De gelijkmaker blijft uit voor gedreven Rapide Mark de Jonge heeft eindelijk een opvolger op Bosse Pielenloop Oemoemenoe verliest na rust grip op het duel 14 De Kok snel klaar op WK Dat lukte niet. Voor de pauze ble ven beide partijen in evenwicht dankzij gelijke spelen van Steven van Acker en Berry Dallinga, tegen Kiraz en Wilkowski. Dallinga maakte een achterstand van tien Ik ben heel tevreden met mijn eerste wedstrijd van het seizoen punten punten goed en ging nog als eerste uit, maar zag Wilkowski in de nabeurt gelijk komen. Dallinga na afloop: „Ik ben heel tevreden met mijn eerste partij dit seizoen." Na de pauze bleken Frédéric Cau dron en Jean Paul de Bruijn in goe den doen en legden hun tegenstan der Tasdemir en Capak hun wil op. Caudron viel in de slotfase even stil, zag de Turk tot 26-32 terugkomen, maar liet zich niet meer verschal ken. Joey de Kok ondervond bij zijn debuut op een WK aan den lijve hoe ver de wereldtop nog verwij derd is. Hij werd in de poulefase uitgeschakeld (derde), maar trof het ook niet met de indeling. Met twee spelers die boven de 1.000 (Carlos Anguita en Beom Yeol Lee, beide fi nalist) eindigden, was zijn poule de zwaarste van de vier. De Kok: „Ik heb gedaan wat ik kon. De loting was ongunstig en ik speelde ook niet mijn beste spel. In mijn eerste partij begon ik goed, maar ik raakte in de tweede helft niks meer. De tweede wedstrijd was niet goed, maar die won ik nog net (25-24). In de derde partij tegen de Koreaan Lee kwam ik halver wege met 1-15 achter. Gelukkig kwam ik nog wat terug. Je kan op dit niveau geen foutje maken want dat wordt meteen afgestraft en ik heb er teveel gemaakt. Toch kijk ik er positief op terug." De titel ging naar de Spanjaard Carlos Anguita. De Kok werd elfde. Topteamcompetitie. Horna-'s Lands Welvaren/Reedijk 2-4 en 4- 2: De Bree peurde in Noord-Hol land de halve winst uit de dubbele wedstrijd. Danny Walhout eiste een hoofdrol voor zich op in het li- bre. Hij won zijn eerste partij met 250 punten. Hij Verloor weliswaar zijn tweede wedstrijd, maar maakte nog wel 73 punten in de ene beurt die hem gegund was. Peter de Bree en Ad Koorevaar wonnen elk één partij. In de Grand Prix driebanden in Capelle aan de IJssel overleefde Ro bert van Stevendaal en Dion Berg mans twee voorronden. Beiden verloren in de eerste ronde een par tij. In de tweede ronde bleven zij ongeslagen. Michael Vink bleef één ronde overeind, maar hij stapte een ronde later in. Vink won zijn beide partijen overtuigend. Derde klasse. Rapide-Baren- drecht 2-4: Al na drie minuten nam een gedreven Rapide de lei ding via Teddie van Remortele uit een strafcorner. Vrij snel kwam Barendrecht langszij. Die ploeg had vooral fysiek en qua snelheid wat meer in huis dan Rapide. Dat resulteerde direct na de pauze in de 1-2 uit een strafcorner. Enkele minuten later werd het al 2-2 uit een strafcorner via Tatsjana van den Eynde. Daarna werd de druk van de bezoeksters steeds groter en moest Rapide de 2-3 incasseren. Toch beet de thuisploeg nog van zich af en had het kort voor tijd de 3-3 op de stick uit een strafcorner. Toen de bezoeksters snel daarna 2- 4 scoorden, was strijd beslist. Vierde klasse. Olympia-Krimpen 8-0: Olympia speelde als team een uitstekend duel. Het gaf zelf nau welijks iets weg en nam al na vijf minuten de leiding door Maura Bervoets. Het jeugdige Olympia had daardoor de smaak te pakken en liet Krimpen volstrekt kansloos. Bij rust was het al 4-0. Ook in de tweede helft hield de thuisploeg de druk hoog. Dat resulteerde in een riante 8-o-zege door vier doel punten van Martine Delzenne, op nieuw een goal van Maura Ber voets en treffers van Maartje Boer booms en Puck Schoonen. Mannen. 3: Het spel was misschien niet al te hoogstaand, maar het was wel een spannend duel. Reeds na drie mi nuten nam Olympia de leiding via Gideon van Ee. Daarna boog Li berty die achterstand om in 1-2. Toch kwam de thuisploeg nog voor de rust op 2-2 door opnieuw Gideon van Ee. Evenals bij de tweede treffer lag slap collectief verdedigen aan de basis van die treffer. Daarna nam Olympia het initiatief in handen. Die druk le verde zeven minuten voor tijd de gelijkmaker op. Op aangeven van Martijn Lafarre tekende Rinke Wijffels voor die treffer. Rapide-Ypenburg 1-2: Het zeer jeugdige Rapide, met drie spelers van zestien jaar en zelfs één van vijftien, verdiende een compli ment. Met veel inzet en zelfs tac tisch spel werd het Ypenburg knap lastig gemaakt. In dit enerverende duel nam Rapide de leiding. Na voorbereidend werk van Teun van Doeselaar en Youp Eggermont opende Robert de Kerf de score na mens de thuisploeg. Het duurde tot tien minuten na de rust voordat Ypenburg op gelijke hoogte kwam. Twaalf minuten voor het einde scoorde dat team pas de 1-2. Bij die stand bleef het Met voldoening keek de voetbal vereniging Vogelwaarde zaterdag terug op de wedergeboorte van de Bosse Pielenloop. Het was sinds 1989 geleden dat de laatste editie hiervan gehouden werd en die werd gewonnen door Mark de Jonge. De editie van 2017 kreeg Terneuzenaar Sander van Doorn als winnaar bij de mannen op de 10200 meter. Het aantal deelnemers overtrof de stoutste verwachtingen van de organisatie. In totaal waren er 124 (104 bij de ouderen en twintig bij de jeugd) die waren komen opda gen. „Daar hadden we zeker niet op gerekend. Een mooi aantal waarop we zeker voort kunnen borduren en ik kan nu al stellen dat Met 124 deelnemers was de nieuwe Bosse Pielenloop een groot succes er zeker een vervolg gaat komen", stelde organisator Sander de Schepper. Hij was dus tevreden over het aantal deelnemers, maar zeker ook over het sportieve verloop door onder meer de Pauluspolder, waar Van Doorn dus snel aan de leiding kwam en uiteindelijk uitkwam op een tijd van 38.31 minuten over de 10200 meter. Dat betekende een voorsprong van net geen twee mi nuten op Leo Bracken uit Axel: 40.29. Inge de Booy was de snelste vrouw in 49.16 minuten en de korte afstand was bij de mannen voor Merijn Plat jouw uit Kuitaart in 17.37. Cathy Poppe won de korte afstand bij de vrouwen in een tijd van 19.15 minuten. De rugbyers van Oemoemenoe wa ren een stuk minder op dreef dan een week eerder tegen Waterland en gingen in Sassenheim op het kunstgras van Bassets met 30-18 onderuit. Bij rust leidde de thuis club al met 15-11. Ereklasser Oemoemenoe had moeite met het natte, stroperige kunstgras en ook de beslissingen van de referee vielen zelden uit in het voordeel van de Middelburgers. Bassets kwam uit een penaltykick vlot op voorsprong. Oemoemenoe kwam direct langszij via Greg Ban nister, maar de thuisclub nam op nieuw de leiding. Chris Farrell drukte een try in de hoek van het veld en bracht zijn team daarmee op een 6-8-voorsprong. Daarna was het weer stuivertje wisselen. Bas sets scoorde, waarna Greg Bannis ter zijn team meteen weer op voor sprong zette. Maar vlak voor rust werd Oemoemenoe nog twee keer bestraft, waardoor Bassets met een 15-11-voorsprong de rust in ging. Na rust ging het nog even gelijk op, waarna Oemoemenoe de grip op het duel verloor. De thuisploeg liep uiteindelijk uit naar een over tuigende zege. Het werd uiteinde lijk 30-18. maandag 18 september 2017 Dallinga is Turks trio de baas Esmee Picavet van Rapide (rechts) met de bal aan haar stick, foto peter nicolai Waar de driebanders van Dal- linga.com vooraf hoopten op een gelijkspel op bezoek bij De Vee markt, kregen ze een overwin ning. De thuisploeg deed voor het duel met de formatie uit Sluiskil een beroep op drie Turkse spe lers. Tayfun Tasdemir, Murat Can Capak en Tolgahan Kiraz moes ten samen met de Nederlander Huub Wilkowski de kastanjes uit het vuur halen. Joop van den Oudenhoven Vlissingen -Frédéric Caudron De hockeysters van Rapide kon den de uitstekende competitie start geen vervolg geven. In de thuiswedstrijd tegen Baren- drecht moest het na een dege lijke eerste helft toch nog met 2- 4 buigen. Olympia herstelde zich in de vierde klasse van een min dere start en walste met 8-0 over Krimpen heen. Peter Snelders Vlissingen Vrouwen. Vierde klasse. Olympia-Liberty 3- Wim de Vos Vogelwaarde Hans Markusse Sassenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42