Derby valt door regen in het water HWP trapt af met zege op concurrent 11 zv in de verre bovenhoek draaide. Hoek kreeg nog kansen op de 2-2, maar die viel niet meer. Jannes Tant: „Drie punten na drie wedstrijden is niet genoeg. Dat weet iedereen. Het is frustrerend om te zien dat we het in de eerste helft weggooien. Het was te braaf, zowel in balbezit als bij balverlies. Na rust hebben we laten zien dat het wel kan, alleen kost dat kracht en energie." Hij wilde ermee zeggen: die energie moetje als speler wel in een wedstrijd willen steken. Eén ding is al zeker: de opstelling zal woensdag in het bekerduel met FC Lisse an ders zijn dan de basiself van afgelo pen zaterdag. „Ik moet eens goed nadenken over de inbreng van be paalde spelers en ook over het sys teem. Na rust liep het in 4-4-2 be ter. Misschien moeten we daar wel op voortborduren." Hoewel zaterdagmiddag door Vlissingen naar buiten werd ge bracht dat de derby niet kon doorgaan, was er toch een aantal voetballiefhebbers naar de Iri slaan afgereisd. Blijkbaar was de boodschap niet bij iedereen overgekomen. Zij kwamen dus van een koude kermis thuis. Door de regenval aan het einde van afgelopen week waren de velden in Vlissingen onbe speelbaar. De gemeente keurde het hoofdveld af. De kunstgras velden golden als alternatief, maar ook deze lagen blank. Daarom zat er niets anders op dan het duel af te gelasten. De derby tussen Vlissingen en Goes moet nu op een ander mo ment worden ingehaald. Wan neer dat gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. Omdat Goes niet in actie kwam, is het de koppositie in de hoofdklasse B van het zondag voetbal nu kwijt. De ploeg van trainer Rogier Veenstra, afgelo pen seizoen gepromoveerd uit de eerste klasse, staat op zes pun ten na twee wedstrijden. Groene Ster (negen punten), EHC en IFC (beide zeven punten) - die dus een duel meer hebben ge speeld - staan nu boven Goes. Het Halsteren van de Zeeuwse trainer Ruud Pennings, dat op de eerste speeldag met 1-0 van Vlis singen verloor, ging gisteren hard onderuit. Op bezoek bij Ge- mert werd het 4-1. De enige goal van de Brabanders was er eentje van Zeeuwse makelij. Spits Josi- mar Pattinama nam de treffer voor zijn rekening. Zukertort Amstelveen-HWP Sas van Gent 4-6: Ondanks tegenslag onderweg voorafgaand van de wedstrijd boekte HWP een goede overwinning op de concurrent uit Amstelveen. De vooruitgespeelde winstpartij van Simon Provoost was de basis van de overwinning volgens teamleider Hans Groffen. Op de speeldag zat het niet tegen. Attila Czebe kwam beroerd uit de opening, maar zijn tegenstander was niet handig door in tijdnood naar het toilet te gaan met tijds overschrijding als gevolg. Het de buut van Zoltan Varga was sterk met mat op het midden van het bord en met nog een handvol remi ses werd de eerste overwinning van het seizoen geboekt. Krimpen aan den IJssel-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: Tegen promo vendus Krimpen aan den IJssel werd kansloos verloren, al was de nederlaag iets geflatteerd. Na een snelle remise van Johan de Zwart ging het mis. Kees de Wolf verloor een stuk en Frans Snijders had zijn partij in de opening al vergooid. Tot overmaat van ramp gaf Gert van Rij zijn prettige stelling weg en verloor Harry Provoost door een blunder een gunstig eindspel. Schaakhuis-Goes 2,5-5,5: Tegen het sterke Schaakhuis uit Den Haag boekte Goes een prima overwin ning. Joey Grochal zette de Goese- naren op het goede spoor door snel te winnen. Na deze winst liep Goes uit naar comfortabele voorsprong door overwinningen van Sven Stange en Rien de Böck. Toen Remco van de Braak zijn mooie stelling in winst omzette, was de Goese overwinning binnen. Bergen op Zoom-HWP Sas van Gent 31,5-6,5: HWP 3 boekte een goede en grote overwinning op Bergen op Zoom dat haar twee sterkste spelers niet in de gelederen had. Desondanks viel er weinig op de overwinning af te dingen. Souburg-Sliedrecht 2 6-2: In het begin leek het een lastige middag te worden voor Souburg, maar gedu rende de match werd duidelijk dat de punten in Souburg bleven. René Tiggelman speelde moeizaam re mise tegen een mindere tegenstan der, maar daartegenover stonden overwinningen van Robin Bosters en Jeroen Hekhuis. Toen Rogier van Gemert in zijn totaal verloren stelling een dame had veroverd, was de buit binnen. Landau Axel-Charlois Europoort 2 2-6: Landau is de competitie slecht begonnen, want van Charlois werd kansloos verloren. Alleen Wim Versporten kon een overwinning noteren voor het Axelse team. Janco Dees en Yves Regniers speelden re mise, maar op de rest van de bor den werd verloren. CSV-ZSC 7-1: De Zierikzee-Scher- penisse Combinatie kende geen lekker landelijk debuut. CSV was duidelijk een maatje te groot met een gemiddeld ratingverschil van zo'n 300 punten. Men weerde zich kranig, maar het krachtsverschil was te groot. Meer zat er niet in dan de puntendelingen van Olaf van der Sloot en Kees van den Nieu- wendijk. maandag 18 september 2017 niet meer repareren Bram Leroy, die zaterdag trefzeker was voor Hoek, blijft op de been tussen twee spelers van Ter Leede. Birgen Martens (rechts) viel hal verwege het duel bij een 2-0-achterstand in en speelde een sterke tweede helft, foto peter nicolai Het had een hele happening moeten worden, maar de derby tussen zondag-hoofd klassers Vlissingen en Goes kon zaterdag niet doorgaan. De regen was de grote spel breker. Maar niet iedereen was daarvan op de hoogte. Daniel Vervelde Vlissingen De schakers van Het Witte Paard hebben de eerste horde genomen op weg naar het kam pioenschap in de eerste klasse van de landelijke competitie. De lastige uitwedstrijd tegen Zuker- tort werd met 6-4 gewonnen. De reservers van de Zeeuws-Vla mingen kenden een valse start door dik te verliezen van Krim pen aan den IJssel. Roeland Alders Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39