9 €0 €50 ■«SA WI AT MAG 'T KOSTEN? 'K* Je hoeft niet te trappen en bereikt er wel 45 kilometer per uur mee: een eBikeboard. Helaas laat de gezondheid van Rolf de Haan uit Nordhorn een ritje op dit vervoermiddel niet toe. Het is geen elektrische fiets, geen Segway en geen scoot- mobiel, hoewel het van alle drie wel iets weg heeft: de Skyliner uit de eBikeboard-serie die Rolf de Haan sinds kort te koop aanbiedt op Marktplaats. Je ziet ze nauwelijks in het straatbeeld, merkt Rolf. „Het is een soort gemotoriseerde step, verge lijkbaar met een Segway. Alleen heeft deze drie wielen en een zitje." Fietsen De Skyliner kan behoorlijk snelheid maken. „Je kunt er 45 kilometer per uur mee", vertelt Rolf. „Een vriend van mij zag er eens één op straat en dacht: 'die fietst snel voorbij'. Wat bleek, er kwamen helemaal geen trappen aan te pas. Hij dacht dat het misschien wel iets voor mij wel zijn. En daar had hij gelijk in, ik vond zoiets wel mooi." Toch blijkt het naar eigen zeggen een iets te sportieve keuze voor Rolf, DE CONCURRENTIE die in 2006 is gediagnosticeerd met de ziekte van Parkinson. „Ik voel me er niet zo veilig op. Dat is jammer, want juist dat sportieve is wat me zo aantrok. Je kunt met een beste snel heid over verschillende terreinen. Zand, gras, maar natuurlijk ook ge woon asfalt. Ik heb hem toentertijd aangeschaft omdat ik er mee de Twentse natuur in wilde, om mooie tochtjes te maken. Maar ook voor naar je werk kan je zo'n Skyliner prima gebruiken." De zonen van Rolf, beiden in de 30, vinden het jammer dat de gemotori seerde step verkocht moet worden. Je kunt met een beste snelheid over zand, gras en asfalt „Zij vinden het prachtig dat ie zo hard gaat en rijden er zo mee weg. Ze willen hem graag hebben." Maar die vlieger gaat niet op. „Ik heb net een scootmobiel gekocht, dus de Skyliner moet gewoon worden verkocht." Kilometers De snelheid van de Skyliner zal Rolf wel missen, zijn nieuwe voertuig tikt een maximumsnelheid van 15 kilo meter per uur aan. „Maar goed, als je zo'n step hebt en je kunt er alleen maar naar kijken, dan heb je er ook niet veel aan. Ik kan er dus prima mee leven hoor, het is gewoon tijd om hem te verkopen." Inmiddels hebben zo'n 300 men sen de advertentie bekeken, maar re acties zijn er nog niet. Jammer, vindt Rolf zelf. Toch gaat hij ervan uit dat het niet heel lang duurt. „Ik heb er in totaal nog maar 141 kilometer op ge reden, dus hij is eigenlijk zo goed als nieuw. Dat moet toch aantrekkelijk zijn voor een koper." f- p» woensdag 13 september 2017 .pa- We streamen ons suf tegen woordig. Hebben we nog wat over voor een muziekalbum? Heinz Schmitz (75) uit Vlissingen: „In de auto draai ik graag cd's, vooral Zuid-Ameri kaanse klan ken en oude jazz. Moderne muziek zit daar niet tussen. Geld geef ik er niet aan uit, ik download de nummers en brand ze op cd. En tegen woordig hoeft dat al niet meer. Ik kan mijn muziek gewoon luiste ren via mijn smartphone. Kocht ik heel lang geleden wel eens een plaat, dan wachtte ik al tijd op een aanbieding." Yodi de Graaf (21) uit Vlissingen: „Ik luister vooral naar muziek via Spotify, maar eerlijk gezegd vind ik een cd leuker. Het heeft iets tastbaars en authentieks. Een mooi nieuw album mag van mij maximaal 50 euro kosten. Muziek downloaden doe ik nooit, ik weet eerlijk gezegd niet hoe dat moet. Ik heb al veel cd's gekocht in mijn leven. Bijvoorbeeld de laatste cd van Adele, die heb ik meteen aangeschaft." YariSyed (20) uit Middel burg: „Mijn platen speler gebruik ik vaak. Ik koop twee dehands via Facebook of nieuwe muziek via de site van de platenzaak. Mijn muziek ligt niet in de schappen van de Media markt. Laat ik het omschrij ven als hard- corepunk: harde gitaren en schreeu wende man nen. Mijn favo riete band is Counterparts. Voor een nieuwe plaat heb ik 35 euro over." -1 'V-S BWx5®08ISfiS8||^HML 'Een iets te sportieve keuze' Karin Veldwachter —Rolf de Haan Rolf de Haan had hier graag de natuur mee in gewild. FOTO ROBIN HILBERINK Object eBike board Verkoper Rolf de Haan Prijs 3.750 Gezien op Markt plaats r H J eBike LH' board, Markt plaats, Harlingen, bieden Ninebot Mini Pro, Markt plaats, Apel doorn, 350 euro Seg way Free Mover, Markt plaats, Olde- broek, 350 euro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53