Huisartsen Oud en nieuw in Bloemenbuurt wordt 'feestje' Arnemuidse kapitein ARM-7 vrijgelaten Geen bezuiniging op Bevrijdingsfestival 2 MAIKEL HARTE Column Promotiefilmpjes moeten nieuwe huisartsen naar Zeeland lokken. Er dreigt namelijk over een aantal jaren een tekort te ontstaan. Huisartsen in spe zien ons kennelijk min of meer als een buitengebied en blij ven in de Randstad hangen. Dat is zorgwekkend. Het zal toch niet zo zijn dat wij het over een aantal jaren van Art sen zonder Grenzen moeten gaan hebben? Of van The Flying Doc tors? Als kind keek ik altijd naar een serie hierover; dokters vlogen naar alle uithoeken van Australië om medische zorg te verlenen. Ik zie het al voor me dat er straks een vliegtuigje met een dokter in een weiland landt, omdat er in Ove- zande een griepaanval is uitgebro ken. Alle gekheid op een stokje: zover zal het wel niet komen, maar dat huisartsen zelden voor een Zeeuwse praktijk kiezen is terecht reden voor actie. Maar of een pro motiefilmpje dan hét middel is? Volgens de Zeeuwse huisartsen is het vooral ook een kwestie van 'onbekend maakt onbemind'. Veel jonge artsen zien Zeeland name lijk als ver weg waar weinig te doen is. Bovendien willen hoog opgeleide partners van jonge art sen ook werk hebben en die den ken vaak dat dit in Zeeland een lastig verhaal wordt. Bij Omroep Zeeland kwam huisarts Victor Heukels aan het woord. Hij kwam vier jaar geleden uit Amsterdam in Heinkenszand een praktijk overnemen. Het be valt hem prima. Er was één heel belangrijk detail bij deze huisarts: zijn vrouw is een Zeeuwse. En juist daarin zit hem de oplossing. De liefde. Mensen verhuizen naar de meest exotische plekken voor de liefde, dus ook naar Zeeland. Het wordt tijd dat we op medische fa culteiten Zeeuwse lokstudenten gaan inzetten die jonge artsen aan de haak gaan slaan. En wie op Tin der een huisarts weet te versieren en naar Zeeland krijgt, geven we een bonus. Die hoeft het eigen ri sico niet meer te betalen. Zeeuwse lokstudenten inzetten die jonge artsen aan de haak gaan slaan DESTELLING Vandaag: De kerncentrale is veilig Reageer op pzc.nl Eens Oneens Windmolens in Auvergnepolder Betalen voor auto bij ziekenhuis Open huis in vier Vlaamse havens Toos Henk &E HOEDJES ZIJN AL UITGELEKT EXTRA BEVEILIGING PRINSJESDAG 20I? Andermans Veren Live! ook in Burgh MIDDELBURG De ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling 2016-2017 in de Bloe menbuurt kwamen onverwacht. Politie, gemeente en welzijnswer kers hadden geen enkel signaal ge had dat een aantal mensen rottig heid wilde uithalen. Het in brand steken van auto's, vernielen van straatmeubilair en intimideren van hulpverleners en buurtbewoners kwam geheel uit de lucht vallen. Maar de jaarwisseling moet weer een gezellig feest worden, ook in de Bloemenlaan en omgeving. Dat zei Hans Leijten, teamchef van politie Walcheren, donderdag avond tegen de Vlissingse raadsle den. Politie en gemeente zijn al vóór de zomer begonnen met voor bereidingen om de volgende vie ring van oud en nieuw in goede ba nen te leiden. Burgemeester Bas van den Tillaar meldde dat alle mo gelijke maatregelen tegen het licht worden gehouden. „We bekijken bijvoorbeeld of we tijdelijk ge- biedsverboden moeten opleggen en het afsteken van vuurwerk aan banden kunnen leggen. De bewo ners kunnen ook met wensen en aanbevelingen komen. Wij moeten dan bekijken of voorgestelde maat regelen haalbaar, controleerbaar en handhaafbaar zijn. En dan volgt in- De bewoners kunnen ook met wensen en aanbevelingen komen tegrale afweging van de overwogen ingrepen." Leijten hoopt dat de buurt zelf 'veel oren en ogen' levert, die de po litie voorzien van informatie. 'Ho ren en zien' ontbraken bij de aan vang van dit jaar, waardoor on danks grote inzet van de opspo ringsinstanties weinig daders kon den worden opgepakt. VLISSINGEN De schipper van de Arnemuiden 7 is voorlopig op vrije voeten. De man werd samen met zijn zevenkoppige bemanning op 30 augustus aangehouden. Ze zou den inspecteurs van de Neder landse Voedsel- en Warenautori teit en twee medewerkers van de Rijksrederij in gevaar hebben ge bracht. Zijn advocaat diende afgelo pen maandag een schorsingsver- zoek in. Dar werd donderdag geho noreerd. De zeven bemanningsleden wer den op 1 september al vrijgelaten. De schipper bleef in hechtenis. De rechtbank bepaalde dat hij nog veertien dagen in hechtenis moest blijven. Het feit dat de bemanning is vrij gelaten, wil nog niet zeggen dat ze niet meer verdacht worden. Het is nog of én zo ja wanneer de beman ning van de ARM-7 moet voorko men. De vissers werden aangehouden, omdat ze volgens het Openbaar Mi nisterie geprobeerd zouden hebben de rubberboot van de inspecteurs op volle zee omver te trekken. De eigenaar van de vissersboot meldde eerder dat hij zich niet kon voor stellen dat zijn bemanning fouten had gemaakt. Het Bevrijdingsfestival Zeeland krijgt volgend jaar van de provincie evenveel subsidie als dit jaar, op voorwaarde dat de organisatoren de maatschappelijke functie van het festival nog beter motiveren. Vorig jaar ontstond commotie, omdat de provincie voor dit jaar 7.000 euro wilde beknibbelen op het Bevrijdingsfestival. In 20t8 zou er nog eens 7.000 euro vanaf gaan. Op initiatief van D66 draaide een meerderheid van Provinciale Staten in december de voorgenomen be zuiniging voor dit jaar terug, door 7.000 euro bij te dragen uit een ei gen potje. Boven op de cultuursubsidie van 29.000 euro krijgt het Bevrijdings festival ook nog t9.ooo onder de noemer leefbaarheid. In een brief laat het provinciebestuur de Staten weten dat het totaalbedrag van 48.000 euro in 2018 ook beschik baar is. Dat is de uitkomst van een gesprek met de organisator, de Cul- tuurwerfVlissingen. Die moet dan wel de 'maatschappelijke functie nog beter uit laten komen'. zaterdag 16 september 2017 Gisteren: Bodycam voor politie is een goed idee 378 reacties THOLEN De komst van vier nieuwe, grote windmo lens in de Auvergnepol der in 2020 lijkt een for maliteit. Tijdens de com missie Stad en Ruimte van de gemeente Bergen op Zoom steunden alle partijen de komst van de windturbines die de be staande acht molens langs de dijk bij de Prin- sesseplaat vervangen. De nieuwe turbines wek ken gezamenlijk 15 me gawatt aan stroom op. VLISSINGEN Het jaar gratis parkeren bij het ziekenhuis in Vlis- singen is voorbij. Vanaf maandag betalen bezoe kers van het ADRZ in Vlissingen weer voor de auto. Terreineigenaar Be- thesda Vastgoed han teert dezelfde tarieven als bij het ziekenhuis in Goes: een half uur gratis, blijf je een uur dan kost dat een euro, elk uur daarna kost ook een euro, tot ten hoogste vijf euro per dag. ANTWERPEN De vier grote zeehavens in Vlaanderen houden morgen open huis tijdens de Vlaamse Havendag. Bezoekers zijn welkom in Antwerpen, Gent, Oos tende en Zeebrugge. Het programma is uitgebreid en divers. Elke haven houdt rondvaarten en be drijven zetten de deuren open. Daarnaast zijn er demonstraties en work shops. Zie ook: vlaamsehavendag.be. Paul Kusters In het &-katern van don derdag 14 september staat abusievelijk ver meld dat Andermans Veren Live! op 23 sep tember optreedt in Hein kenszand en op 24 sep tember in Ritthem. Op 23 september is de show echter te zien in De Ver wachting in Ritthem en op 24 september in het Kerkje van Burgh. Voor het complete overzicht: theatersaanzee.com De jaarwisseling in de Vlissingse Bloemenbuurt moet 'een feestje' worden. Samen met de ge meente Vlissingen werkt de poli tie hard aan voorbereidingen om uitwassen als tijdens de afgelo pen oud en nieuw te voorkomen. René Hoonhorst Vlissingen - Bas van den Tillaar, burgemeester Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2