'Karten is een heel dure sport' 5 sorteren en ook de matzwarte en chromen behuizing van Philips wordt net wat beter gewaardeerd, maar verder zijn beide apparaten in wisselbaar. Frisfruitig Krups valt in eerste instantie vooral op (en tegen) door een enorm lang spoelprogramma dat automatisch be gint te gorgelen bij het opstarten. Ook de verwerking van de bonen creëert flink wat decibellen, wat er volgens Jeroen op zou kunnen wij zen dat het apparaat ze niet maalt, maar aan stukken snijdt. Het eindre sultaat valt echter niet tegen: de kof fie is sappig en zoet, maar mist helaas wel het volvette mondgevoel van een goede espresso. Melitta komt duidelijk als winnaar uit de test. Het panel prijst de mooie doorloop en vriendelijke smaak: een tikkie droog, maar uitstekend in ba lans en vol frisfruitige zuurtjes en zelfs een zweem van melkchocolade. DE UITSLAG Mijn geld en ik „Een grote, want ik heb een master in financiële economie gedaan en werk bij een financieel adviesbureau. Dagelijks ben ik bezig bedrijven financieel door te lichten en kansen en risico's in kaart te brengen." „Geldprijzen zijn meer uitzondering dan regel. Vier keer won ik het open Brits kampioenschap indoor karten. Voor die prestatie ontving ik telkens ï.ooo pond. Tijdens het afgelopen EK in Middelburg waren er geldprijzen tot maximaal 1.500 euro te winnen. Dat lijkt heel wat, maar karten kost meer geld dan het oplevert." Ik heb wel tien paar kartschoenen, terwijl drie paar genoeg is tis wedstrijden te rijden en dat scheelt op jaarbasis vele honderden euro's. Maar in de loop der jaren ben ik steeds fanatieker geworden en dan wil je ook de best mogelijke materia len en kleding. Aan mijn laatste helm hing een prijskaartje van ongeveer 2.000 euro en een kartpak met brandwering kost al snel 900 euro. Ooit heb ik via crowdfunding geld bijeengebracht om deel te kunnen nemen aan een WK." „Dat was in 2009, voor het WK in Brazilië. Vrienden en kennissen had ik gevraagd om me voor 10 euro te sponsoren. Dat werkte goed, want binnen een aantal maanden had ik 1.500 euro opgehaald en kon ik mijn reis naar Brazilië boeken. Later ben ik gestopt met crowdfunding, omdat ik het niet netjes vond telkens dezelfde mensen om geld te vragen. In 2009 haalde ik voor het eerst de top 3 op een WK en in 2010 en 2016 werd ik tweede, dus alleen de wereldtitel ontbrak nog. Ik ben degenen die in mij geïnvesteerd hebben nog dank baar." „Een miljoen is sneller op dan je denkt, dus ik zou zeker niet als een gek geld uitgeven. Het grootste deel zou ik wegzetten voor later. De rest zou ik investeren in een mooie race fiets, een motor. Een deel zou voor mijn naaste familie zijn en ik zou iets vaker uit eten gaan." „Karten is zeker een dure sport. Voor de meeste wedstrijden is het in schrijfgeld minstens 100 euro. Dan laat ik de kosten voor trainingen en kartkleding nog buiten beschou wing. In het begin heb ik financiële ondersteuning gehad van mijn ou ders, maar later heb ik vooral geld bij eengebracht via sponsoren." „Sinds ik meer en meer races ben gaan winnen, word ik vaker gevraagd door topteams in grote wedstrijden. Ik krijg dan de mogelijkheid om gra- „Kartkleding. Ik heb wel tien paar kartschoenen staan, terwijl ik het met drie paar ook prima af zou kun nen. Ik zie het als een soort versla ving. Het oog wil ook wat." „Net als de meeste mensen droom ik ervan om rijk te zijn, maar dat is niet per se nodig om een fantastisch leven te hebben. Geld is wel belangrijk, want ik ben een levensgenieter en vind dat je best geld mag spenderen aan mooie dingen en ervaringen. Te gelijkertijd ontkom je er niet aan te sparen voor later." woensdag 13 september 2017 Zelfde bonen, verschillend resultaat 1. Melitta Caffeo Solo €319 Simpel te bedie nen, prima geprijsd, maar bovenal veruit de lekkerste koffie: geba lanceerd, een mooie body en vol tonen van fruit en melkchocolade. 3. Krups Espresso Automatic EA8150 €309 Niet de mooi ste of gebruiksvrien delijkste (lees: luid ruchtig en traag), maar wel verrassend lekkere koffie voor de laagste prijs. 2. Philips EP3550, 3100 Series €549 Mooi vormge geven en met een breed palet aan zet- methodes. Helaas flink aan de prijs en ietwat instabiel qua smaak. 4. Saeco Incanto HD8917 €498 Bijna inwissel baar met broer Philips (veel mogelijkheden, maar wat inconsistent), maar iets minder goed qua design en gemak. Wel goedkoper. Ruben Boutens (25) uit Middelburg werd in juli in Madrid wereldkam pioen indoor karten. Maar zijn sport kost hem meer dan die ople vert. Prijzengeld is eerder uitzon dering dan regel. Hans Puik Welke rol speelt geld in jouw leven? Zijn er met karten vergoedingen of prijzen te winnen? —Ruben Boutens Kun je meer vertellen over die actie? Wat zou je doen met een miljoen? Is het zo prijzig? Tegen welke kosten loop je nog meer aan? Heb je een financiële verleiding? Is geld verdienen belangrijk? Voor een helm tikte Ruben Boutens 2.000 euro af. JOHANV/D HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49