Korfballers Swift worden voor de pauze weggespeeld 13 Tjoba blijft in de eerste klasse bovenin meedoen na dikke zege tegen IJsselvogels. In dezelfde klasse incasseert Ondo weer een nederlaag. 2V In de hoofdklasse B trokken de korfballers van TOP de stijgende lijn door. Tegen hekkensluiter Tweemaal Zes werd het na rust nog even spannend, maar in het laatste kwart stelden de Arnuidenaren hun tweede overwinning op rij zeker. Tweemaal Zes-TOP 21-25: Nadat Tweemaal Zes was uitgeraasd greep TOP de controle in Maar tensdijk. Jurgen Janse kreeg steeds meer grip op topschutter Randy Bruijntjes. Bij rust was er de 9-12- voorsprong. „Het was een stuk be ter, maar we zijn nog niet constant genoeg", keek coach Arco Goed koop terug op de tweede helft waarin de Arnemuidenaren ver slapten en Tweemaal Zes lieten te rugkomen tot 14-15. TOP zette toen aan en liep onder aanvoering van Petra van Belzen naar 21-25. Scores TOP: Petra van Belzen 6, Demi Mondeel en Dylan Gillissen 4, Jeanine Marijs en Jurgen Janse 3, Peter van Belzen en Jorian Schroe- vers 2, Emmelie Bouwens 1. Swift-Unitas 19-29: „Het was dweilen met de kraan open", over zag coach Dennis Plantinga de schade die zijn ploeg nog voor rust opliep (6-16). Zijn complimenten gingen uit naar de tegenstander, die met attractief korfbal Swift kansloos liet. Vooral het dames kwartet van Unitas deed de Mid delburgers pijn. Na rust schakelde Unitas een tandje terug, waardoor de nederlaag niet nog groter uit viel. Tjoba-IJsselvogels 23-11: Tjoba kende een zorgeloze middag tegen IJsselvogels, dat op alle vlakken te- kortkwam. Vooral na rust (12-7) werd het krachtsverschil zo evi dent dat coach Tom Mertens ach terover kon leunen. „Wel een keer lekker zo'n stessloze zaterdag", al dus de Vlaming. derde speelronde blijft Ondo zon der overwinning. Dit keer won Togo en Stormvogels wonnen dik een week voor hun onderlinge derdeklasse-topper koploper Futura. „Met stip titel kandidaat nummer een", aldus coach Edwin Coppoolse. Ondo speelde niet onverdienstelijk, maar legde het af tegen een werve lend Futura dat over veel schijven scoorde. In de komende vier duels rekent Coppoolse op punten. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Dennis Witte 4, Sacha Hoefkens en Thomas Mesu 3, Jeroen Mesu 2, Hanne Hollemans 1. Fortis-Albatros 27-21: Beducht voor een veelscorend Albatros wa pende Fortis zich met gediscipli neerd verdedigen. Halverwege de eerste helft leek dat niet genoeg te zijn, maar de Souburgers bogen nog voor rust de 5-7 achterstand om in 15-13-voorsprong. De marge groeide tot vier punten en hield stand. Coach Hans de Meij was bijzonder content met het eerher stel van zijn ploeg na de uitglijder van vorige week. Het was een stuk beter, maar we zijn nog niet constant genoeg snelle 3-0 hield coach Reinoud Bakker zijn hart vast, maar Atlas bood Weidevogels verrassend lang partij. De Ritthemse heren wer den doeltreffend uitgeschakeld. De dames hielden hun ploeg in de wedstrijd. De gemiste strafworp op 17-15 en de daarop volgende 18- 15 was de nekslag voor Atlas. Scores Atlas: Fenna Wondergem en Thomas Mesu 4, Stephan den Boer 3, Irina Trujillo en Tim Dybala 2, Evi Ovaa en Laura van Gilst 1. Maassluis-KVK 32-17: Vanaf 7-5 was er geen houden meer aan voor KVK. Maassluis sneed als een bo- termes door de Kapelse verdedi ging. De haast om te repareren pakte averechts uit. De marge liep bij rust op tot 19-9. Hoewel KVK iets meer deelnemer werd aan de wedstrijd, was het tweede bedrijf om des keizers baard. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 6, Niels Verdonk en Koen Volkers 4, Romie de Winter, Jose Nieuwen- huijse en Nicole Bostelaar 1. ODO-Seolto 23-18: Seolto werd in de eerste twintig minuten over klast door oud-eersteklasser ODO. Het herstel kondigde zich net voor rust (12-6) al aan, maar de Vlissin- gers kwamen een stief kwartiertje voor tijd terug tot twee punten. Op de macht claimde ODO in de slotfase de winst. Togo-Blauw Wit 26-12: De derby werd een makkelijke prooi voor de favoriete thuisploeg. Togo had aan twee sterke demarrages meer dan voldoende om Blauw Wit aan de kant te schuiven. „Na 4-4 was het geen wedstrijd meer", berustte Blauw Witter Tom van de Boom in het lot van zijn achttal. Wolters en Denny Hoogstrate 1. Luctor-Stormvogels 9-21: Luctor had te veel ontzag voor Stormvo gels. In no time was de buit bin nen voor Stomvogels. De titelkan didaat uit Westkapelle was een paar maten te groot en was in ge dachten al bij de topper van vol gende week tegen Togo. Allicht was Luctor ook al meer met Zaam- slag bezig. Vios-Zaamslag 24-12: De onstui migheid van Zaamslag stak bleek jes af bij de fysieke suprematie van Vios. De Zeeuws-Vlaamse heren legden het af, de dames kregen het niet gecompenseerd. Na rust (10- 6) spurtte Vios weg bij Zaamslag. Na twee winstpartijen staat de nieuwbakken derdeklasser weer met beide voetjes op de grond. Scores Zaamslag: Jesse Hamelink 3, Linda van Reeuwijk, Marjan Ver flage en Pjotr Hamelink 2, Daphne de Vos, Mireille en Erwin Verhelst 1. maandag 18 september 2017 TOP heeft de langste adem JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 8, Aisja Zuidweg en Stephan den Boer 3, Sanne Oostinga, Mirella Pouwer, Joren Gillissen, Davin Thielen en Koen Maljaars 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Sharon Goedegebuure en Robin Harinck 4, Esmee Walraven en Jur gen de Kunder 3, Melissa Nau- mann 2, Pien Westmaas en Niels Pekaar 1. Futura-Ondo 20-18: Ook na de Scores Fortis: Justin Koppejan en Tim Crucq 8, Joyce Schoonaard en Maurice van der Have 3, Yasmin Swiers 2, Juul van der Linde, Kim - Arco Goedkoop, trainer TOP Baas en Anita Wielemaker 1. Weidevogels-Atlas 19-17: Na de Fortis (gele shirts) herstelde zich knap tegen Albatros met een 27-21-zege. foto ruben oreel Scores Seolto: Pepijn Koppejan 4, Lieven Middelhoek en Rowena de Pagter 3, Mariëlle Francke, Remi van den Broeke en Rick van de Wal 2, Sander Meertens en Wouter Harthoorn 1. Scores Togo: Marten Postema 6, Niek Meerman 5, Joost Goossens 4, Desiree Voshart 3, Kitty Huis man, Claudia Machielsen en Jordi Domisse 2, Anouk Hazelaar en Roby de Vegte 1. Scores Blauw Wit: Joost van Die- men 4, Marty de Vilder 3, Martijn Kole 2, Annemarijne Holl, Marieke Scores Luctor: Marjolein Durink, Evi Lauret, Jasper de Pooter 2, Jasmijn Hamelink, Anthony van de Velde en Adrie de Jonge 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 9, Lauren Peene 6, Jonathan Koets 2, Loura Kleinepier, Angela Mat- thijsse, Demi van Vaardegem en Niek Peene 1. De laatste keer dat TOP de 25 treffers haalde op het veld was bijna twee jaar ge leden. Ook toen was Twee maal Zes de tegenstander in de hoofdklasse. Het werd 26-19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41