Zonnepark is nachtmerrie voor ons Toneelworkshops met lichtpuntjes 6 LSD bepleit vignet voor bewoners De fractie van Leefbaar Schouwen- Duiveland (LSD) zint op een plan om voor inwoners parkeren langs het strand gratis te maken. Dit zou kunnen met een parkeervignet dat het hele jaar - dus ook tijdens het toeristenseizoen - geldig is. In de gemeenteraadsvergadering van 28 september komt de partij met een wijzigingsvoorstel. Dat werd deze week duidelijk in de raadscommissie Openbare Ruimte, waar het gemeentelijk parkeerbe leid 2017-2020 werd besproken. Aanvankelijk stelde LSD-raadslid Fred Kramer voor inwoners ook gratis gebruik te laten maken van de betaald parkeren-gebieden in Renesse, Burgh-Haamstede, Brou wershaven, Bruinisse en Zierikzee. Met een speciaal vignet achter de voorruit, zou een Schouwen-Dui- velander zijn auto dan twee uur mogen laten staan. Maar LSD's eigen wethouder Jac queline van Burg wil hiervan niet weten. Dat wordt volgens haar te ingewikkeld voor de afdeling Handhaving. „Bovendien hebben we onlangs in een onderzoek kun nen lezen dat gratis parkeren in Zierikzee niet tot hogere omzetten van de winkeliers leidt',' vult LSD- fractieleider Robbert Lievense de tegenargumenten aan. „Daarom wil de wethouder dit beslist niet in Zierikzee invoeren." Maar het idee om de inwoners te bevoorrechten, Twee uur gratis parkeren wordt te ingewikkeld voor Handhaving spreekt het college van B en W wel aan, staat in het raadsvoorstel. In het oorspronkelijke voorstel van raadslid Kramer vroeg LSD om gratis parkeren aan het strand, met uitzondering van de drukke maan den juli en augustus. Lievense: „Dat is gebaseerd op het idee dat het eigenlijk belachelijk is dat je in voor- en najaar moet betalen om met je hond over het strand te wandelen. Bij de verkiezingen van 2014 hebben we al aangegeven dat we hier iets aan wilden doen." Zijn fractie was verbaasd te horen dat de commissie er waarschijnlijk geen moeite mee zou hebben als het vrij parkeren langs het strand het hele jaar, en dus ook in het hoogseizoen, geldt. Lievense: „Kramer is met een flink pak huiswerk heengezonden. Er waren veel opmerkingen en vra gen van de commissieleden. Kra mer bereidt een nieuw plan voor, dat we in de fractie gaan bespre ken." Het gaat om een proef van een jaar, naar voorbeeld van het Wad deneiland Texel. Voor de nieuwe parkeernota is ook onderzocht of afsluiting van het Havenplein in Zierikzee tot minder bezoek van het winkelgebied heeft geleid. Dit is niet aangetoond. De opbrengst van het betaald parkeren is gelijk gebleven en van de gratis parkeer terreinen in de buurt is meer ge bruikgemaakt. BenW stellen dat het autovrije plein de binnenstad juist aantrekkelijker heeft gemaakt. De familie Doeleman, die een land bouwbedrijf heeft in de polder van Dreischor, heeft slapeloze nachten van het plan van Zeeuwind om een zonnepark aan te leggen nabij het gemaal en hun bedrijf. Het gezin met twee jonge kinderen maakt zich vooral zorgen over de gezondheids risico's die het park naar hun idee veroorzaakt. „In buitenlandse publicaties komt naar voren dat er wel degelijk ge zondheidsrisico's zijn. Zeeuwind en gemeenteambtenaren geven ons geen serieus antwoord, waarmee ze ons vermoeden dus bevestigen", zei Simone Doelman maandagavond in de raadscommissie. De familie ver wacht verder dat het zonnepark van 1.000 meter lang en 16 meter breed het lokale klimaat beïnvloedt. Doe leman: „De bodemtemperatuur on der de zonnepanelen kan tot wel vijf graden teruglopen. Wij hebben veel geïnvesteerd in ons bedrijf en kun nen niet te veel financiële tegensla gen opvangen. "Onder de tien be- De temperatuur van de bodem onder de panelen kan tot wel vijf graden teruglopen zwaarmakers zit ook de vereniging Stad en Lande. Volgens deze heem- kundevereniging past het zonne park niet in de omgeving. Boven dien tast het de natuurwaarde aan volgens Stad en Lande, want de pol der is een karreveld. Het gebied is af gegraven om de Grevelingendijk aan te leggen. Volgens wethouder Wout van den Berg is er geen reden tot on gerustheid over de gezondheidsrisi co's. Hoewel verschillende commis sieleden zeiden met een besluit te willen wachten tot de gemeentelijke duurzaamheidsvisie is verschenen, maande Van den Berg tot spoed om dat anders de mogelijkheid van pro vinciale subsidie vervalt. Eind van de maand buigt de gemeenteraad zich over het plan. De raadscommis sie gaat vandaag op bezoek bij de fa milie Doeleman. ZIERIKZEE Voor de zestien stu denten die in juni het eerste jaar van de tweejarige opleiding Space Sta tion Light hebben afgerond, gaat het morgen weer beginnen. In het ge bouw van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee gaat een nieuwe reeks van twintig toneelworkshops van start, bedoeld voor mensen met ernstige meervoudige beperkingen. Zij krijgen les via doe-het-zelf toneelworkshops met veel klank, kleur en licht. Een leerweg met lichtpuntjes zoals het door de orga nisatie van Space Station zelf wordt genoemd. Uitgangspunt van Space Station is de gedachte dat iedereen recht heeft op onderwijs en kwali teit. Een club vrijwilligers werkt sa men om een mooi onderwijspro gramma voor de volwassen stu denten van de grond te tillen. Clownorkest Komend cursusjaar komen diva's en draken voorbij. Naast een clownorkest en andere landelijke toneelgroepen die gespecialiseerd zijn in het theater van de lach en voeltheater. Verder wordt een Bachconcert aangeboden en zijn trekzakduo Ebb en Vloed en gita rist Jacquelien Beaujeau regelmatig van de partij. Tenslotte staat nog de workshop Good Vibrations op het programma, met live djembé mu ziek als rode draad. De opleiding voor de studenten met een beperking is mogelijk ge maakt door hoofdsponsors Syntess Software en het Fonds Verstande lijk Gehandicapten. En is er steun vanuit de Stichting SPZ. Space Station bestaat sinds 2006. IN DE REGIO Concert in kerk van Burgh Kinderkoor zingt in Zierikzee MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 september 2017 SD Gratis parkeren aan het strand Leefbaar Schouwen-Duiveland wil inwoners een vignet geven waarmee ze het hele jaar gratis kunnen parkeren bij het strand. Ton van den Nouweland Zierikzee - Jacqueline van Burg, wethouder Het plan voor aanleg van een zon nepark in de polder van Dreischor stuit op bezwaren. Ton van den Nouweland Dreischor -Simone Doelman, omwonende BURGH- HAAMSTEDE Instrumentaal en semble Padovana geeft vrijdag een concert in de Grote Kerk van Burgh- Haamstede. Het en semble bestaat uit acht musici die ka mermuziek voor fluiten spelen, on dersteund door cello en spinet. Het repertoire bestaat voornamelijk uit werken uit de re naissance en de barok. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Grote Kerk van Burgh- Haamstede. De toegang is gra tis. ZIERIKZEE Kinderkoor de Sjo- far nodigt op vrijdag 15 september kin deren en ouders uit op de open middag in Zierikzee. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. Er wordt tussen 16.00 en 17.00 uur gezongen onder begeleiding van gi taar en accordeon. Op deze middag ontvangen alle be zoekers een infor matiebrief betref fende het komende koorseizoen en de optredens. De mid dag vindt plaats in de zaal van de Christelijk Gerefor meerde kerk. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00- 16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak BRUINISSE Brusea, 10.00-17.00 uur: Museum ge opend, demonstra tie bolus bakken; Ichtus aan het Kerk plein, 09.45- 11.30 uur: inloop BURGH-HAAM STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpskerk Haamstede, 19.30 uur: Open repetitie Interkerkelijk Kerk koor ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal, 19.30 uur: Wijkagent Douwe de Vries te gast bij vrouwenclub Sameé OUWERKERK Watersnoodmu seum, 12.30 uur: Paul Begijn over stormchasen in Duitsland en Frank rijk, 14.00 uur: Les over het weer tij dens de Waters noodramp in 1953 RENESSE Centrum, 08.00- 15.00 uur: Seizoen- markt; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; fiZi, 14.30 uur: Verschrikke lijke Ikke 3, 20.00 uur, Kedi; Grand Café de Werf, 14.00 uur: Parkinsoncafé met lezing; Terrein Peter Lege- mate tegenover parkeerterrein aan 's Heer Lauwen- dorp, 20.00 uur: Voorstelling Rede rijkers Als de Wereld in Brand staat ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week SCHIETBAAN NIEUWERKERK Concentratie, aanleggen, nog meer con centratie en dan het schot: gisteravond konden geïnteres seerden kennismaken met de schietsport in Nieuwerkerk. Schietvereniging Schouwen-Duiveland zette daar in het kader van de Nationale Sportweek de deuren van haar schiethal open. Voor wie niet kon, is er vrijdagavond vanaf 19.30 uur nog een kans. De schietvereniging is te vinden aan de Stolpweg 4b, bij het tenniscomplex en de voetbalvelden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61