'Walvisvlees weren in de EU' Code oranje ochtendspits Pompidou ook in Shanghai Ook deze Prinsjesdag rijdt hij wee mee in het Ere-Escorte Cavalerie, dat de koning begeleidt. Harry Kampen slaat geen editie over. Zelfs niet toen hij een been brak. „In het zadel voelde ik amper pijn." De generale repetitie f it was mijn ft meest memora- bele Prinsjes- dag", zegt Harry Kampen. Trots laat hij een foto zien uit 2010, van de jaarlijkse generale repetitie op het strand van Scheveningen. Kampen rijdt fier vooraan en geeft aanwijzingen. „Twee weken ervoor brak ik mijn kuitbeen toen ik van een paard viel. Verschrik kelijk. Ik zei tegen de dokter: 'Ik heb een afspraak met de konin gin. Ik zal eerder sterven dan deze afspraak afzeggen.' Met een speci ale laars en nog wat aanpassingen kon ik toch meedoen. In het zadel voelde ik amper nog pijn." Al vijftien jaar maakt Harry Kampen deel uit van het Ere- Escorte Cavalerie, één van die wonderlijke tradities die Prins jesdag maken tot wat het is. Kam pen, in het dagelijks leven luite nant-kolonel der cavalerie in dienst van de Koninklijke Land macht, is een bekend gezicht in het gezelschap dat Willem- Alexander en Maxima begeleidt op hun tocht van Paleis Noord einde naar de Ridderzaal. Een vrijwillige taak, maar één waar de 52-jarige Hagenaar grote waarde aan hecht. „Het Ere-Escorte is een jaar lijkse geste om trouw en aanhan kelijkheid te tonen aan het koninklijk huis. Prinsjesdag is k een van de weinige ofïï- Viële gelegenheden waar onze nationale woensdag 13 september 2017 ^GO STRAATSBURG Havens in landen van de Europese Unie moeten schepen met Noors walvisvlees weren. Een voorstel van de Partij voor de Dieren hierover kreeg gisteren in Straats burg brede steun van het Europees Parlement. De parlementariërs riepen Noorwegen, dat geen EU- lidstaat is, ook op te stop pen met de walvisjacht, die sinds 1986 wereldwijd is verboden. „Een versche pingsverbod maakt de han del in walvisproducten moeilijker en ontmoedigt ook de jacht", reageert PvdD-Europarlementariër Anja Hazekamp. DE BILT Weggebruikers moeten vandaag rekening houden met een wester storm. In de kustprovincies, Flevoland en op het IJssel- meer worden vooral tijdens de ochtendspits en in de middag zware windstoten en neerslag verwacht. Het KNMI heeft code oranje voor delen van Nederland afgegeven. „We raden af om in de kustprovincies en Flevoland met lege vracht wagens, aanhangers of ca ravans de weg op te gaan", laat Rijkswaterstaat weten. Tijdens de februaristorm eerder dit jaar veroorzaak ten onbeladen vrachtwa gens die waren omgewaaid veel hinder. SHANGHAI Het Centre Pompidou krijgt najaren praten een dependance in Shanghai. De opening van de Chinese vestiging is ge pland voor begin 2019. De directeur van het Parijse museum, Serge Lasvignes, erkende gisteren tijdens een persconferentie dat het allemaal lang heeft ge duurd. Het voorbereidende werk met de Chinese auto riteiten verliep volgens hem niet altijd even gemakkelijk. Al in 2010 was er sprake van een Centre Pompidou Shanghai. Het filiaal krijgt in de Chinese havenstad onderdak in het nieuwe West Bund-kunstcomplex. Ook in Brussel komt over enkele jaren een vestiging van het Franse kunsthuis. voor vorst t 'ffijn -PV-o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8