Voorzichtig uitgekleed Vmbo naar Pontes, groene school waarschijnlijk naar Scalda September is nu al kletsnat en er komt nog veel meer bij Hicham Benhammou in de wolken door Supercup en superstaf De Edudelta Onderwijsgroep is te klein om zelfstandig te blijven bestaan. Alle scholen, waaronder het vmbo en de groene school in Goes, worden overgenomen door andere instellingen. De 190 leerlingen van het voorbe reidend middelbaar onderwijs in Goes gaan met ingang van volgend jaar augustus naar de Pontes Scho- lengroep. De vestigingen in Mid- delharnis, Barendrecht en Bleis- wijk, die samen 1.100 leerlingen hebben, komen per 1 januari in handen van de Lentiz Onderwijs groep in Vlaardingen. Er wordt nog met Zeeuwse partners gesproken over een samenwerkingsverband waarin de 360 studenten van de groene school in Goes uiterlijk vol gend jaar augustus een plek krijgen. Door de fusies verdwijnen maxi maal 25 van de 150 arbeidsplaatsen bij Edudelta. De overnames zijn noodzakelijk om het kwalitatief goede onderwijs van Edudelta in de regio overeind te houden, benadrukt voorzitter Koos Samsom van het college van be stuur. De scholengroep lijdt onder krimp van de leerlingenaantallen. Daar komt bij dat het ministerie van Economische Zaken bezuinigt op het groene onderwijs. „De afge lopen jaren hebben we per leerling 1.000 euro minder subsidie per jaar gekregen", verklaart Samsom. „Op jaarbasis kwamen we op een tekort van 800.000 euro. De fusie is niet nodig om de kwa liteit van Edudelta te verbeteren, want die wordt al als zeer goed be oordeeld. Maar we komen in cash- nood en kunnen daardoor niet meer innoveren en nieuwe dingen doen." De mbo-afdeling van Edu delta werd dit jaar door de Keuze gids uitgeroepen tot beste Agra risch Opleidingscentrum (AOC) van Nederland. Met de Lentiz Onderwijsgroep, die ongeveer vijf keer zo groot is als Edudelta, is een intentieovereen komst getekend voor een bestuur lijke fusie. Per 1 januari gaan de ves tigingen in Middelharnis, Baren drecht en Bleiswij k over naar Len tiz. Met ingang van volgend school jaar is de vestiging in Goes opge splitst. Gisteren is het personeel van Edudelta en Pontes ingelicht dat de afdeling vmbo bij de laatst genoemde scholengroep komt. We komen in cash- nood en kunnen daardoor niet meer innoveren Samsom: „Twee jaar geleden zijn in Goes pogingen gedaan om alle vmbo-scholen van Ostrea, Pontes en Edudelta samen te laten gaan. In verband met signatuur en finan ciën is dat toen niet doorgegaan, maar wij hebben nu toch weer aan geklopt bij Pontes." Over de Goese mbo-afdeling, de groene school, zijn nog gesprekken gaande. In Zuid-Holland werken Edudelta en Lentiz met andere scholen, overheid en bedrijfsleven al aan beroepencampussen. „Dat zouden we in Zeeland ook moeten doen", stelt Samsom. „Je moet zor gen dat het onderwijs hier een duurzaam karakter krijgt. Dat moet je dan wel doen met regionale part ners. Er zijn gesprekken geweest met de gedeputeerde, de wethou der en de ZLTO om in samenwer king met andere onderwijspartners tot een groene campus in Zeeland te komen." Samsom wil nog niet bevestigen dat Scalda de voor de hand liggende partner is. „We wer ken nu aan een businessplan. Rond de herfstvakantie is dat klaar." It woensdag 13 september 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 10 TERNEUZEN Veel meer dan een geraamte is er niet over van het 'oude' districtskantoor van Rijkswaterstaat in Ter- neuzen. Half oktober moet het helemaal weg zijn. New Horizon sloopt, nee, 'oogst' het ooit duurzaamste, in 2000 opgeleverde kantoor gebouw van Nederland. Dat gebeurt voorzichtig, met als resultaat dat een kwart meer materialen dan verwacht her bruikbaar zijn voor de nieuw bouw van een jeugdkliniek bij gü Emergis in Kloetinge. 'S- Het kantoor moet weg voor de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. Ter plekke komt een doorvaartkanaal naar de Middensluis, zodat die tijdens de aanleg jaren langer, tot zomer 2021, ge bruikt kan worden, fotocamile SCHELSTRAETE Edudelta wordt opgesplitst Ernst Jan Rozendaal Goes - Koos Samsom, Edudelta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74