Remises voor dammers 10 Marco Minnaard bij beste twintig Aanwinst is op schot Bijzonder zwakke eerste helft komt ploeg van Jannes Tant tegen Ter Leede duur te staan (1-2). Na drie duels heeft Hoek pas drie punten. zv Wielrenner Marco Minnaard heeft de Ronde van Denemar ken afgesloten met een plek bij de beste twintig. De uit We- meldinge afkomstige coureur eindigde als de nummer acht tien van het algemeen klasse ment. In de vijfde en laatste etappe speelde de renner van Wanty- Groupe Gobert geen echte rol van betekenis. Hij finishte op plek 32. Zijn achttiende plaats kwam daardoor niet meer in gevaar. De laatste etappe eindigde in een massasprint. De Duitser Max Walscheid was de sterk ste en schreef de etappe op zijn naam. Mads Pedersen greep de eindzege in de vijfdaagse rit tenkoers. Voor eigen publiek kwam de leidende positie van de Deen niet in gevaar. Brian van Goethem, uitko mend voor Roompot-Neder landse Loterij, sloot de Deense wielerronde af als de nummer 29. De uit Sluiskil afkomstige renner werd 59ste in de laatste etappe en zakte daardoor één plekje. Ben Sellam bij Oranje onder 18 Zaalvoetballer Youssef Ben Sellam van Groene Ster Vlis- singen is opgenomen in de selectie van Oranje onder 18. De ploeg van bondscoach Hjalmar Hoekema gaat zich tussen 1 en 4 november pro beren te plaatsen voor de Jeugd Olympische Spelen, die volgend jaar worden ge houden in Argentinië. Slo wakije, Rusland en Azer beidzjan zijn de tegenstan ders van de Nederlandse zaalvoetbaltalenten. Valse start voor Racketcentrum De darters van Racketcen trum Terneuzen hebben in de overgangsklasse van de Superleague een valse start gemaakt. In Zaandam ging het team uit Terneuzen tegen Café de Schot met 9-1 onder uit. Het enige punt werd ge scoord door Rowdy Schore mans. Pieter Otten had een hoge finish en gooide twee 180'ers. RCT was niet com pleet en trad dus niet in de sterkste formatie aan. Drie zeges op een rij Kerkhove gaat door HOOFDKLASSE ATWEEDE NEDERLAAG OP RIJ Omdat van een wed strijd vaak de laatste indrukken en acties blijven hangen, leek het er zaterdagmid dag op of Hoek nog wel een aar dige wedstrijd had gespeeld. De realiteit was echter dat de hoofd klasser tegen Ter Leede (1-2) de tweede nederlaag op rij had moe ten incasseren en dat de ambities weer een tijdje de koelkast in kunnen. De ploeg van Jannes Tant werd voor rust overklast door een tactisch sterk spelende opponent en kon de schade in de tweede helft niet meer herstellen. Het chagrijn en de teleurstelling waren van het gezicht van Tant af te lezen. De trainer weet ook dat het gemor al begonnen is, na een zwakke seizoensstart, waar ze in Hoek eigenlijk geen rekening mee hadden gehouden. Na de beker winst op ASWH (1-3) was het half augustus hosanna; een maand la ter ligt een crisis alweer op de loer. Tant is er echter niet de persoon naar om daar wakker van te liggen. Hij analyseerde gisteren het duel met Ter Leede en bekeek ook al beelden van FC Lisse, de tegen stander van woensdag in de KNVB beker. Tant zag zaterdag dat zijn ploeg in de eerste helft niets te vertellen had tegen Ter Leede. Het was - voor de neutrale toeschouwer - wel mooi om te zien hoe de ploeg uit Sassenheim Hoek bespeelde. Na de nederlaag van vorige week bij Jodan Boys (2-1) had Tant een hele week benadrukt dat zijn ploeg meer durf moest hebben aan de bal. De opbouw moest begin nen bij doelman Jordi de Jonghe en spelers moesten zich niet meer wegsteken. De opbouw begon inderdaad bij De Jonghe, maar zodra de eerste bal werd ingespeeld zette Ter Leede druk en stond het zelf ach terin één op één. De bezoekers wonnen vrijwel ieder duel, scha kelden steeds snel om en creëer den voor rust zo vijf, zes grote kan sen. De spelers van Ter Leede kon den doen wat ze wilden en waan den zich in een speeltuin. Dat werd mede mogelijk gemaakt door een aantal spelers bij Hoek, die een paar tempo's te laag speelden of zelfs helemaal onzichtbaar waren. Ook als een tegenstander beter is, kun je overeind blijven en in ie der geval op karakter proberen de nul op het bord te houden. Ook dat lukte Hoek niet, mede doordat twee nieuwelingen in de fout gin gen. De lepe en technische be gaafde voorhoede van Ter Leede strafte het af. Na twaalf minuten verspeelde Rik Impens (22) de bal aan Ian van Otterloo. De aanval lende middenvelder passeerde daarna Kim van den Bergh alsof hij er niet stond en mikte de bal langs De Jonghe (0-1). Vier kansen later was het weer raak. Yoshi Ver- brugge (22) werd na 29 minuten op snelheid geklopt door Van Otter loo, voor Jesse Dingjan was het een koud kunstje om af te ronden (0-2). Veelzeggend in die eerste helft: na precies 43 minuten wist Hoek pas de eerste mogelijkheid te creë ren. De inzet van Reguillo Vande- pitte belandde in het zijnet. „Ik was niet verrast door de speelwijze KARAKTERISTIEK Drie punten na drie wedstrijden is niet genoeg van Ter Leede", zei Tant. „We heb ben de jongens verteld wat ze kon den verwachten. Het klopt dat we totaal niet in de wedstrijd zaten, maar twee individuele fouten kostten ons twee goals." Speel met vertrouwen, had hij zijn spelers vooraf meegegeven. „Maar we vonden de vrije man niet. Je moet een medespeler ook in de dekking durven aanspelen. Dat gebeurde niet. En het tempo lag veel te laag. Aannemen.... Kijken.... Spelen.... Dat kan echt niet." Controle Met een dubbele wissel probeerde Tant nog iets van de wedstrijd te maken. Impens en de onzichtbare Zinho Chergui bleven achter in de kleedkamer, Birgen Martens en Sidy Ceesay kwamen in de ploeg en Hoek schakelde van 4-3-3 over naar 4-4-2. „Toen heb ik een ander Hoek gezien", aldus Tant. „We hadden controle en kregen kan sen. Alleen hadden we eerder de 1-2 moeten maken." Die kwam na 78 minuten op naam van aanvaller Bram Leroy, die met rechts de bal VLISSINGEN De damteams van PWG 's-Gravenpolder en Middel burg zijn zaterdag in de eerste klasse van de nationale competitie allebei met een remise van start ge gaan. PWG speelde 10-10 tegen het Leids Damgenootschap, de Middel burgers deden dat tegen SNA 2. PWG kwam tegen het Leids Damgenootschap voor het eerst op voorsprong, toen Hans Bomgaars profiteerde van een blunder van zijn tegenstander. Een combina- tieve nederlaag van de nieuwe aan winst Peter Schunselaar bracht de stand weer in evenwicht. PWG liep opnieuw uit toen Salo mon de Jong handig profiteerde van een zwakke plek in de vijande lijke stelling. Een nederlaag van Niels Roelofsen in een onduidelijk eindspel deed de voorsprong weer teniet. Bij een 8-8-tussenstand was het nog even spannend, omdat Ri- anka van Ombergen kansen had en PWG kwam een aantal keren aan de leiding, maar won niet Jos de Wild moest vechten voor een punt, maar uiteindelijk eindigden beide partijen in een gelijkspel en werd het 10-10. De Middelburgse damclub had zaterdag weinig reden om een feestje te vieren. Tegenstander SNA 2 is een van de zwakste teams in de eerste klasse B en toch liep Middel burg al snel tegen drie verliespar- tijen op. Ad Trapman en Piet Allaart red den het niet na schijfverlies en Wim Koppejan moest een door braak toestaan. Maar Middelburg vocht zich daarna sterk terug. Eerst won Daaf Kasse na een moeizame partij en vervolgens bracht nieuwkomer Arie den Hol lander na een goede klassieke partij de marge terug tot twee punten. Nadat Bram Goedhart de partijen weer op gelijke hoogte had ge bracht, redde Piet Nieuwenhuijzen in een nadelig eindspel het punt voor zijn ploeg. maandag 18 september 2017 WIELRENNEN ZAALVOETBAL DARTS SHIRIN VAN ANROOIJ IN BLOEDVORM De 15-jarige veldrijdster Shirin van Anrooij heeft zaterdag in Vorselaar haar vierde overwinning van het seizoen gepakt. De renster uit Kapelle was betrokken bij een valpartij tijdens de start, maar kon zichzelf snel herpakken en naar voren rij den. Ze versloeg de regerend Nederlands kampioene in de Sprint. FOTOMARCELLEDAVIDSE WIELRENNEN Wielrenster Quinty van de Guchte heeft een wedstrijd voor juniores in het Waalse Escanaffles gewonnen. De ren ster uit Driewegen reed anderhalve ki lometer voor de meet weg uit het peloton en behield haar voorsprong. Het was de derde week op rij dat Van de Guchte een zege boekte. Haar seizoenstotaal komt daarmee op vier. TENNIS Tennisster Lesley Kerkhove plaatste zich voor de derde keer op rij voor het hoofdschema van een WTA-toernooi. In het Chinese Gu angzhou won ze van Alexandra Pa- nova (6-4 6-4). BASKETBAL De basketballers van Scheldesport zijn de competitie in de derde klasse met een zege be gonnen. In Breda werd Barons 3 met 68-54 geklopt. De Terneuzenaren kenden een goede start met. Halver wege was het ver schil zeven punten. Bij Scheldesport was aanwinst Floris Jan Beumer de ab solute uitblinker met 34 punten. Hoek kan schade Barry van der Hooft Hoek Hoek-Ter Leede 1-2 (0-2). 12. Ian van Otterloo 0-1, 29. Jesse Dingjan 0-2, 78. Bram Leroy 1-2. Scheidsrechter: T. Voncken (Hulsberg). Gele kaart: Aaron Verwilligen (Hoek). Aantal toeschouwers: 550. Opstelling Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Yoshi Verbrugge, Kim van den Bergh, Thomas van Renterg- hem; Aaron Verwilligen (70. Titas Vitukynas), Reguillo Van- depitte, Rik Impens (46. Bir- gen Martens); Bram Leroy, Niek van Sprundel en Zinho Chergui (46. Sidy Ceesay). - Jannes Tant, trainer Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38