V Belastingdienst heeft pand in Goes verkocht Fietsverklikkers moeten de Zanddijk Yerseke veiliger maken E9 71 Concerten in Goese Manhuistuin krijgen na 45 jaar breder repertoire 7 Voor de Goese Manhuistuincon- certen is 2017 een bijzonder jaar. Een nieuw bestuur, de viering van het 45- jarig jubileum en voorzichtigjes een nieuwe koers. Al 45 jaar lang worden in de Manhuistuin concerten gegeven op zondag. Een vaste schare bezoekers weet die concerten nog steeds te waarderen en zoekt regelmatig een plekje voor het podium. Toch gaan die bezoekers de komende tijd een kleine verandering be merken. „We willen een enkele keer een uitstapje maken", vertelt Tini Ou- wendijk. En daarmee bedoelt de secretaris van de Manhuistuincon- certen niet dat ze af en toe op reis gaan. „We willen kijken of men sen het goed vinden dat buiten de hafabra (harmonie, fanfare, brass band) er ook eens iets anders komt. We hopen het daarmee iets luchtiger te maken. En 'we' is dan het bestuur met Joop Mul als voor zitter, de grote kracht van dit be stuur." Ouwendijk benadrukt dat er geen aardverschuivingen zullen gaan plaatsvinden voor wat betreft de programmering. Heavy metal zit niet in de planning. „We willen de hafabra niets tekortdoen. We willen proberen op een heel zachte wijze voorzichtig iets an ders te brengen, naast het gebrui kelijke. Er komen nu heel wat ou deren en die willen we absoluut niet tegen het hoofd stoten. Want het is ontzettend belangrijk dat zij VhjA fr v dit op zondagmorgen hebben. Zij moeten het ook leuk vinden. Daarom is het nu een beetje aftas ten wat de mensen mooi vinden. Dat hangt af van het publiek." Na elk 'uitstapje' evolueert het nieuwe bestuur het concert. „We kijken of het goed ontvangen wordt. Is dat niet zo, dan gaan we gewoon weer terug naar de oude stijl. Zo hebben we het seizoen bij voorbeeld geopend met een big band. Het was verschrikkelijk koud die dag en ik dacht echt dat er niemand zou komen. Maar het was hartstikke druk en de mensen bleven allemaal tot het einde zit ten." Maar niet alles hoeft in de smaak te vallen, beseft Ouwendijk. „We hebben ook al een concert ge had dat minder aansloeg. Dat bleek niet zo'n succes. Maar we proberen af en toe wat. Wij geven Bij het jubileum waren er zelfs achthonderd bezoekers een podium en proberen dat een beetje gevarieerd te doen. Mis schien kunnen we daar ook wat jongeren mee trekken." Want aan bezoekers hebben de Manhuisconcerten over het alge meen geen gebrek. „Meestal zitten er wel twee- tot driehonderd man. Bij het jubileum waren het er zelfs achthonderd. Dat was een prach tige dag. Toen speelde de beiaard samen met het orkest. Het was prachtig windstil weer, je kon het heel goed horen en het liep hele maal synchroon." Komende zondag speelt brass band Excelsior in de tuin. De vaste gast uit Kloetinge. Het slotakkoord is dit jaar voor popkoor Flashback. Ook zo'n experimentje. Zij vullen zondag 24 september de Manhuis tuin met hun gezang. Daarna is het voor de liefhebbers weer wachten tot mei volgend jaar. „Als het goed is hebben we dan ook een eigen website. Dat gaat Wim Steenbakker doen." Het multitalent uit Wemeldinge is als artistiek leider aangetreden bij de Manhuistuinconcerten. „Samen met Gerard Weezepoel doe ik de Facebookpagina", aldus Steenbak ker. „En als artistiek leider onder houd ik het contact met de mu ziekgroepen. Ik zorg op de dag zelf dat alles goed is afgestemd. Verder zorg ik ervoor dat de informatie over de muziekgroepen op de flyer en in het programma in orde zijn. En meestal doe ik het voor- of het nawoord." Net als nu dus eigenlijk. Het voormalige gebouw van de Be lastingdienst in Goes is verkocht. Dat meldt Synchro bedrijfshuisves ting op zijn website. Volgens het bedrijf zou het om een verkoop on der voorbehoud gaan. Het kantoorpand naast het sta tion stond al enkele jaren leeg nadat de Belastingdienst er was wegge gaan. Sindsdien werd geprobeerd het pand, met in totaal 5.282 vier kante meter vloeroppervlak, te ver kopen of te verhuren. Dat kon even tueel ook in gedeeltes. De verkoop zou nu echter het hele gebouw aan het Stationsplein betreffen. Alle vier de verdiepingen met daarbij de 91 parkeerplaatsen. Het pand valt, volgens de bro chure van Synchro, onder het be stemmingsplan Binnenstad Zuid. Hierin heeft het object de bestem ming maatschappelijke doeleinden. Daardoor kunnen allerlei kantoren voor zakelijke dienstverlening er gebruik van maken. Het gebouw was eigendom van VastProduct CV, dat weer onder management staat van NSI NV. NSI is een vastgoedfonds dat belegt in onroerend goed. Aan wie het ver kocht is, maakt Synchro nog niet bekend. De kruising bestaat uit twee smalle, steile opritten aan weers zijden van de dijk. Om de pro vinciale weg veilig over te kun nen steken, moeten (brom)fiet- sers vaak bovenaan de dijk wach ten. Het vrachtverkeer vliegt dan rakelings langs hen heen. Auto mobilisten kunnen fietsers bo vendien nauwelijks zien komen aanrijden. Niet alleen raadsleden, maar ook omwonenden en bedrijven heb ben de 'levensgevaarlijke' situatie meermaals aangekaart bij wethou der Jaap Sinke. Die bracht zijn zor gen weer over aan de provincie, die als wegbeheerder verantwoorde lijk is. „Dagelijks steken enkele honderden fietsers de dijk over. Zeer binnenkort plaatst de provin cie signaleringsborden. Die lich ten op wanneer een fietser het oversteekpunt nadert. Daar zijn we heel content mee." Over enkele jaren wacht de Zanddijk een ingrijpende recon structie. Dan moet er ook een structurele oplossing voor de over steek komen. De provincie Zeeland houdt woensdag 27 september een in loopbijeenkomst over de voorge nomen plannen. In Partycentrum De Lepel in Yerseke kunnen geïnteresseer den tussen 19.00 tot 21.00 uur het plan bekijken en vragen stellen over het project. Na de inloop avond nemen de provincie en de gemeente een finaal besluit over het plan. woensdag 13 september 2017 BE Fluwelen revolutie in het draaiboek Willem Adriaansens Wim Steenbakker: „Als artistiek leider onderhoud ik het contact met de muziekgroepen." foto johan van der heijden - Tini Ouwendijk Willem Adriaansens Goes Het is één van de gevaarlijkste oversteekpunten voor fietsers in de de provincie: de kruising van de Grintweg met de Zand dijk bij Yerseke. Zeer binnen kort plaatst de provincie Zee land een zogeheten fietsver- klikker. Joeri Wisse Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70