Patiëntenstop bij Emergis van tafel De eerste echte herfststorm van 2017 leverde vooral omgewaaide bomen op. Afspraken met Italië over opsporing Walcheren Prinses Beatrix moest haar hoedje gisteren stevig vasthouden toen ze van de auto naar het Covra-gebouw in Borssele liep. Zij opende daar VOG-2, de nieuwe, hemelsblauw gekleurde opslagruimte voor verarmd uranium. Uit&Thuis Het antimaffiateam maakt onder deel uit van een aantal afspraken die de Landelijke Eenheid van de Nederlandse politie met Italië heeft gemaakt. Als tegenprestatie heeft het team toestemming ge kregen om spijtoptanten van de maffia te horen over hun criminele activiteiten in Nederland. De Italiaanse maffia is perma nent gevestigd in Nederland en houdt zich vooral bezig met drugshandel. Maffia-experts waar schuwen dat de maffia ook secto ren van de Nederlandse economie binnendringt. Zo toonde een on derzoek uit 2015 aan dat een maf fia-familie jarenlang infiltreerde op de bloemenveiling in Aalsmeer. „Daar zag je het hele palet van de maffia: drugshandel, afpersing, fraude en oplichting", zegt hoofd recherche van de Landelijke Een- We willen preciezer weten in welke omvang de maffiosi in Nederland opereren heid Wilbert Paulissen. De Neder landse politie wordt niet dagelijks geconfronteerd met maffialiqui daties, zegt Paulissen. „Maar we weten hoe gevaarlijk de Italiaanse maffia kan zijn. We willen nauw keuriger weten in welke omvang ze hier opereren. Inmiddels heb ben we één spijtoptant kunnen horen. Dat leverde razend interes sante informatie op." Het antimaffiateam is het ant woord op jarenlange kritiek uit Italië dat Nederland te weinig doet aan de opsporing van maffialeden. Voortvluchtige kopstukken van de maffia blijken hier een zorgeloos bestaan te leiden. Daar moet een eind aan komen, zegt Paulissen. „We hebben met Italië afgespro ken dat we elke tip over voort vluchtige maffiosi actief onder zoeken." In een interview met deze krant pleit de recherchechef ook voor een onderzoek naar zwaardere Ne derlandse wetgeving om georga niseerde criminaliteit te bestrij den. Volgens Paulissen zou ons land kunnen leren van uiterst ef fectieve maatregelen in Italië. Cor de Jonge samen met JP Seeger Session Band zaterdag in Terneuzen. Manchester City boort Feyenoords hoop al na een paar minuten de grond in: 0-4 P22 Emergis heft de patiëntenstop voor verzekerden van Zilveren Kruis op. Dat is de uitkomst van het over leg dat gisteren plaatsvond met zorgverzekeraars CZ en Zilveren Kruis, onder leiding van de Neder landse Zorgautoriteit (NZa). Voor CZ-verzekerden was de aangekon digde patiëntenstop eerder van ta fel. „Op basis van dit gesprek ziet Emergis ruimte om verzekerden van Zilveren Kruis vanaf nu weer op de wachtlijst te plaatsen. We zijn blij met deze uitkomst en hebben er vertrouwen in de komende we ken tot passende afspraken met Zil veren Kruis te komen. Met CZ lie pen de gesprekken al en is afgespro ken dat, tijdens de duur van deze gesprekken, Emergis nieuwe ver wijzingen van CZ blijft accepte ren", liet Emergis na afloop weten. Het crisisoverleg vond plaats op uitnodiging van de NZa. Emergis en de verzekeraars hebben de in tentie uitgesproken om er samen uit te komen. De NZa heeft er ver trouwen in dat er voor de patiënten een passende oplossing komt. ZEELAND2 14°C Nieuwsmedia Pv FOTO ROBIN UTRECHT/ANP P10 EN ZEELAND 2 Speciaal team pakt de maffia keihard aan Door weer en wind ZEELAND8 De Italiaanse maffia krijgt in Nederland inmiddels dusdanig voet aan de grond, dat de poli tie een speciaal team optuigt dat zich volledig richt op de be strijding ervan. Het gaat infor matie vergaren en voortvluch tige maffialeden die zich hier schuilhouden opsporen. Koen Voskuil Den Haag Wilbert Paulissen, recherche »P4 Ondine van der Vleuten Kloetinge donderdag 14 september 2017 Koel en wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1