Loktiener blijft alcohol bestellen in Reimerswaalse horeca en winkels Lage silo's voor centrale mestopslag T 6 Indoor skatepark Goes laat op zich wachten Het is inmiddels al een jaar geleden dat Maarten Landegent, eigenaar van Lux Boardshop in Goes, zijn idee voor een indoor skatepark lan ceerde. Hij dacht het plan destijds vrij eenvoudig te kunnen realise ren. De inboedel kon hij namelijk zo overnemen van het begin dit jaar gesloten skatepark Meker in Middelburg en een locatie moest ook wel te vinden zijn. Hij hoopte vorig jaar om het park in de winter te kunnen openen, maar dat bleek iets te optimistisch. Intussen heeft Landegent wel een droomlocatie op het oog waar voor hij ook een plan heeft opge steld: de Houtkade 7 in het haven industriegebied. Die gebouwen zijn in bezit van de gemeente, RWS, Marsaki en Heijmans. „Het zou mooi zijn als we de loods voor 250 euro per maand zouden kun nen huren voor bijvoorbeeld een periode van vijfjaar." Hij spreekt van een 'buitensporig perfecte plek'. „Niemand heeft er daar last Ik word een beetje van het kastje naar de muur gestuurd van en je zit vlakbij Omnium. Het zou een opsteker zijn voor de jeugd." Wat Landegent betreft mag het allemaal wel wat sneller gaan. „Ik doe het in mijn eentje, maar word een beetje van het kastje naar de muur gestuurd. Het is een zaak van lange adem." Een crowdfundings- actie, die nog steeds loopt, heeft volgens hem al een behoorlijk be drag opgeleverd en daarnaast is Landegent ook bezig om bij de pro vincie een subsidie los te krijgen. Volgens wethouder Derk Als- sema staat er binnenkort een ge sprek op de rol naar aanleiding van het businessplan. „Daar hebben we nog wat vragen over en dan kun nen we weer verder. Wat zijn de verwachte bezoekersaantallen, welke activiteiten gaan er precies plaatsvinden? Op de locatie hoeft het niet af te ketsen. Maar je moet wel dingen geregeld hebben als het er echt gaat komen." Overigens heeft de Jongerenraad jaren geleden ook al eens een plan voor een binnenskatebaan geop perd. Toenmalig wethouder Jo-An- nes de Bat beloofde toen - in 2011 - dat die er zou komen. Leefbaar Reimerswaal en Christen- Unie namen gisteravond in heldere bewoordingen afstand van de door de gemeente gekozen methode. Andries Jumelet (CU) vindt het principieel onjuist om 17-jarigen in te zetten om 'anderen erbij te lap pen'. „Niet alles wat legaal is, is ook wenselijk." Marien Weststrate (LR) bena drukte niet tegen controles te zijn. „Maar ik denk dat het bureau dat de gemeente inschakelt het meer om de terugverdiencapaciteit dan om Niet alles wat legaal is, is ook wenselijk het hogere doel te doen is." Mede gelet op de fouten en slordigheden in de boeterapporten vindt West strate het bureau ongeschikt om de controles uit te voeren. Er waren ook andere geluiden te horen. Tin Jansen (SGP): „Ondernemers zijn erg gevoelig voor deze boetes." Burgemeester Piet Zoon bena drukte nogmaals dat de methode legaal is en dat de uitvoering van het beleid geen bevoegdheid van de gemeenteraad is. „U mag er opvat tingen over hebben, maar u gaat er niet over." Om die reden heeft Zoon de raad ook niet geïnfor meerd over de inzet van de loktie ner. Zoon maakte ook duidelijk dat de boete aan café Rillywood niet ge halveerd is vanwege de fouten in het rapport. „De eerste keer waar schuwen we, de tweede overtre ding is een halve boete en de derde is het volle pond van 1.380 euro of het dubbele bedrag." De gemeente en de ondernemer hebben daar eerder al afspraken over gemaakt, maar nu wordt het formeel geregeld in een nieuw be stemmingsplan. Van Leijsen mag aan de Pelleweg een betonnen voorziening voor mestopslag van 50.000 kubieke meter aanleggen. In ruil daarvoor verdwijnen de andere mestopslagen, waaronder die aan de Boneputteweg. Het voordeel van één locatie is dat het aantal ver keersbewegingen door het buiten gebied flink zal afnemen. Bestemmingsplan Ter compensatie wordt ook een voormalige intensieve veehouderij aan de Provincialeweg 11 in Sint- Maartensdijk afgebroken. Voor die locatie wordt het bestemmingsplan zo veranderd dat er nooit meer een dergelijke onderneming kan terug komen. Het vrijkomende perceel wordt landbouwgrond. De nieuwe centrale mestopslag aan de Pelleweg moet van de ge meente landschappelijk worden in gepast. Met andere woorden: er komt veel groen omheen. Diameter Het is de bedoeling om silo's neer te zetten met een grotere diameter dan gebruikelijk, zodat de hoogte kan worden beperkt. Er wordt ook een nieuwe loods gebouwd. Daarin vindt straks onder meer het proces plaats waarbij de ruwe mest wordt gescheiden tot verschillende soor ten mest. De loods wordt verder gebruikt voor de opslag van landbouwpro ducten. IN DE REGIO Bijeenkomst Smerdiek op weg Kledingbeurs in DeSpinne MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 september 2017 BE' 'Het is een zaak van lange adem' De komst van een indoor skate- baan in Goes gaat niet zo snel als initiatiefnemer Maarten Lan- degent zou willen. „Het is een zaak van lange adem." Luc Oggel Goes - Maarten Lendegent Cafébazen, supermarkteigena ren en kantinevrijwilligers in Rei- merswaal kunnen maar beter op hun tellen letten. Het ziet er na melijk niet naar uit dat de ge meente stopt met controles waarbij een 'loktiener' wordt in gezet. Joeri Wisse Kruiningen - Andries Jumelet (CU) Elke Tholenaar kent ze. De mestwagens van de firma J. van Leijsen, die veelvuldig over het eiland rijden. In de toekomst zal dat wat minder vaak het geval zijn, want de ondernemer gaat de opslag van de mest con centreren op één locatie: de Pel- leweg bij Poortvliet. Rob Paardekam Poortvliet SINT MAARTENS DIJK De gemeente Tho- len houdt vandaag, woensdag, voor alle inwoners van Sint- Maartensdijk de bij eenkomst Smerdiek op weg. Met de bijeenkomst wil de gemeente samen met de in woners in kaart brengen welke ver anderingen of aan passingen er gerea liseerd kunnen wor den in Sint Maar tensdijk. Onder lei ding van gespreks leiders worden di verse thema's be sproken. Tijdens een tweede bijeen komst zal gekeken worden naar de ontwikkelingen en de behaalde resul taten. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur in Dorpshuis Haestinge. GOES In Wijkcentrum De Spinne in Goes wordt vandaag, woensdag, een beurs gehouden met winterkleding, schoenen en speel goed. Inschrijven voor de beurs kan via e- mail: pimgoovers@ kpnmail.nl. De ver koop is van 18.00 tot 21.00 uur. leder een is welkom. LINTJE ANNA JACOBAPOLDER Anneke van Strien-Van Leeuwen uit Anna Jacobapolder werd gisteravond tijdens de vergade ring van de kerkenraad verrast met een lintje. Ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Ze is al sinds 1974 sa mensteller van het kerkblad van de gereformeerde kerk in haar dorp. Ook vervulde ze daar tal van andere functies. Ver der was ze meer dan tien jaar lang voorzitter van de christe lijke vrouwenvereniging Passage. Van Strien is ook trouwamb tenaar in Tholen en mantelzorgen fotoleoadriaansen BORSSELE Dorpshuis Vijver- zicht, 19.30-21.30 uur - Openbare Re petitie Bevelands Kerstkoor GOES Westwal 45,13.00- 17.00 uur - Expositie Erlend Steiner Lo- visa; Historisch Mu seum, Singelstraat 13,14.00-15.30 uur- 't Gilde de Bevelan- den houdt gratis stadsrondleiding; Wijkcentrum De Spinne, 18.00-20.00 uur-Winterkleding-, schoenen- en speel goedbeurs; HEINKENSZAND Westdijk 3,10.30 en 14.00 uur - Rondlei dingen door Klom penmakerij Traas; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur-Ex positie Trees van Es- van den Bos en Arjen Pouwer; De Stenge, 14.30-15.00 uur - Gratis proefles Kleuterballet KAPELLE De Vroone, 09.00- 11.30 uur - Activiteit Houtsnijden KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur - Lezing Coen Vermeeren over de complot theorieën van 9/11 KRABBENDIJKE Willem Kosterlaan 1, 14.30-15.30 uur-Na tionale Sportweek met Sport en Spel voor 55+ KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Nationale Sportweek met Yogagym voor dames (50+); 14.00- 17.00 uur - Fietsrace voor kinderen uit groep 5 t/m 8; 19.30-20.30 uur - Sportieve training voor 18+ OOSTDIJK Dorpshuis, 19.00- 20.30 uur - Natio nale Sportweek met boksen voor jonge ren van 10-16 jaar RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband SINT-MAARTENS DIJK Dorpshuis Haes tinge, Sportlaan 2d, 19.00-22.00 uur- Bijeenkomst Smerdiek op weg WAARDE Dorpscentrum MeerWaarde, 10.00- 21.00 uur - Natio nale Sportweek met activiteit Functionele kracht training voor 12 tot 65 jaar YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Voetbalveld, Hogeweg 15,14.00- 16.30 uur - Natio nale Sportweek met voetbalmiddag voor kinderen uit groep 1 t/m 8; Noordzandstraat 30, 16.00 uur - Kids Cardio fitness voor kinderen van 10-12 jaar; 17.00-18.00 uur - Tienerfitness voor 13-15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69