m Lewis Hamilton: Ik rijd beter dan ooit Zorgen over gapend gat achter Luiten Sunweb heerst op ploegentijdrit Bergen 7 als je rijdt voor de WK-titel en Le wis Hamilton als vijfde start", zegt Verstappen. Hij wist het in de auto al, hoefde de beelden maar 'één of twee keer' terug te zien. „Een sandwich, klaar, dat verandert niet bij 300 keer terugkijken. Ik kon al leen maar hopen dat ze elkaar zou den zien en ruimte zouden ma ken. Maar Vettel zag Raikkönen niet, dus ja, dat was jammer." Plenzen Jammer. Verstappen gaat voor het understatement van het jaar. Zijn team (Red Buil) en hijzelf hadden de zaken zo goed voor elkaar op het stratencircuit van Singapore. Het was dé kans om weer eens te schit teren. Zeker toen het een kwartier voor de start ging plenzen. Maar de rampspoed kleeft nog steeds aan zijn kont. „Dit is een jaar waarin al les fout gaat op zondag. Daarom doet het minder pijn. Het enige po sitieve is dat ik er nu niet als enige vanaf ging. Misschien moet er dit seizoen nog een paar keer iets ge beuren en heb ik daarna een paar jaren waarin alles goed gaat." Verstappen wordt over ander halve week 20 jaar, maar heeft dit seizoen voor jaren aan ervaringen opgedaan. Zelfs een deceptie als deze verwerkt hij volwassen. Waarom hij zich niet afreageert op een prullenbak? „Zo ben ik opge groeid. Ik mocht dat nooit doen en heb het ook nooit gedaan. Mis schien zou ik het wel doen als ik in de laatste race een wereldtitel ver gooi, maar in die situatie zit ik niet. Ik heb ook niets fout gedaan." En dan, voor de tweede prijs in de categorie understatements. „Het zit gewoon even niet mee. We gaan het gewoon opnieuw probe ren in Maleisië." „Of golf leuk is?", herhaalt Joost Luiten de vraag. „Met dit niveau niet. Topsport is vooral heel leuk als je wint." Dat is hem dit jaar nog niet gelukt. Zijn laatste overwin ning dateert van september 2016, toen hij voor de tweede maal de KLM Open op zijn naam schreef. Een jaar later zit op zaterdagoch tend het toernooi er alweer op voor Luiten, die zich niet weet te kwalificeren voor de laatste twee rondes. De aftocht van de twee voudig winnaar is haast symbo lisch te noemen voor de status van het Nederlandse golf. Achttien golfers uit eigen land gingen donderdag van start in het enige Nederlandse golftoernooi op de Europese kalender. Dertien professionals en vijf amateurs. Slechts vier slaagden erin zich te plaatsen voor het weekeinde op de banen van The Dutch in Spijk. Be ste landgenoot na 72 holes was Wil Besseling op de 20ste plaats, met een eindscore van 276 slagen (-8). Achter hem eindigden Daan Huizing (279 met -5), debutant Max Albertus (280 met -4) en Ralph Miller (289 met +5). Uithangbord Met het vroegtijdig afscheid van Luiten verloor het toernooi z'n uithangbord en grootste publieks trekker. De 31-jarige Bleiswijker is al enkele jaren 'onze' enige golfer op de Europese Tour. Achter hem zit een gat zo groot als een ravijn. Oud-prof Robert-Jan Derksen, te genwoordig golfcommentator bij Ziggo Sports, vraagt zich ook af waar de andere Nederlandse spe lers blijven. „Er is een aantal jon gens op de Challenge Tour (een niveau lager, red.) actief, waarvan enkelen heel goed waren als ama teur. Zoals Wil Besseling, wereld kampioen in 2006 met het natio nale team. Geen enkele garantie op succes, want op de een of an dere manier lukt het ze maar niet de aansluiting met de Europese Tour te maken." Mentaliteit Voor hem is het duidelijk: „De spelers zijn niet goed genoeg." Derksen, die in 2015 stopte na achttien jaar in de Europese com petitie, hekelt met name de men taliteit van 'de jongens achter Joost'. „Het verschil tussen ama teurs en profs is heel groot, dat wordt echt zwaar onderschat. Als speler moet je er alles voor doen en laten. Je kunt wel tien uur op een putting green staan, maar als je dan niet het goede doet, schiet het nog niet op." Wil Besseling werd met een eindscore van -8 de beste Nederlander „De amateurs krijgen ondersteu ning van de NGF (Nederlandse Golf Federatie, red.), de profs kie zen hun eigen weg wat betreft coaching en training. De één doet het zus, de ander weer zo, omdat misschien ook de financiële mid delen er niet zijn." De tegenvallende Nederlandse resultaten op de KLM Open zijn volgens Derksen niet leidend voor de huidige stand van zaken in ei gen land. De verrichtingen een niveautje lager op de Challenge Tour zeggen wat dat betreft meer. „Zit daar een aantal jongens in de buurt van promotie? Nee. Kan dat veranderen? Ja, zelfs dit jaar nog." BERGEN Team Sunweb heeft verrassend bij zowel de mannen als de vrouwen de wereldtitel ver overd bij de ploegentijdrit op de WK wielrennen in het Noorse Bergen. Bij de mannen deden met Tom Dumoulin, Wilco Kelderman en Sam Oomen drie Nederlanders mee. Samen met Michael Matt hews, Lennard Kamna en Soren Kragh Andersen waren ze giste ren 8 seconden sneller dan BMC. Sky pakte brons, 22 seconden ach ter Sunweb. „We wisten dat we goed bezig waren, maar dit is echt onver wacht", zei een totaal verraste Dumoulin na afloop. „Dit is dé teamwedstrijd van het jaar en die hebben we gepakt." De tijdritspe cialist beaamde dat het plan om lang met zes rijders bijeen te blij ven succesvol was gebleken. „We probeerden om bij elkaar te blij ven tot na de lange klim en dat heeft op het einde goed uitge pakt." Eerder op de dag greep Sunweb (dat bij de vrouwen op de Neder landse licentie rijdt, maar bij de mannen op een Duitse) ook al verrassend goud bij de vrouwen. De ploeg met de Nederlandse wielrensters Lucinda Brand, Floortje Mackaij, Sabrina Stul- tiens en Ellen van Dijk ont troonde het eveneens Neder landse Boels Dolmans, dat op 12 seconden tweede werd. maandag 18 september 2017 GO Max is klaar, luttele seconden na de start, fotoepa SINGAPORE Heeft Lewis Hamilton in Sin gapore een voorschot genomen op zijn vierde wereldtitel? Het heeft er alle schijn van. Op het trage stra tencircuit zou Mercedes het moeilijk krijgen, dacht iedereen. Met een zeldzame vijfde en zesde plek in de kwalifi catie leken Hamilton en Valtteri Bottas veroor deeld tot een wedstrijd schade beperken. Maar toen Hamilton zich keurig langs alle ellende, door de eerste paar bochten had gestuurd, lag hij 'gewoon' weer aan kop. Om die niet meer af te staan. De Brit maakte dankbaar ge bruik van de botsing tussen 3 van de 4 man nen die voor hem waren gestart. Daniel Ricci- ardo, die dit seizoen net zo veel geluk lijkt te hebben als ploeggenoot Max Verstappen pech, wurmde zich tussen de Mercedessen op het podium. Hamilton heeft nu 28 punten meer dan Sebastian Vettel. En weet dat er nog een aantal races komen die de 'zilverpijlen' beter lig gen. De Brit kon uiteraard niet ontkennen dat hij gelukkig aan zijn zesde overwinning was geko men. „Zuur voor Ferrari, geweldig voor ons." Los van die mazzel zei Ha milton te genieten van het seizoen, waarin Mer cedes meer dan in de voorgaande jaren con currentie ondervindt van andere teams. „Op deze manier uitgedaagd wor den haalt het beste uit mij en het team. Voor mijn gevoel rijd ik beter en ben ik completer dan ooit." Nederlands beste golfer Joost Luiten deed afgelopen week einde niet meer mee op 'zijn' KLM Open. De vier landgeno ten die wel in actie kwamen, speelden in de achterhoede. Moeten we ons zorgen maken over het nationale topgolf? Ralph Blijlevens Spijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35