijl hij lacht, op het Nederlands elftal. „Op dit moment hebben we een hele goede ploeg. Spelers als Robert Lewandowski en Arek Milik zijn van een enorme klasse." Toch denkt hij niet dat de huidige Poolse ploeg het beste team is dat het land ooit had. „Zo'n twintig jaar geleden waren we nóg beter. Toen hadden we een speler als Zbigniew Boniek." Hij won onder meer de Europa Cup I met Juventus. „Hij is voor Polen wat Johan Cruijff voor Nederland is." Polen heeft ook een aantal grote clubs, zoals Wisla Kra- kau en Legia Warschau. En ook Lech Poznan mag niet vergeten worden. „Dat is echt mijn club. Al van jongs af aan." Daniel Vervelde Dit overzicht kwam tot stand door bijdragen van Aector Dooms, Ben van den Aarssen, Eddy van der Hooft en Klaas Verspoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51