p. Schakers Het Witte Paard 1 gaan O O) CD O 10 ZE Bijrol voor Minnaard en Van Goethem Negentiende zege voor Thijs en zonen ZEEUWSE COACH SUCCES BIJ LANDSKAMPIOEN Hij is nog maar sinds kort coach van 't Knooppunt, maar sleepte al de Supercup in de wacht. Hicham Benhammou is in de wolken. Marco Minnaard (Wemeldinge) en Brian van Goethem (Sluiskil) zaten gisteren in de voor ste groep in de eerste etappe van de Ronde van Denemarken, maar kwamen niet in de buurt van een top io-klassering. Wanty- Groupe Gobert-rijder Minnaard kwam als 25ste over de meet, Van Goethem van Team Roompot-Nederlandse Loterij werd 32ste. Thuisrijder Casper Pedersen pakte de etappe zege. Hij had op de meet nog zeven seconden voorsprong op het peloton, waarin Nacer Bou- hanni de snelste sprinter bleek. Phil Bauhaus spurtte naar de derde plaats. Jesper Asselman, ploeggenoot van Van Goethem, was op de ne gende plaats de beste Nederlander. l 4s J* 4/^ t, X i- J ik J A r- Adrie Thijs uit Heikant pakte op de Midfond- vlucht voor jonge duiven uit Pontoise zijn ne gentiende provinciale overwinning in zijn duivensportcarrière. Zijn vuilgeschelpte dof fer 'Den Arend' verrichtte dit huzarenstukje door met een snelheid van 92,6 kilometer per uur de 277 kilometer naar Heikant te over bruggen. Den Arend versloeg hiermee 2625 andere duiven, die door 173 liefhebbers waren ingezet. Op de laatste Natoervlucht uit Arras klokte Johan van Spaandonck uit Sint Jans teen voor de tweede maal dit seizoen de snel ste Zeeuwse duif. 'Dolle' legde de 139 kilome ter af met een snelheid van ruim 92 kilometer per uur. WÜSt Nieuwkoop Hicham Benhammou heeft een bindend ad vies voor de mensen die willen weten hoe het hem de eerste maanden als trainer van zaalvoet ballandskampioen 't Knooppunt is vergaan. „Echt, kijk de beelden van de wedstrijd om de Nederlandse Supercup terug. Dat was echt ex treem goed." De hoofdcoach van de Amsterdammers kan her we ten, want hij zag de wedstrijd te gen FC Marlène (5-0-zege) live én inmiddels al twee keer op beeld. Alles wat hij graag wil zien van een zaalvoetbalploeg liet zijn team afgelopen zaterdag zien. Zijn spe lers bezorgden de Thoolse coach de derde prijs in zijn loopbaan als trainer, na de titel met Groene Ster in de eerste divisie en het lands kampioenschap van Indonesië met Vamos FC Mataram. „Ik heb het wiel niet uitgevon den of zo, maar ik wil gewoon niet voor de goal hangen", voorziet Benhammou de beelden die hij warm aanbeveelt alvast van wat commentaar. „Ik wil dat mijn spe lers de bal gaan halen en het liefst zo snel mogelijk. Alles moet draaien, iedereen moet bewegen." Hij kan dat wel willen, maar hij heeft wel de medewerking, over tuiging en overgave van zijn spe lers nodig. Dat alles kreeg hij vrij vlot. „We zijn begin juli voor het eerst bij elkaar gekomen", blikt Benhammou terug. „De spelers zijn toen onder handen genomen door onze fysiotherapeuten en hebben een schema op maat mee gekregen. Dat trainingsschema was niet vrijblijvend, kan ik je ver tellen." Want Benhammou sprak direct over zijn verwachtingen, wensen en visie en eist van zijn spelers dat ze een goede conditie hebben en fysiek in orde zijn. Het kwalifica tietoernooi voor de Futsal Cup - de Champions League voor het zaal voetbal - was eind augustus de eerste 'afspraak'. „Daar zag ik al dat de spelers vrij rap snapten welke richting wij als technische staf op willen." De resultaten waren tijdens het Het is bewonderens waardig dat al die topspelers nog echt een spons zijn toernooi in Noorwegen ook goed. Door zeges op het Noorse Sjarm- trollan (4-6), het Bulgaarse Levski Sofia (3-2) en het Schotse TMT (2- 7) plaatste 't Knooppunt zich voor de Main Round. De echte bevesti ging dat het team zijn ideeën omarmt kreeg hij afgelopen zater dag bij de strijd om de Supercup. Bewonderenswaardig „In Noorwegen kreeg ik dat idee voor het eerst", zegt Benhammou. „We voerden daar tussen de wed strijden door lange gesprekken met de spelers. Dat doe ik normaal gesproken drie keer per jaar. Ze zeiden toen al dat ze blij zijn dat er duidelijkheid is en gaven mij het vertrouwen. Het is bewonderens waardig dat al die topspelers nog echt een spons zijn. Het is eigen lijk absurd. Er zitten doorgewin terde internationals in mijn ploeg, maar ze doen wat ik zeg. En dit is pas het begin, hè!" HWP Sas van Gent 1 Het eerste team van de Zeeuws- Vlamingen is gedegradeerd uit de Meesterklasse en de doelstelling mag dan ook duidelijk zijn volgens teamleider Hans Groffen: kampi oen worden. Grote aderlating is het vertrek van Steven Geirnaert naar Charlois Europoort. Daar staat de comeback van grootmeester Paul Motwani tegenover. Groffen vindt dat HWP een goede kans maakt op Paul Motwani (rechts) keert terug bij HWP. archieffoto pzc het kampioenschap. Komende za- woensdag 13 september 2017 Marco Minnaard. fotocorvos WIELRENNEN «U "A JfjÊr 'i FOTO ANP/KOEN SUYK DUIVENSPORT Tennisser Patrick Marteijn neemt in oktober met OTC De Warande deel aan het EK in Mal- lorca en in november individueel in drie cate gorieën aan het WK in Miami. De West Zeeuws-Vlaming won afgelopen zondag in Hil- legom het ITF toernooi in de mixed-55+, samen met Carole de Bruijn. IJzendijke is gisteravond in het tweede be kerduel, dat midweeks werd ingehaald na af gelasting in het afgelopen weekend, met 1-3 te sterk gebleken voor Jong Ambon. Daardoor delen de Zeeuws-Vlamingen de koppositie met Rimboe in Groep 2, Poule 2. Jong Ambon is nog puntloos. In Groep 2, Poule 51 liep WHS een plek in de volgende ronde op doelsaldo mis door de 2-1-nederlaag tegen VCW. BE' 2011 Meervoudig olym pisch- en wereld kampioene Ireen Wüst doet morgen Zierikzee aan. De topschaatster be zoekt het pand van haar sponsor Syntess Software. Het bedrijf steunt Wüst tot eind 2018. Ze bereidt zich momenteel voor op de Olym pische Spelen van dat jaar en hoopt in Pyeongchang (Zuid-Korea) voor de vierde keer op rij een gouden medaille mee naar huis te nemen. Bart Nieuwkoop uit Tholen (foto) maakt geen deel uit van de acht- tienkoppige selec tie van Feyenoord voor het eerste Champions League-duel. De rechtsback kampt nog altijd met een hamstringbles sure, die hij al in de voorbereiding opliep. Hij komt vanavond (aftrap 20.45 uur) dus niet in actie in De Kuip, waar Man chester City te gast is. Nu al prij zenpakker: Mitchell Minnaard Tholen - Hicham Benhammou ■4 Hicham Benhammou (midden) vliegt de spelers van 't Knoop punt in de armen, fotosaidouasti Komende zaterdag start de lan delijke schaakcompetitie met zeven Zeeuwse teams over di verse klassen. De schakers van Het Witte Paard zijn met drie teams als beste vertegenwoor digd. Een overzicht van alle ploegen uit deze provincie en hun verwachtingen. Roeland Alders Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71