1 S >1*5^ van heersen 'Apart dat ik de beste was' 3 9 Van Bronckhorst kiest vrijwel altijd voor een aanval met twee buitenspelers en een aanspeel punt. Hij werd met die visie lands kampioen, dus heeft hij het gelijk aan zijn zijde. Maar zonder de ge stopte Dirk Kuijt komen er voor die centrale positie eigenlijk maar drie spelers in aanmerking die over dergelijke kwaliteiten be schikken: Jorgensen, Kramer en het jonge talent Dylan Vente (18). De vraag is wie de trainer mee neemt naar de komende vier wed strijden zonder Jorgensen. In de Kuip tegen NAC en PEC Zwolle, ploegen die normaliter op bezoek in Rotterdam vooral achteruit zul len rennen, lijkt het opstellen van een echte spits bijna noodzaak. Kramer afschrijven als basisspeler lijkt dus niet aan de orde. Kramer was in de eerste helft het aanspeelpunt. Zo konden we verder Van Bronckhorst zal ook hebben geconstateerd dat het experiment met de beweeglijke Jean-Paul Boë- tius wel een optie is voor de wed strijden van een zwaarder kaliber, zoals deze maand tegen Napoli en AZ. Daar krijgt Feyenoord elftallen tegenover zich die bereid zijn ruimte achter de defensie laten. Dat er over Kramer altijd discus sie zal blijven bestaan, weet Van Bronckhorst ook wel. Neem de manier waarop Feyenoord hem in de zomer van 2015 naar Rotterdam haalde. Intern zei een deel van de beleidsmakers keihard: Kramer is niet goed genoeg voor Feyenoord. TWIJFELS ten. Hij zorgt in zijn eentje voor een lading frustratie bij Ajax. Symbo lisch: een ongekende scrimmage, waarbij Ajax drie keer de kans krijgt om alsnog te winnen. „Toen dacht ik: nee, dit gaat écht niet meer luk ken", zegt Hakim Ziyech zichtbaar gefrustreerd. In zekere zin staat hij symbool voor dit Ajax. Na een memorabel vorig seizoen met een meeslepende Europese campagne, dreigt nu de stilstand. Zijn uitgestippelde route toen hij ruim een jaar geleden tekende bij Ajax heeft behoefte aan ver nieuwde navigatie. En dat geldt voor Ajax in het algemeen. Want in Den Haag werd weer duidelijk dat Ajax, ondanks de ervaringen van af gelopen jaar, een wedstrijd niet vol wassen en degelijk kan uitspelen. De realiteit is hard en anders: ADO-spits Björn Johnsen maakte na de 0-1 van Joël Veltman gelijk. „Het is om moedeloos van te wor den", zegt Ajacied Ziyech. „Dit kan aan het einde van het seizoen nog pijnlijk worden; dat hebben we vo rig jaar wel gezien." Matig begin De frustratie droop er bij Ziyech gisteren af, omdat hij de wedstrijd niet zelf kon beslissen. Maar óók omdat de wisselwerking met ploeggenoot Amin Younes voor geen meter liep. Ajax heeft grote problemen. Wéér begint de ploeg met een nieuwe trainer matig aan de eredivisie. Wéér is het repareren in plaats van heersen voor de Am sterdammers. maandag 18 september 2017 GO als Rotterdams vraagstuk PHILIPS Gaston Pereiro (rechts) schiet voor PSV de 1-0 binnen tegen Feyenoord. foto pim ras Steven Berghuis maakt een stevige tackle op Luuk de Jong. Die verbleef een nacht in het ziekenhuis, ter observatie van een ribblessure. foto pim ras -Giovanni van Bronckhorst Bart Hoffman Eindhoven De conclusies na de eerste topper van het eredivisiesei zoen? PSV is weer medekop loper, maar heeft ook nog een lange weg te gaan. Zo werden de ernstige twijfels over de defensieve kwetsbaarheid ook gisteren niet weggeno men. Integendeel. Natuurlijk zijn de punten heilig, zeker in de fase waarin PSV nu zit. Toch bleef die tweede helft nog hangen in Eindhoven. „Als ik de beste was op het veld? Ja, dan is dat een apart signaal", zei doelman Jeroen Zoet. „Dat kan niet de bedoe ling zijn. Maar ik denk dat dit uiteindelijk een goed weekend is voor PSV. Wij winnen, en de concurrentie niet." Zoet redde een handvol keer de dag voor PSV en was zo na rust de belangrijkste man op het veld. Iets wat je niet auto matisch zag aankomen. Doelman Jeroen Zoet redde een handvol keer de dag voor PSV. fotoanp ADO DEN HAAG - AJAX 0-1 28. Veltman 71Johnson 1-1 Ebuehi Beugelsdijk Kanon Meijers El Khayati Bakker Becker Johnson Hooi 56. Kishna 77. Lorenzen Opstellingen Onana Immers 46. Falkenburg Veltman De Ligt Viergever Dijks 85. Dolberg Van de Beek De Jong 75. Schone Ziyech Kluivert 67. Neres Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 12.016 Hakim Ziyech is zichtbaar gefrustreerd, foto erwin spek/pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31