Verkeer op de Markt in Oostburg is chaotisch Gemengde gevoelens over 'Hotel New York' aan de Westerschelde Vrienden uit Hulst rijden naar Tsjechië voor tocht vol opdrachten 7 Een tocht van 3000 kilometer naar Praag is een uitdaging. In een bak van 500 euro wordt die nóg leuker. Vier Hulsterse vrienden doen mee aan de Rammelbakkenreis, die morgen begint. We hebben altijd gezegd dat we ooit mee wilden doen aan de Am sterdam Dakar Challenge. Toen ik dit voorbij zag komen op Facebook belde ik met een mijn vrienden op. Het lijkt ons iets haalbaarder dan door de Sa hara rijden...", vertelt Kerwin Stevens. „Als je het al zo lang met elkaar over iets hebt, moet je het gewoon eens doen. Of toch iets wat er enigszins op lijkt...", vult Bas Hoefeijzers aan. Het duo vertrekt morgen, samen met Maarten Heijne en Bart de Nijs, naar Praag. In een Volvo 850, die ze voor vijfhonderd euro over namen van een collega van Ker win. Volgende week zaterdag ke ren ze terug. Hilariteit „Alleen al het zoeken naar een rammelbak was hilariteit alom", vertelt Bas. "Het is verbazingwek kend hoe veel er te vinden is onder de 750 euro, maar we zijn zo veel slechte auto's tegengekomen. Volvo' s staan erom bekend lang mee te gaan, dus we hebben er ver trouwen in. We hebben gelukkig veel ruimte, want met vier lange gasten een week in een auto zitten, is een uitdaging." Via een Brits bedrijf vond team Nie Aveceren een stickerset van het British Touring Car Cham pionship. Kerwin: „In de jaren ne gentig reden ze met dit soort auto's op het circuit. Het viel trou wens wel tegen om die stickers erop te plakken. Daar hebben heel wat uurtjes werk in gezeten. Als je ons op minstens tien meter af stand ziet, zien we er fantastisch goed uit..." De auto werd verder nog gepimpt met een sirene en ledstrips. „Het lijkt wel een disco vanbinnen. Iemand wilde ook nog een roze deur, maar dat paste niet in ons ontwerp", zegt Bas. Dat de mannen zin hebben in hun reis is duidelijk. Ze weten al dat ze verblijven op campings in Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Polen en Tsjechië, maar wat er ver der gaat gebeuren tijdens de wed strijd is nog een verrassing, ^lijk baar zijn de routes puzzelachtig. De wedstrijd draait niet om de be ste tijd, maar om het vervullen van opdrachten." Het vriendenteam uit Hulst ziet zijn deelname echter meer als een Volvo's staan erom bekend lang mee te gaan, dus we hebben vertrouwen vakantie. Al denkt Kerwin dat er toch wat winnersmentaliteit in het groepje heerst. „Maar uiteindelijk doen we het voor de lol. Alleen al het kopen van de auto en het be- stickeren en knutselen was het waard." Team Nie Aveceren houdt tijdens de tocht naar Tsjechië een blog bij op Facebook: Rammelbak Reis Team: Nie Aveceren. Sinds afgelopen zomer zijn auto's 'te gast' op de Markt, die na herin richting een pleinfunctie met par keergelegenheid heeft. Er geldt éénrichtingsverkeer, met de auto kun je er alleen nog komen vanuit de Burchtstraat en Brouwerijstraat. Dat is niet voor iedereen duidelijk, vooral tijdens evenementen, signa leerde Carels. Wethouder Peter Ploegaert beaamde dat. „Er zijn al extra borden geplaatst maar we gaan kijken wat nog meer nodig is." De aanduiding van de blauwe parkeerzone is momenteel ook slecht zichtbaar en wordt duidelij ker gemaakt met blauwe strepen rond de parkeervakken. Wethouder Christiane van de Vijver maakt sa men met de ondernemers op de Markt binnenkort ook een rondje om te kijken waar het beter kan. Van de Vijver: „Zij krijgen tenslotte alle signalen binnen." Als het aan de grondeigenaren, de familie Muller, ligt, gaan de pan den op Scheldekade 56 tot en met 61 tegen de grond en verrij st op die plaats een door VG Architecten ontworpen complex. Dat wordt acht bouwlagen hoog met 26 ap partementen en krijgt een pent house op de bovenste verdieping. Hans Vlottes (Provinciaal Belang Zeeland) roemde het ontwerp als een oriëntatiepunt voor de stad en maakte zelfs de vergelijking met Hotel New York in Rotterdam, maar dan aan de Westerschelde. Blij Honoré Reuling (55 Terneuzen) was een stuk minder te spre ken. „Dit wordt een aanzet van hoe Belgische kust er nu uitziet. Hier moeten we niet blij mee zijn." Maar hoe scherp zijn kritiek ook was, Reuling durfde niet hard te stellen of zijn fractie voor of tegen de bestemmingsplanwijziging zou stemmen. Zijn fractie heeft met name moeite met de hoogte en staat daarin niet alleen. De SGP is zon der meer tegen, de CU verdeeld, het CDA zegt te begrijpen dat het gebouw een trekker voor de stad kan zijn, maar is ook kritisch over de hoogte. De PvdA ziet ook liever een laagje minder, al is ook daar de fractie het onderling nog niet eens. Tijdens de raadsvergadering van 28 september hakt de gemeente raad de knoop over het plan door. zaterdag 16 september 2017 2V Met zijn vieren in een rammelbak Gertie De Boey Hulst - Bas Hoefeijzers Kerwin Stevens (links) en Bas Hoefeijzers bij de door henzelf bestickerde rammelbak. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE De nieuwe verkeerssituatie op de Markt van Oostburg is voor veel automobilisten onduidelijk en verwarrend. Veel mensen rij den tegen het verkeer in. Mari anne Carels (D&T) trok daarover aan de bel in een commissiever gadering van de gemeenteraad. Sophie Stockman Oostburg De meningen over het plan om aan de Scheldekade in Terneu- zen een dertig meter hoog ap partementencomplex te bou wen, lopen binnen de gemeen teraad sterk uiteen. Dat bleek tijdens de vergadering van de raadscommissie Omgeving woensdagavond. Guido van der Heijden Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 146