/A 4 voor het kampioenschap Groen licht voor opheffing van Ludo et Emergo Belg De Baets wint koers in Nieuw-Namen ZEELAND 11 w fi zsc Benhammou ziet dat als iets po sitiefs, omdat er nog genoeg din gen zijn die verbeterd kunnen worden en het nu dus al zo goed gaat, maar ook als een potentieel gevaar. „Het gaat nu goed, maar dat is nog geen garantie dat we za terdag de eerste competitiewed strijd tegen FC Eindhoven - de nummer twee van vorig seizoen - zomaar even winnen. Hoe gaan we straks om met tegenslagen en nederlagen? Dat wordt interes sant." Het wordt sowieso interessant omdat 't Knooppunt een zwaar programma heeft, met na FC Eindhoven (vorig seizoen derde) competitieduels met TPP (ne gende), Hovocubo (tweede) en Marlène (vierde). „Ik vind het heerlijk", lacht Benhammou. „Na die wedstrijden vliegen we naar Bratislava voor de Futsal Cup (10 tot en met 14 oktober). Kunnen wij iedere week een topwedstrijd spelen? Dat weten we erg snel. Ik heb er alle vertrouwen in." Beckham en Cruijff Niet alleen vanwege de recente re sultaten, maar ook vanwege de staf waar hij mee werkt. Said Ouasti, terdag is Zukertort uit Amstelveen de eerste horde. HWP Sas van Gent 2 Vorig jaar was HWP 2 een steady team in de tweede klasse. Na het wegvallen van een aantal spelers is de basisopstelling behoorlijk ver zwakt. Spelers van het derde en vierde team zijn opgeschoven naar het tweede. De verwachting is dat men voor lijfsbehoud moet gaan spelen. Promovendus Krimpen aan den IJssel is de eerste opponent. Goes Goes wist zich vorig jaar maar net te handhaven in de landelijke derde klasse en het team kende daardoor een zeer teleurstellend seizoen. Een paar seizoenen geleden speelde Goes nog mee om het kampioen schap en de Bevelanders hopen dat ze dit jaar weer eens mee kunnen strijden om de titel. De eerste ronde is voor Goes meteen een goede test case, want Schaakhuis - een van de sterkere tegenstanders in deze klasse - is de eerste opponent. Souburg De Souburgers verrasten vorig jaar door knap tweede te worden in de derde klasse. Dit jaar wil Souburg deze prestatie evenaren of verbete ren, maar de verwachting is dat een plaats in de middenmoot het hoogst haalbare is. Het team is on gewijzigd gebleven. In de eerste ronde wacht een van de mindere teams in de klasse: Sliedrecht 2. HWP Sas van Gent 3 Het derde team van HWP is vrijwel net zo sterk als vorig jaar, waarin de Zeeuws-Vlamingen een redelijk seizoen kenden. Gezien de ratings van het team is de verwachting dat HWP 3 een plaats in de midden moot moet kunnen halen. In Ber gen op Zoom treft het team wel meteen een van de sterkere teams. Landau Axel Afgelopen seizoen was een teleur stelling voor het team uit Axel, dat dit seizoen voornamelijk uit Belgen bestaat. Wellicht dat de talenten van de Axelse vereniging ook regel matig in actie kunnen komen. Met dit team moet Landau zeker in de bovenste regionen kunnen eindi gen. In tegenstander Charlois Euro poort 2 wacht komend weekend al direct een interessante krachtme ting. ZSC speelt voor de eerste keer in de landelijke competitie. Het team is een combinatie van spelers van Denk en Zet, uit Scherpenisse en Zierikzee. De promovendus wacht een zwaar seizoen, aangezien de ploeg duidelijk over spelers be schikt met de laagste ratings. In de eerste ronde treft ZSC in CSV op de eerste speeldag wel al gelijk de op papier zwaarste tegenstander. Verdergaan is geen optie voor het bestuur, bestaande uit voorzitter Ad van Kuijk, secretaris Leo IJzer man en penningmeester Henk Verhage. Van de in totaal 33 leden kwamen er 22 opdagen in de Oostburgse tenniskantine. Net voldoende voor de gekwalifi ceerde tweederde meerderheid. Eind deze maand is er een tweede ledenvergadering gepland. Het tennispark van Ludo be staat uit vier gravelbanen, waar van er inmiddels twee door voet balvereniging Oostburg in ge bruik zijn genomen ten behoeve van de jeugd. Een schril contrast met de gemiddelde leeftijd van de leden van de tennisclub, die bo ven de 60 ligt. Eenhoorntoernooi Veteranenkampioen Patrick Mar- teijn (speelsterkte 3 in de dubbel) denkt met weemoed terug aan de tijd dat hij voor Ludo et Emergo uitkwam. „Wij speelden destijds in de overgangsklasse, vergelijk baar met de tweede klasse mixed van nu. Het Oostburgse Een hoorntoernooi, het oudste van Zeeuws-Vlaanderen, had tot ver buiten Zeeland een grote naam opgebouwd. Jammer dat nu zelfs de hele tennisclub dreigt te ver dwijnen." „Meerdere clubs in West Zeeuws-Vlaanderen hebben ech ter moeite om het hoofd boven water te houden", vervolgt Mar- teijn. „Bij mijn huidige vereniging Tiola uit IJzendijke is het aantal le den gehalveerd tot 130. Dat bete kent nog meer vrijwilligerswerk. Doordat het aantal leden daalt, zijn er tenslotte minder financiële middelen uit contributie." Vergrijzing Het Vechthanentoernooi van De Boskreek is ieder jaar een groot succes, maar ook in Breskens is het Meerdere clubs hebben moeite het hoofd boven water te houden ledenaantal drastisch teruggelo pen. Diverse tennisclubs in Zeeuws-Vlaanderen vergrijzen en kampen met een schrijnend te kort aan jeugdleden. Erelid Lau Oosthoek van STV Gravelsteps re lativeert: „Voor een vergrijzend dorp als Schoondijke is 130 leden toch een mooi aantal. En met veel jeugdleden onderscheiden we ons van de omliggende tennisclubs." Positieve uitzonderingen in Zeeuws-Vlaanderen zijn het Ter- neuzense Animo (550 leden) en het Aardenburgse Sjef. „Wij heb ben 270 leden, waarvan zeker 60 uit Vlaanderen en 40 jeugdleden", aldus voorzitter Jake Trapman van TC Sjef. „Ons ledenbestand is al jaren nagenoeg gelijk. Met jaarlijks bijna 300 inschrijvingen is ook het traditionele Kikkertoernooi een stabiele factor." NIEUW-NAMEN Kristof De Baets is de winnaar geworden van de Waod-koers in het Zeeuws- Vlaamse Nieuw-Namen. De wiel renner uit Eeklo hield Roy Gue- quierre (Tholen) tijdens de zeven tigste editie van de wielerronde net achter zich. De Zeeuw moest het doen met een tweede plaats. Maar het ging niet alleen over de renners die er waren, maar ook over een grote afwezige. Leontien van Moorsel zou na melijk het startschot verzorgen bij de wielerronde onder de vlag van de Belgische bond Waod. De voormalig olympisch- en wereld kampioene besloot echter 'van wege de negatieve berichten om trent haar persoon' weg te blijven. Van Moorsel kwam vorige week in opspraak toen een vooraan staande Nederlandse wielerarts tegenover de Volkskrant een boekje opendeed over het doping- gebruik van Nederlandse wielren- Leontien van Moorsel was de grote afwezige bij de wielerronde ners. Van Moorsel ontkent de aan tijgingen. In Nieuw-Namen zou ze giste ren - behalve het startschot lossen - ook een cheque in ontvangst ne men voor het Leontienhuis, een inloophuis voor mensen met een eetstoornis. Michael die bij Groene Ster al in zijn staf zat, verzorgt de wedstrijd- en vi deo-analyses. Said Kwy- asse is de conditietrainer en Benhammou heeft met Richard Smits en Danny Blok twee fy siotherapeuten tot zijn beschikking. „Ri chard heeft met de besten op aarde samengewerkt", weet de Thoolse coach. „Met David Beckham, Owen, Johan Cruijff, Diego Ma- radona... Een mooi rijtje, toch? Said Kwyasse is oud-bokskampi oen en is mede-eigenaar van een sportschool in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Ik word ge woon omringd door de besten in hun vakgebied. Ik kan bijna niet omschrijven hoe dat is. Tot nu toe is het een geweldige ervaring. Heerlijk. En ik geniet. Kijk die beelden van die wedstrijd om de Supercup maar terug, dan weet je waarom." woensdag 13 september 2017 WA 'Dit is pas het begin' 't Knoop punt viert feest na de eclatante 5-0- zege in het duel om de Su percup. FOTO SAID OUASTI T Hicham Ben- hammou met de derde prijs in zijn loop baan als coach in handen, foto FACEBOOK HICHAM BENHAMMOU Het bestuur van de Oostburgse tennisclub Ludo et Emergo kreeg tijdens een buitenge wone vergadering toestem ming van de leden om het ge sprek aan te gaan met de ge meente Sluis over opheffing van de club. Henk van de Voorde Oostburg - Patrick Marteijn Bekijk de beelden van de wed strijd van 't Knooppunt tegen FC Marlène (5-0), met schitterende treffers waaronder een omhaal, op PZC.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39