Gratis FOX Sports 1 bij Alles-in-i van DELTA O) CD O 9 Zeeuwse komt vast te zitten in Franse modder Motorcrossster uit Vlissingen ziet WK- droom twee rondes voor het einde in rook opgaan. Ze mist zelfs een plaats op het podium. Tom Boere IJzendijke Record Het wereldkampioenschap mo torcross is voor Nancy van de Ven op een grote teleurstelling uitgelopen. In de tweede man che van de zesde en laatste Grand Prix, gistermorgen in het Franse Vil lars-sous-Ecot, lag de negentienjarige Vlis- singse op koers om als eerste Nederlandse ooit de titel te pakken. Maar toen kwam ze op een steile heuvel vast te zitten. Ze worstelde mi nutenlang in de modder, zonder boven te ko men. Die tegenslag, slechts twee rondes voor het einde van de race, had grote gevolgen. Van de Ven, die ook na de zaterdagse heat nog leidster was in de WK-stand, eindigde slechts als vijfde. Ze mocht daardoor niet meer dan zes tien punten bijschrijven en kwam uit op een totaal van 231. Ook de Nieuw-Zeelandse Courtney Duncan sprokkelde dat puntenaan- tal bij elkaar. Zij werd officieel derde in de eindstand, omdat zij in die laatste manche voor de Zeeuwse finishte. De Italiaanse Kiara Fontanesi (233) en de Francaise Livia Lancelot (232) verzekerden zich van het goud en het zil ver. Van de Ven mocht dus niet eens het podium mee op. Dat was een hard gelag. „Ze is he-le- maal gebroken", zei haar vader Giel, die voor haar het woord voerde, enkele uren na de race. „We zijn eigenlijk allemaal aan het einde van ons Latijn", ging hij verder, ook doelend op zijn vrouw Janneke en zoon Rinus, die de teamleider is. „Wij hebben hier allemaal het gevoel alsof we gewoon niet mochten win nen. Alsof Nancy geen wereldkampioen mocht worden, maar dat het per se een Fran- gaise of een Italiaanse moest worden." Dat bemerkte de familie vooral op de zater dag, die als nóg erger dan de zondag werd be schouwd. Giel: „Toen kregen we de grootste klap." Bij die eerste manche in Villars-sous-Ecot was er heel veel te doen over de uitslag. Van de Ven kwam als derde over de meet, achter Fon tanesi en Lancelot. Duncan, die tot in de voor laatste ronde aan de leiding ging, werd slechts zesde, nadat ze net buiten de baan was vast komen te zitten in de afrastering. De Nieuw- Zeelandse was naast het parkoers terechtge komen omdat bijna de gehele baan versperd was door gevallen achterblijfsters. Fontanesi en Lancelot belandden ook naast het glooi ende circuit en sneden zo ook een stukje af, Van de Ven slalomde juist tussen de ravage door en bereikte zo op de meest eerlijke ma nier de meet. Na afloop diende Rinus van de Ven meteen een protest in bij de wedstrijdleiding: Fonta nesi en Lancelot hadden een stuk afgesneden en moesten gediskwalificeerd worden. Hij kreeg echter nul op rekest. Vervolgens protes teerde de teamleider van Duncan: hij betoogde EINDSTAND WK dat de baan compleet versperd was en dat zijn pupil dus wel in het hekwerk vast moest komen te zitten. Dat protest werd wel gehonoreerd. De jury besloot de volg orde van twee rondes voor het einde als uitslag te ne men. Giel: „Dat konden wij dus niet geloven. Wij zei den: de baan was niet versperd! Waarom kon Nancy dan wel langs die achterblijfsters rijden? Tja, daar had den ze geen antwoord op." Voor Van de Ven was die nieuwe uitslag nadelig. Immers, Duncan won zo de manche en nam de lei ding in het WK over. „Maar toen was het nog niet voorbij", verhaalde Giel. „Om half zeven 's avonds moesten we wéér bij de leiding komen. Besloten was om tóch de volgorde bij de finish aan te houden. Een uitleg kregen we niet." In de uren erna kreeg team Van de Ven allerlei ver wijten van andere equipes. „Bedreigingen zelfs", al dus Giel. „Omdat wij dat ene protest hadden inge diend. Het was een uiterst grimmige avond." Maar de Vlissingse familie meende sterk te staan. Tijdens de eerste GP van het jaar werd Nancy van de Ven gediskwalificeerd, omdat ze een klein stuk van de baan afsneed. Het idee van 'gelijke monniken, ge lijke kappen' sloeg echter bij de jury in het noordoos ten van Frankrijk niet aan. Giel: „Het is ons wel duidelijk: het WK is opgezet door een Frans-Italiaanse organisatie. Die ziet niet graag Nancy winnen. Die wil Fontanesi of Lancelot op het hoogste treetje van het podium. Dit is niet normaal. Nancy en wij hebben er alles aan gedaan om dit jaar de titel te pakken. Meer dan we nu hebben ge daan, konden we niet doen." Voor hetzelfde geld maak je het live mee! tm «m maan^ -eptember 2017 2 De Zeeuwse FC Twente-spits Tom Boere maakte gis teren zijn tweede goal in de eredivi sie. Hij zorgde voor de 1-0 tegen FC Utrecht. Het werd 4-0. „Van daag is nog eens de bevestiging dat ik op de goede weg ben." 5-2 De voetbalsters van IJzendijke zijn zaterdag door een 5-2-nederlaag bij Berkel uitgescha keld in de KNVB- beker. Een gelijk spel volstond voor de hoofdklasser na het 1-1-gelijk- spel tegen FC Eindhoven, maar dat zat er eigenlijk nooit in. 1. Atlete Marianne de Kok heeft het Zeeuws record op de tien Engelse mijl in de catego rie voor vrouwen van 45 jaar en ouder verbroken. Tijdens de Dam tot Damloop, van Amsterdam naar Zaandam liep ze een tijd van één uur, drie minuten en 33 seconden. Nancy van de Ven aan het einde van haar Latijn Roeland van Vliet Villars-sous-Ecot 1. Kiara Fontanesi (Italië) 233 punten 2. Livia Lancelot (Frankrijk) 232 punten 3. Courtney Duncan (Nieuw-Zeeland) 231 punten - 4. Nancy van de Ven (Nederland) 231 punten De titeljacht van Nancy van de Ven strandde twee rondes voor het einde, foto frank de roo De eerste 4 maanden Alles-in-i Het snelste internet van Zeeland Gratis onderling bellen Gratis digitale tv-apparatuur Gratis installatie Stap ook over op DELTA.nl/FOX verbindt o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37