Puzzelen geblazen voor Houtepen 0-0? Dan wordt het feest in Stavenisse Wemeldinge stapt uit de comfortzone Van Dam me heeft niet zoveel met cijfers 6 VOORUITBLIKKEN OP EEN NIEUW SEIZOEN EERSTE KLASSE TWEEDE KLASSE E ZATERDAG DERDE KLASSE A ZATERDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? De Meeuwen Terneuzense Boys MZC'11 VIERDE KLASSE B ZATERDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? SPS Apollo'69 Smerdiek, DwO'15 Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? RCS Walcheren, Yerseke Zaamslag, Kapelle DERDE KLASSE A ZONDAG Welke Zeeuwse clubs gaan meedoen voor de prijzen? Philippine HVV'24 Terneuzen maandag 18 september 2017 Kloetinge begint aan het ze vende seizoen in de eerste klasse. In de voorgaande zes seizoenen heeft de club een zeer hoog winstpercentage op gebouwd. Meer dan 54 procent van zijn wedstrijden op dit ni veau heeft Kloetinge gewonnen (76 van de 140 duels). Dat hoge gemiddelde bracht Kloetinge in alle seizoenen in de top vijf, drie keer resulterend in promotie. Daar zou de club dit seizoen voor tekenen. De nieuwe trainer Marcel Lourens liep afgelopen seizoen warm als assistent onder Arie van der Zouwen en is nu de hoofdverantwoordelijke. De signatuur van Marcel Lou rens als trainer: aanvallend voet bal met veel goals voor en ook best veel tegen. Drie keer eerder speelde Bruse Boys in de eerste klasse, tel kens was het feest na één sei zoen alweer over. Alexander van Keulen, Ronald van Oeveren en Wim Nieuwland loodsten de ploeg naar de eerste klasse, maar konden 'Bru' vervolgens niet behouden voor dit niveau. Marco Groeneveld mag dit sei zoen bewijzen dat het wél mo gelijk is op dit niveau. Een groot deel van de spelersgroep neemt de ervaring van twee seizoenen geleden mee, toen het in de na- competitie (pas) misging. Moge lijk voordeel: alleen de nummer laatst degradeert. Opnieuw blijft Zeelandia Mid delburg verstoken van derby's. Vorig seizoen kreeg de ploeg Brabantse en enkele Zuid-Hol landse tegenstanders in de tweede klasse tegenover zich, dit seizoen wacht de ploeg lou ter Brabantse opponenten. Zee landia Middelburg wil dit seizoen onder de nieuwe trainer Dennis de Nooijer weer meedoen om de bovenste plaatsen. Dat past in het patroon van de afgelopen tien seizoen waarin de ploeg op één seizoen na promoveerde, degradeerde of deelnam aan de nacompetitie. Bij Zeelandia Mid delburg is altijd iets te beleven. AXEL Cees Houtepen (foto) is terug op het oude nest. Eerder was de nu 55-jarige trainer in het seizoen 2013-2014 al een aantal maanden als tussenpaus werkzaam bij FC Axel. „Ik weet de weg en dat bevalt goed", geeft hij aan. Voor de Axelse club en de nieuwe trainer is de voorbereiding op het voetbalseizoen 2017-2018 niet soepel verlopen. „Ik vind het niet prettig dat de competi tie later begint. Nu miste ik begin september mijn studenten omdat het toen ontgroening was." Houtepen hoeft zich in Axel niet te vervelen. „Er is een hoop werk te verzetten. De uitslagen waren in de eerste weken niet best. We verloren van HVV'24, Breskens en Philippine. Ten op zichte van mijn vorige periode is het team verouderd en moet er verjonging komen. Een tegenval ler is dat David Destorme ge stopt is. Het aanspeelpunt is weg en we missen direct een aantal doelpunten." In de tweede klasse E komt Houtepen met Axel de nodige oude bekenden tegen. Hij was eerder trainer bij Arnemuiden, Oostkapelle, SSV'65 én Seroos- kerke. „Bij Arnemuiden ben ik begonnen. Met Seroos heb ik natuurlijk wel een speciale band, omdat ik daar zo recent nog trainer was. Ik heb met Seroos een periodetitel gepakt en ben er kam pioen geworden. Maar als we tegenover el kaar staan ben ik nu gewoon de trainer van FC Axel." Voor Houtepen is het te hopen dat alle puzzelstukjes op de juiste plaats vallen. „Deze tweede klasse is geen gemakke lijke klasse, ledereen kan van ie dereen winnen", besluit de oe- fenmeester. STAVENISSE Marco Klippel begint met Stavenisse aan zijn achttiende seizoen en is maar wat blij, dat zijn ploeg de laat ste jaren in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal niet langer als schietschijf fun geerde. Stavenisse eindigde vorig seizoen op de vijfde plaats en is houder van een opmerkelijk record. De ploeg slaagde er 231 duels op rij niet in om met een doelpuntloos gelijkspel af te sluiten. „Dat is toch niet normaal ei genlijk hè", valt Klippel met de deur in huis. „We hebben het er zelf ook dikwijls over. De laatste keer is volgens mij tegen Vrederust geweest. Als we een keer met 0-0 gelijkspelen, dan vieren we een feestje, hebben we al tegen elkaar gezegd. Het is ook niet zo dat wij niet gelijk kunnen spelen. Voor de beker tegen Colijnsplaatse Boys werd het bijvoor- beeld 2-2. Tot een jaar of vijf geleden kre gen we zelf altijd veel doelpun ten tegen. Dat is verbeterd, en de laatste jaren scoren we zelf ook bijna altijd. Kijk de uitsla gen er maar op na, het is bij voorbeeld niet vaak 1-0 ge weest." Liefhebbers van doelpuntrijke wedstrijden daarentegen komen bij Stavenisse wel aan hun trekken, bevestigt hij. „Als je de uitslagen van de eerste bekerwedstrijden bekijkt, dan zie je grote uitslagen bij de ploegen van de derde en vierde klasse. In de competitie is het verschil tussen de bo venste zes, zeven ploegen en de rest een beetje te groot. Wij hebben zelf altijd bij de onder ste vier gezeten, maar de laat ste jaren gelukkig niet. Vorig seizoen sloten we af met vijftig punten. Het zou super zijn als dat dit seizoen weer lukt." WEMELDINGE In zijn eerste weken als hoofdtrainer ver baasde Jordan van Langevelde zich over het aanpassingsver mogen van de Wemeldinge-se- lectie. „Willen we doorgroeien met Wemeldinge, dan moeten we achterin in de zone gaan voetballen." Van Langevelde (32), die bij Kloetinge als jeugdtrainer en as sistent-trainer bij de eerste se lectie ervaring opdeed, schuwt de uitdaging niet. „Het omscha kelen van systeem was de eer ste weken wel een gevecht. Het voelt alsof ze uit de comfortzone moeten treden. Op het toernooi in Heinkenszand zijn we voor het eerst goed getest en het is leuk om te zien dat de groep stappen heeft gezet. Ik verbaas me er echt over hoe snel de groep dit heeft opgepakt." Van Langevelde koos in Wemel dinge voor een lange voorberei ding: „Zeven weken. Ik heb me zelf en de spelers een weekje extra gegeven en gekozen voor een rustige opbouw." Voor Wemeldinge is het zaak om te overleven in de derde klasse. „Het gat tussen de derde en vierde klasse is erg groot, maar de voorbereiding geeft vertrou wen. We moeten eerst verdedi gend de organisatie goed weg zetten en ten tweede goed gaan kijken waar we druk gaan geven." Van Langevelde kent wel het een en ander in de Zeeuwse derde klasse. „Vorig seizoen heb ik Kruiningen, waar ik na mijn vertrek bij Kloetinge bij het tweede wat hand- en spandien sten heb verricht, aan het werk gezien. En Wemeldinge heb ik ook een paar keer aan het werk gezien. Dat gaf wel een voor sprong." Zonder Niels Kole, maar met Pieter Bolle en Maurice van den Hemel, gaat Wemeldinge op avontuur. PHILIPPINE De vierde plaats in het eerste seizoen in de derde klasse A van het zondagvoetbal schept voor Philippine hoge ver wachtingen. Frank van Damme, vorig seizoen assistent-trainer, weet dat zijn ploeg aan de duels met HW'24 en Terneuzen slechts twee punten over hield en schrikt op voorhand niet van het feit dat door de terugkeer van Hon- tenisse en Breskens het aantal derby's is verdubbeld. De uitslagen van de wedstrijden tegen HVV'24 en Terneuzen gaven vorig seizoen een verte kend beeld, vindt Van Damme. „Terneuzen schopte in Philippine vijf keer op doel en won met 5-3. In Terneuzen (1-0) verdiende de wedstrijd ook geen winnaar. Ik heb zelf veel derby's gespeeld. Die zijn toch alleen maar leuk om te voetballen? Een stukje extra gezonde spanning hoort erbij, maar je moet er als speler wel goed mee om kunnen gaan." Met wedstrijden tegen Honte- nisse en Breskens in het ver schiet is de trainer dan ook niet bang voor een doemscenario. „Cijfers zijn cijfers, maar ik ge loof er niet in. We hebben in de vierde klasse tegen hen ge speeld, meestal was de balans in ons voordeel. Het is aan mij als trainer om spelers gerust te stel len, maar op het veld moet het gebeuren." Van Damme is evenmin Es bang dat zijn ploeg net als een paar jaar terug een zwaarder tweede seizoen in de derde klasse tegemoet gaat. „Ik vind het alleen maar een voordeel dat ik alle ploegen heb gezien. Daar neem je als trainer toch een stukje van mee. We zijn bovendien echt versterkt. Als het nu veel slech ter zou gaan, moeten we echt naar onszelf kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50