Handhaving Bruse Boys wordt iets gemakkelijker BC Vlissingen wil naar top 4 kijken 13 In deze klassen degradeert immers alleen de nummer laatst; voor gaande seizoenen degradeerde ook de nummer voorlaatst. De twee ploegen boven de degradant dienen nacompetitie te spelen om degradatie te voorkomen. Deze nieuwe regeling is goed nieuws voor bijvoorbeeld Bruse Boys, dat komend seizoen voor de vierde keer in zijn bestaan gaat proberen zich te handhaven in de eerste klasse. De voorgaande drie keren mislukte dat. Als reden van de aanpassing geeft de voetbalbond KNVB aan dat 'het percentage van vier clubs die onderin op de wip zitten, vaak te hoog wordt gevonden'. „Daarom zijn het vanaf nu drie van de veertien in plaats van vier van de veertien clubs die kans ma ken op degradatie." De degradatieregeling voor de derdeklassers (zaterdag en zon dag) en vierdeklassers (zondag) hoopt de KNVB volgende week naar buiten te kunnen brengen. Door de wijzigingen komen er minder promotieplaatsen vrij. Dat doet zich voelen in de nacompeti- ties waarin minder plaatsen wor den vergeven dan voorgaande ja ren. Het aantal deelnemers blijft wel gelijk. In de hoofdklasse is er niets veranderd; de ploegen op de laatste twee plaatsen degraderen, de twee ploegen daarboven spelen nacompetitie. „We willen hoger eindigen dan de vijfde plaats van vorig seizoen", is coach Klaas-Willem Barten helder over de doelstelling van zijn ploeg. De Vlissingse coach kan in zijn missie in principe beschikken over dezelfde selectie als vorig seizoen. Met dien verstande dat de Itali aanse forward Ivan Marzetta het eerste half jaar wegens stagever plichtingen niet beschikbaar is. „Vorig seizoen kenden we een valse start, waarna we uiteindelijk een nette vijfde plaats hebben we ten te bemachtigen. We zien nu dat we in de voorbereiding duide lijk beter zijn", aldus de positief ge stemde Barten. Vlissingen won in de voorberei ding twee oefenwedstrijden en de derde ging afgelopen zondag met slechts acht punten verschil verlo ren tegen de kampioen van afgelo pen seizoen. „Dat betekent dat het ook andersom had kunnen zijn. We zitten dus op het gewenste ni veau. Nu moeten we daden laten zien en dat doen wat nodig is om ons doel te halen." De uitdaging zit volgens Barten direct in de eerste reeks wedstrij den waarin Vlissingen de belang rijkste concurrenten voor de bo venste posities treft. „Mochten we niet winnen, dan is er nog niets aan de hand. We hebben vorig sei zoen ook laten zien dat we kunnen groeien in de loop van de competi tie." Talent Vlissingen beschikt volgens Barten over een mooie combinatie van er varen spelers en talentvolle jeugd. „Jonge spelers zoals Nils Willems en Jochem en Thij s Beumer maken duidelijk stappen. Je ziet ze groeien naar het gewenste niveau en er zit nog voldoende potentie." De Vlissingse mannen starten zaterdag om 20.00 uur met een thuiswedstrijd tegen de Black Ea gles uit Rosmalen, een ploeg die vorig seizoen nog in de promotie divisie uitkwam. Vrouwen De Vlissingse vrouwencoach Arjan Poleij hoopt dit seizoen vooral met mindere personele problemen te kampen dan vorig jaar het geval was. „Door blessures en andere omstandigheden was het soms al lastig om zeven fitte speelsters op te kunnen stellen", aldus Poleij. De terugkeer van voormalig college speelster Sheri Bos moet daaraan bijdragen. De center liep in de voorbereiding echter wel een en kelblessure op, waardoor ze ko mend weekend sowieso nog niet inzetbaar is. Verder is forward Annabel Jozi- asse overgekomen van BV Sou burg. „Met haar hopen we iets Als we compleet blijven verwacht ik dat de middenmoot haalbaar is meer diepte in het spel aan te bren gen, want dat is waar het afgelopen seizoen bij ons aan heeft geschort. We speelden leuk en stonden ver dedigend redelijk tot goed, maar aanvallend schoten we tekort." Dat scorend vermogen is volgens Poleij ook een kwestie van zelfvertrou wen, iets waar zijn ploeg de afgelo pen tijd volgens hem wel in is ge groeid. In de voorbereiding wisten de Vlissingse vrouwen hun twee oe fenwedstrijden winnend af te slui ten. „De eerste wedstrijd tegen Ka- pelle was niet briljant. De tweede wedstrijd, tegen Giants uit Bergen op Zoom was het al iets beter", al dus Poleij, die dit seizoen in ieder geval meer wil winnen dan vorig jaar, toen Vlissingen op plaats ne gen van de elf eindigde. „Als we compleet blijven verwacht ik dat de middenmoot haalbaar moet zijn." De Vlissingse vrouwen starten zaterdag om 17.00 uur met een uit wedstrijd bij promovendus Virtus in Werkendam. donderdag 14 september 2017 ZV' nog niet voldaan Zeeuwse eerste- en tweede klassers hoeven zich dit voet balseizoen minder zorgen te maken over degradatie dan voorgaande seizoen. Rudy Boogert Vlissingen De basketbalteams van BC Vlis singen beginnen zaterdag aan het nieuwe seizoen. De mannen openen in de eerste divisie met een thuiswedstrijd tegen Black Eagles. De vrouwen gaan in de tweede divisie op bezoek bij Virtus in Werkendam. Menno Kole Vlissingen - Arjan Poleij, vrouwencoach Lisa Kuiper in actie tijdens de voorbereiding, fototheotheune

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41