M Samen lekker eten, luisteren naar goede muziek, dansen en drinken Als eerste naar de exclusieve voorpremière EN 19 De Pasar Malam in Studio A58 is succesvol verlopen. Organisator Chris Uitten bogaard: „We komen volgend jaar terug." Een vrolijke familiefilm! Maar liefst 36 soorten sambal verkoopt George Holman tij dens de Pasar Ma lam in Studio A58. Van de milde sambal assem tot de extra pittige 'duivelse' sambal se- tan en de extreem pittige sambal gledek die gemaakt is van Haba- nero pepers. Kim van Lier (15) kijkt verbaast naar de enorme rij potjes terwijl haar oma Adya een paar soorten proeft. „Ik wist niet dat er zoveel sambals zijn", zegt de Goese die samen met familieleden zaterdag een bezoek brengt aan het evenement. Holman vertelt dat er nog veel meer soorten zijn. Maar zijn be drijf, sambalonline.nl, heeft 36 verschillende smaken in de aan bieding. Hij zegt dat op Indonesië elk dorp wel zijn eigen sambal heeft en elke familie daar weer zijn eigen variant. „Het hangt veel af van de kruiden die beschikbaar zijn en van de smaakvoorkeur." De afgelopen drie dagen werd de Pasar Malam in Studio A58 goed bezocht. Organisator Chris Uit- tenbogaard toonde zich zaterdag al heel tevreden over het aantal be zoekers en de sfeer. Vorig jaar be zochten bijna drieduizend men sen de eerste Pasar Malam. Hij ver wacht dat dit jaar er nog meer mensen op het Aziatische evene ment afkomen. „Nu hebben we drie dagen dit evenement, vorig jaar slechts twee dagen." Jarenlang vroegen inwoners van Walcheren aan hem om ook in Middelburg of Vlissingen een Pa sar te organiseren. „Ik ben blij dat ik op die vraag ben ingegaan." In Studio A58 stonden 52 kra men en stands met allerlei Aziati sche producten, van eten en drin ken tot en met wierook en kle ding. De bezoekers van de 'avond- markt' zijn al lang niet meer alleen maar mensen met een Indische of Indonesische achtergrond. Vol gens Uittenbogaard bestaat de helft uit mensen die op vakantie zijn geweest in Indonesië of een van de andere landen daar in de buurt. „Twee weken Indonesië, inclusief vliegen, is goedkoper dan twee weken Spanje." Met een De sfeer en het eten van Indonesië, dat zoeken ze hier glimlach: „En je eet er lekkerder. De sfeer en het eten van daar, dat zoeken ze hier." Dat klopt, aldus Ronny de Schipper. Samen met zijn vriendin Sandra is hij de afge lopen zes jaar al drie keer in Indo nesië geweest. Het Middelburgse stel is van plan nog veel vaker te rug te gaan. Hij: „Het is er zo mooi." Zij vindt vooral Sulawesi bijzonder. „Daar zijn we de laatste keer naartoe geweest." Indonesië is zo enorm groot, vervolgt hij. „Alleen al meer dan negenhon derd bewoonde eilanden. Het is van oost naar west langer dan vijf duizend kilometer. Dat is van hier tot ergens diep in Afrika." Tijdens de Pasar kon er natuur lijk ook gegeten worden. Gerech ten als ikan bali, nasi rames, mar- tabak manis en solo madura wer den besteld bij de verschillende buffetten. „Lekker toch", aldus Jimmy Riemens uit Dordrecht die speciaal naar de hal in de oksel van de A58 en de Schroeweg was geko men om Walcherse vrienden te zien en samen te genieten van 'al dit heerlijke eten'. „Vorig jaar wa ren we hier met z'n vieren, nu al met tien vrienden. Volgend jaar huren we deze hele tent af', grapte hij. „Want dan neemt weer ieder een vrienden mee. Dan gaan we weer samen lekker eten, luisteren naar goede muziek, dansen en drinken. Dat is het toch." Ga naar pzc.nl/premiere Barbara Brecero Voor maar maandag 18 september 2017 Duivelse sambal op Pasar Malam Emile Calon - Chris Uittenbogaard, organisator Dikkertje Dap, gebaseerd op het gelijknamige versje van Annie M.G. Schmidt, gaat over Dikkertje Dap en zijn beste vriend Raf. Ze zijn onafscheidelijk tot Dikkertje voor het eerst naar school gaat en erachter komt dat giraffen dat niet mogen. Dikkertje mist Raf en maakt een plan. Vanaf 4 oktober te zien in de bioscoop. Alleen via uw krant al te zien op 24 september Een film vol humor voor de hele familie In meer dan 120 bioscopen A Tijdens de Pasar kon er natuurlijk uitgebreid gegeten worden bij de verschillende buffetten, foto ruben oreel UN FILM V*N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19