Beelden Vlissinger zwemt heen en weer I Jsselmeer over Man (23) overleden bij eenzijdig ongeval Axel Burgemeester Bergmann moet weken rust houden 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De jongste dochter krijgt een machtige opdracht. Ze mag haar woonplaats vastleggen op film. Ze filmt het met een sta tief. Het statief kocht ik ooit in een uitstekende fotowinkel, Bleijen- bergh, in Axel. Die gelukkig nog steeds bestaat. Het kind moet filmen op de ma nier waarop de film 'Midnight in Paris' begint. Nou is Parijs niet Hulst. En voor wie de film niet kent: het zijn beelden van een we reldstad die ontwaakt, zijn dage lijkse gang gaat en de avond in duikt. Zoals Hulst al eeuwen doet, meestal onopgemerkt. Hulst is weliswaar geen Parijs, maar er is genoeg schoonheid, verbeelding en geschiedenis. Het is regenach tig dus ik neem haar mee vanuit de polder naar de eeuwenoude stad. Daar stond mijn wieg en die van vele moeders van mijn moe ders voor mij, eeuwenlang. Net als iedere moeder gooi ik mijn eigen plan even opzij voor het plan van mijn kind en rijd ik de filmer rond. Er is een bierfestival gaande waar Trappist geproefd kan worden. In de middag is het een gezellige drukte. Ik zie oude bekenden die het bier aanprijzen. Hoewel ik dol ben op Trappist laat ik de bekers aan mij voorbijgaan. Kijkend met een videoblik, zie ik hoe het Hulst uit mijn jeugd veranderd is. Zoveel nieuwe gebouwen. Ik zie nog een paar oude karakteristieke gebou wen maar veel is veranderd. De bioscoop is verdwenen, de kleu terschool, het zusterhuis, de kin dervilla. Veel. Er moeten ook avondopnamen gemaakt worden. Ik laat haar uit de auto en zeg dat we elkaar zien op de markt. De sfeer is inmiddels veranderd en ik ben op mijn hoede. Ik loop naar de oude basi liek waar ik haar achterliet. Ik zie een mooie vrouw midden op de weg staan en denk: dat is toch niet mijn kind. Het is niet mijn kind, maar is het is de mooie vrouw die ze inmiddels geworden is. Ik reali seer me dat ook de jongste een keer volwassen wordt. Zij sleurt mij door mijn eigen oude stad met haar 'creatieve ogen', bij nacht en ontij. Dat was bijzonder en erg mooi. Zij sleurt mij door mijn eigen oude stad met haar 'creatieve ogen' DESTELLING Vandaag: Max Verstappen wordt overschat Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man moet acht uur op hulp wachten Politie geeft bruidspaar lift Dronkaard plast politiecel onder GOES Inbraak in Prinses Ireneschool Elk half uur sprong één van hen het water in om verder te zwemmen en zo het IJsselmeer heen en terug over te steken. Ze deden bijna tien uur over de tocht van ruim 44 kilo meter. Brink is een bekende zee zwemmer. Zo won hij vorig jaar de eerste editie van de Breskensbeker. Dat is een zwemwedstrijd over ruim zeven kilometer langs de kust van West-Zeeuws-Vlaanderen. De andere drie zijn ook ervaren zeezwemmers. Brink: „We komen elkaar altijd bij wedstrijden tegen. Na afloop van een wedstrijd ont stond het idee om dit te doen." Het IJsselmeer overzwemmen is hét grootste doel wat zwemmers in Ne derland kunnen bereiken. Deze zo mer worden er oversteken tussen de beide havens gehouden onder de naam Sport-Active IJsselmeer Challenge, zowel individueel als in estafettevorm. We komen elkaar altijd bij wedstrijden tegen Dat gebeurde tijdens een diner in het Prinsenlogement in de Abdij. Hij werd meteen per ambulance naar Goes vervoerd. Hij is volgens een verklaring die nacht goed doorgekomen. Onder zoek heeft nog geen duidelijkheid gegeven over de oorzaak van het buiten bewustzijn raken. Op advies van de artsen houdt hij de ko mende twee weken rust en be stuurt hij drie maanden lang geen auto. Over twee weken hervat hij zijn werkzaamheden. De burge meester krijgt de komende tijd na dere onderzoeken. Zowel Harald Bergmann als zijn vrouw Marjolijn lieten zaterdag weten heel erg opgelucht te zijn dat hij naar huis mocht. Zij compli menteren het personeel van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis met de goede en professionele zor gen. Ook danken zij iedereen voor alle berichten van medeleven, dat doet hen enorm goed. In overleg met de locoburgmeester en de overige collegeleden worden de afspraken die de burgmeester de komende tijd heeft door hen waar genomen of ze worden in overleg afgezegd. Hierover wordt iedereen die de komende tijd een afspraak met de burgemeester heeft door de gemeente benaderd. Een voorbijganger meldde om streeks 07.50 uur bij de politie dat er op de Zaamslagseweg een auto te gen een boom stond. Toen de hulp diensten arriveerden, bleek het slachtoffer al overleden te zijn. De automobilist kwam in een flauwe bocht in de problemen, raakte van de weg en botste halver wege de dijk tegen een boom. De politie begon een technisch onder zoek naar de oorzaak van het onge val. De Zaamslagseweg was daarom tot het begin van gistermiddag af gesloten. Omdat de auto zo ernstig bescha digd was, duurde het enige tijd voordat het lichaam uit het voer tuig kon worden gehaald. De brandweer moest het dak van de auto te knippen, waarna het stoffe lijk overschot werd overgedragen aan de begrafenisondernemer. BU&6ETVLUCHTEN NEMEN TOE maandag 18 september 2017 Gisteren: De kerncentrale is veilig 517 reacties GOES Een 45-jarige man uit de gemeente Goes heeft acht uur op de grond ge legen, nadat hij was ge vallen met de fiets op de Oude Zeedijk in Goes. Door zijn verwondingen kon hij niet zelf overeind komen. Buurtbewoners van de Westhavendijk hoorden rond 04.00 uur zijn roep om hulp en tip ten de politie. Na een kleine zoektocht vonden agenten de man. Hij was onderkoeld en bleek ge wond door zijn val. HEINKENSZAND De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een bruidspaar (foto) van Heinkenszand naar hun bruidssuite in Middelburg gebracht. De politie zag op de Drieweg een auto langs de weg staan. Het voertuig stond zonder benzine. Een kersvers echtpaar zou door vrienden naar hun bruidssuite in Middelburg worden gebracht, maar kon de weg zo niet ver volgen. De politie gaf hen daarop een lift. TERNEUZEN Een 33-jarige man uit Sas van Gent is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij dronken over de Kennedylaan in Ter- neuzen reed. Hij kreeg een extra boete omdat hij in een politiecel heeft ge plast. Bij een blaastest bleek dat de man ruim twee keer zoveel alcohol had gedronken als was toegestaan. Zijn rijbewijs is daarom ingevorderd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in de Prinses Irene school aan de Kamper foeliestraat te Goes. In brekers hebben een raam ingeslagen zijn zo de basisschool binnen gekomen. Volgens wijk agent wijkagent Gilian de Visser waren in ieder geval een aantal laptops buitgemaakt. Vlissinger Jan Brink heeft giste ren samen met zijn vrienden Bob de Vries, Joan Mudde en Johan Remmits heen en weer gezwommen tussen Medemblik (Noord-Holland) en Stavoren (Friesland). Dat deden ze in es tafettevorm. Emile Calon Vlissingen - Jan Brink, zeezwemmer Burgemeester Harald Bergmann is weer thuis in Middelburg. Hij mocht zaterdagochtend het zie kenhuis verlaten. De 51-jarige burgemeester is vrijdagavond een aantal uren buiten bewust zijn geweest. Emile Calon Middelburg Bij een eenzijdig ongeval aan de Zaamslagseweg in Axel is gis terochtend een 23-jarige man uit de gemeente Terneuzen om het leven gekomen. De weg werd afgesloten voor politie-on- derzoek. Martijn de Koning Axel C BIJBETALEN BOVEN BE 15 KILO? IK BACHT BAT BAT ALLEEN VOOR BE KOFFERS SELBT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2