II 5 Paul Haarhuis: We horen thuis in wereldgroep TENNIS DAVIS CUP Etienne Bax: goud in zijspan Mola pakt weer wereldtitel Zonderland toont vorm FLITSEN Het Nederlands Davis Cup-team leek na vrijdag volstrekt kansloos tegen Tsjechië. Maar dankzij een magistrale comeback haalde Oranje alsnog de wereldgroep. er onvermoeid op los in de gloed nieuwe sportcampus. Zij moesten het doen zonder hun beste speler, Tomas Berdych, die zijn verjaardag vierde en in de laatste game van de laatste partij doodleuk twitterde over zijn 'best birthday'. Het waren uiteindelijk de in het oranje gehulde fans die totaal onver wacht feest mochten vieren in de door hun gecreëerde Haagse heksen ketel. Het voelde als een heerlijke re vanche: in 2014 speelde Nederland voor het laatst in de wereldgroep. Zij werden er toen uitgeknikkerd door, juist: Tsjechië. Na die eerste verloren set voelde De Bakker het tij keren. Rosol begon zich te ergeren, terwijl het spel van de Nederlander steeds beter werd. „Deze zege staat aardig hoog op mijn lijstje", zei De Bakker later. Voor Haase gold hetzelfde: „Het is extra mooi omdat we vrijdag twee keer een vijsetter verloren. Het was nipt, had eigenlijk 1-1 moeten zijn. Het geloof bij ons was zo groot." De geblesseerde Jean-Julien Rojer vierde het feest uitbundig mee. In de afsluitende persconferentie kroop hij bij wijze van grap in de rol van ver slaggever. Maar hij wilde uiteindelijk maar één ding: proosten met zijn team op de wederopstanding. ELITE zei hij zaterdag na de winst in de dubbel. Dat alles mogelijk is in de Davis Cup, weet hij als geen ander. Tot twee keer speelde hij een legen darische landenwedstrijd. In 1993 deed Nederland het onmogelijke door het Spanje van de toppers Car los Costa en Sergei Brugera te ver slaan. Vier jaar later won Oranje na een 2-0 achterstand in Roemenië. Haarhuis won de laatste partij van Andrei Pavel. „Maar dit is de mooiste. De wedstrijd in Roemenië was ik vergeten, deze zal ik me voor altijd herinneren." Onvermoeid Drie dagen lang toeterden en trom melden uitgedoste Tsjechische fans Het was de mooiste weder opstanding die de Neder landse tennissers zich konden bedenken. Met 0-2 achter staan op vrij dagavond en zondag als winnaar van de baan stappen. Wie had dat ge dacht? Thiemo de Bakker werd na zijn zege op Lukas Rosol (3-6 6-4 6-4 6-4) bestormd door kopman Robin Haase, Matwé Middelkoop, captain Paul Haarhuis en de rest van het team. Door de zege op de Tsjechen keert Nederland terug in de wereld groep, het hoogste niveau voor lan denteams. Het gaf ze na afloop een onbeschrijflijk gevoel van blijdschap. De champagnedouche kregen ze er gratis bij. Kopman Haase riep gisteren na af loop van zijn eigen winstpartij tegen Jiri Vesely (6-11-6 6-3 6-4) al door de microfoon: „We gaan ze afmaken." De tennisser had de stand op 2-2 ge bracht, nadat hij een dag eerder ook het dubbelspel had gewonnen met Middelkoop. Het klonk optimistisch, te optimistisch misschien wel. De Bakker is door blessureleed inmid dels afgegleden naar plek 408 op de wereldranglijst. Vrijdag ging hij in een zware vijfsetter ten onder tegen Vesely. Niets wees op een heroïsche herrijzenis. En gisteren verloor hij ook meteen de eerste set. Talent Maar daarna begon het te lopen bij De Bakker, wiens grote talent zoals wel vaker boven kwam drijven in de Davis Cup. „We gaan voor elkaar door het vuur, we geven alles. Die paar weken per jaar Davis Cup, ik houd ervan." Haarhuis hield het hele weekeinde hoop, ook bij een 2-0 en een 2-1 ach terstand. „Het kan, ik geloof erin, maar we doen het niet zomaar even", Die paar weken per jaar Davis Cup, ik houd ervan. Deze zege staat aardig hoop op mijn lijstje maandag 18 september 2017 MOTORCROSS Zijspan- crosser Etienne Bax is voor de tweede keer in zijn carrière wereldkampioen geworden, samen met zijn Franse bakkenist Nicolas Musset. Het duo viel in Markelo halverwege de race uit met motorpech en moest toekijken. Hun con currenten Valentin Giraud en Elvijs Mucenieks wer den echter achtste en waren daarmee kansloos voor de wereldtitel. ATLETIEK Triatleet Mario Mola heeft zijn wereldtitel op de olympische afstand geprolongeerd dankzij een derde plaats in de finale van de WK-series in Rotter dam. Marco van der Stel streed als enige Nederlan der bij de elite moedig mee. De triatleet werd 35ste, op 4.46 minuten van de win naar. Bij de vrouwen werd Rachel Klamer zevende. TURNEN Turners Epke Zonderland en Bart Deur- loo hebben ruim twee weken voor de WK in het Canadese Montreal vorm getoond. Bij de wereldbe kerwedstrijd van Parijs ging de winst op de rekstok naar Zonderland en pakte Deurloo het zilver. De Ja panner Yusuke Tanaka werd derde. De Nederlandse tafel tennissters zijn er in Luxemburg net niet in ge slaagd de finale te berei ken op het Europees kam pioenschap voor landen teams. Het team, dat onder leiding staat van oud speelster Li Jiao, verloor na een spannende strijd met 3-2 van Duitsland. De Deense wielrenner Mads Pedersen (21) heeft de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. Lennard Hofstede was met zijn vijfde plaats de beste Nederlander. Birhanu Legese heeft de 33ste editie van de Dam tot Damloop gewonnen. De net 23-jarige Ethiopiër snelde naar een tijd van 45.35. De Bakker: held in FOTO ANP Thiemo de Bakker (rood shirt) is het stralend middel punt van Oranje nadat hij de beslissende viersetter in Den Haag heeft gewonnen. Matwé Middelkoop (I), Robin Haase (r) en Tal- jNmg Ion Griekspoor x.-v. (zwart shirt) om helzen hem. Davis Cup-sprookje Fardau Wagenaar Het Nederlandse Davis Cup team keert terug in de wereld groep en volgens captain Paul Haarhuis kan zijn team daarin genoeg betekenen. „We heb ben Tsjechië eruit geknikkerd. Door deze wedstrijd te winnen, laten we zien dat we in de we reldgroep thuishoren. Dit is een fantastisch resultaat." Haarhuis hoopt op een mooie loting en een thuiswedstrijd. „Dit is goed voor het Neder landse tennis, de sfeer was af gelopen weekeinde ongekend. Ik hoop dat fans tegen vrienden zeggen hoe mooi ze het heb ben gehad." In Sportcampus Zuiderpark zaten dagelijks rond de 2800 toeschouwers. Het team is wel erg afhankelijk van kopman Robin Haase. Thiemo de Bakker leefde in Den Haag verrassend op, maar is vaak geblesseerd en heeft ook nu last van een cyste in zijn schouder. Den Haag —Thiemo de Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33