OZCAN AKYOL Speler terecht uit 'Miljoenenjacht' gegooid na foutje 752 ï&r 1262 stipreizen.nl StlP 8 dagen per Costa Mediterranea Wilt u luxe? of bel ons 088 - 70 70 600 6 W m GENIET VAN VELE EXTRA'S, ALS: Column Vorige week ontstond er wat tumult omdat het bedrijf Exterion, een exploitant van reclameborden, kleine came raatjes zou hebben geïnstalleerd in digitale reclamezuilen. Deze firma wilde op deze ma nier een analyse maken van de mensen die bijvoorbeeld op een station naar een advertentie sta ren. Door hen vast te leggen, zou den ze een beter idee krijgen van het geslacht, de leeftijd en de af komst van potentiële doelgroepen. In een maatschappij die steeds verder digitaliseert en commercia liseert, is het zaak om waakzaam te zijn, want grote bedrijven wil len continu meer van ons weten - zelfs als dat ten koste van onze privacy gaat - zodat ze hun werk wijze daarop kunnen aanpassen. verklaring van een medewerker van de Nederlandse Spoorwegen, die zich haastte om te zeggen dat er geen cameraatjes maar sensoren in de reclamezuilen waren ver werkt. Die zouden niet kunnen re gistreren wie er op welk moment naar een reclame stond te loeren. Interessant, want dat was kilo meters bezijden de waarheid. De Nederlandse Spoorwegen hadden, naar eigen zeggen, met Exterion afgesproken dat derge lijke reclameborden binnen de wet moesten vallen, en dat houdt in dat de persoonlijke integriteit van argeloze reizigers niet ge schonden mag worden. In deze casus heeft iemand dus keihard zitten liegen. Hoe wel het vervoersbe drijf direct met die verklaring van die on schuldige sensoren kwam, werd die le zing van het ver haal meteen gecorrigeerd door Exterion zelf. Het waren échte camera s. Dat kan betekenen dat ze bij de Neder landse Spoorwegen oprecht niet wisten hoe het systeem werkte, of dat ze al die tijd heimelijk de methodiek van Exterion oogluikend hebben toegestaan, omdat het bedrijf nu eenmaal een goede klant is. In beide gevallen is het gerecht vaardigd om te stellen dat de be trouwbaarheid van ons grootste vervoersbedrijf een flinke deuk heeft opgelopen. Als ze het niet wisten, getuigt dat van het nodige amateurisme. Een latente samen werking met een dergelijk bedrijf is zelfs boosaardig. Want dit kan zomaar het topje van de ijsberg zijn. Bedrijven worden steeds brutaler en agressiever in hun campagnes. Onze instituten moeten ons daartegen bescher men. Als de NS het niet wist, getuigt dat van het nodige amateurisme Het beroemde tv-incident is van vier jaar geleden. Banketbakker Arrold van den Hurk uit Son drukte te snel op de stopknop en nam het aanbod van 125.000 euro van de 'bank' aan. Hij zei meteen dat hij per ongeluk had gedrukt en wilde doorspelen. De jury stelde: vette pech, einde spel. Ondanks dat hij 125.000 euro had gewonnen, eindigde de uit zending zuur voor Van den Hurk. In de koffer met het onbekende bedrag die hij al had uitgekozen en die hij óók had kunnen win nen, bleek 5 miljoen te zitten. Van den Hurk vecht sindsdien zijn 'verlies' aan. Linda de Mol moest al een keer als getuige op draven. Half juli vroeg Van den Hurk de rechter in Amsterdam te oordelen dat Endemol het spel niet had mogen afbreken. Tegelijk stelden Van den Hurk en zijn ad vocaat voor het spel alsnog af te maken, onder de voorwaarde dat Van den Hurk de 125.000 euro al vast mocht houden. Endemol hoonde dat voorstel weg. De rechter vindt nu dat 'uit ze nuwen' op de knop drukken in herent is aan het spel. „Het is vol strekt in strijd met de geest van het spel als daar steeds op terug gekomen kan worden." Dat De Mol nog iets zei van 'dan doen we toch of je niet hebt gedrukt', moet Rechter vindt: ongelukje is inherent aan spel volgens de rechter gezien worden als 'het onderzoeken van de mo gelijkheid of er nog iets aan ge daan kan worden'. Van den Hurk twijfelt over een hoger beroep. Hij krijgt kritiek vanwege 'inhaligheid'. „Iedereen die in mijn schoenen zou staan, zou hetzelfde doen. Ik ben altijd heel blij geweest met die 125.000 euro. Maar wat doe je als zich een advocaat meldt die voor weinig geld een zaak wil begin nen en zegt dat er meer in zit?" nu v.a Ind. vliegreis per Stip-charter transfers 8-daagse cruise per Costa Mediterranea o.b.v. volpension Nergens voordr ig Luxe cruisevakantie nu extra voordelig! nu v.a. Vliegreis per Airbus A380 van Emirates, 30 kg bagage en transfers 8-daagse cruise in een luxe balkonhut o.b.v. volpension 2 hotelnachten in een 4*+ hotel in Dubai Voovdejig.' ||f Emirates Kijk voor nog méér cruises op onze website! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) v reizen «nl. donderdag 14 september 2017 GO @ÖzcanAkyol Camera's Wat me in de zaak van Exterion in het bijzonder opviel, was de Het is te hopen dat deze zaak niet geruisloos voorbijgaat. Endemol heeft terecht beslo ten Miljoenenjacht-deelnemer Arrold van den Hurk niet ver der te laten spelen nadat hij 'per ongeluk' op de stopknop had gedrukt. Dat is het oordeel van de rechtbank. Victor Schildkamp Amsterdam ubai, Oman Abu Dhabi Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Maak bijzonder voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer deze geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen. Profiteer tijdelijk van 75 korting per boeking. Kijk en vergelijk gerust. Mogen we u ook verwelkomen aan boord? Binnenhut Buitenhut Dec. v.a. 752 v.a. 892 Jan. v.a. 762 v.a. 902 Feb. v.a. 812 v.a. 986 Mrt. v.a. 862 v.a. 1002 Balkonhut v.a. 982 v.a. 992 v.a. 1062 v.a. 1112 zie stipreizen.nl/crcuab Ovtgejcevxi |uxe evn -tóch Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Zie de website voor meer informatie. De korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Balkonhut v.a. 1462 v.a. 1292 v.a. 1312 v.a. 1262 zie stipreizen.nl/crclxb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6