Ifc Ruimte voor zeldzame noordse woelmuis 8? f 9 PZC ONLINE vrouw. Vaak met een hoogopge leide partner, die werk vindt in de Randstad. Het gebrek aan werkge legenheid voor die partner in Zee land kan een probleem zijn." Praktijkmanager Heukels echtgenote werkt full time mee als praktijkmanager. „Zij is ook academisch opgeleid en ver zorgt alle niet-medische taken: functioneringsgesprekken, roos ters en personeel, iet, declaraties van apotheek en praktijk. Zeker Van bepaalde families in mijn praktijk zie ik vier generaties voor een apotheekhoudende huis arts is de administratieve lasten druk heel hoog. Zonder praktijk manager wordt het lastig. Wij hebben te maken met dertig ver schillende verzekeraars die alle maal net iets andere vergoedingen hanteren voor medicijnen en zorgmodules. Dat is heel veel gere gel." Als apotheekhoudende huisarts is het hard werken, maar Heukels heeft het goed georganiseerd. „Vier dagen per week werk ik, de dins dag kan ik met de kinderen eten en ze naar school brengen. Maande lijks neem ik zelf vier diensten waar op de huisartsenpost. Ik heb vaste waarnemers voor vakanties en mijn vrije dag en ik ben aange sloten bij de huisartsenpost voor de avond-, nacht- en weekeind- zorg." „Ik was van huis uit gewend aan bossen. Dat was even wennen, maar ik ben het open landschap van Zeeland en de bloemdijken van de Zak steeds meer gaan waar deren. Hij is gelukkig met zijn werk in de provincie. Voor ande ren is dat niet zo vanzelfsprekend. „Aan collega's uit de Randstad moet ik vaak uitleggen waarom ik voor Zeeland heb gekozen. Steeds meer valt mij op: onbekend maakt onbemind. In Middelburg is ge noeg te doen, maar mensen den ken dat hier niets is. Ze realiseren zich niet dat je zó in Gent of Ant werpen zit. Ik vertel ze over de apotheekhoudende praktijk en het ondernemerschap dat daarbij hoort. Over de betaalbare huizen. Ik heb al gehoord van praktijken in de Randstad waarvoor je goodwill moet betalen - dat is hier wat be treft de huisartspraktijken niet aan de orde. Voor de kinderen is dit een heerlijke provincie. Toevallig zijn wij in Middelburg beland, omdat dat praktisch is voor de nabijheid van onderwijs, voor de kinderen. Maar als ze ouder zijn, sluit ik niet uit dat we meer buiten gaan wo nen." Het kleine knaagdiertje, een zeld zame muizensoort, komt voorna melijk voor in Scandinavië. Het gaat hier echter om een ondersoort die zich alleen in Zeeland laat zien. Met name de Schouwse zuidkust geldt als belangrijke vindplaats voor de noordse woelmuis. Maar ook in het Veerse Meer, specifiek op de Ha ringvreter en Middelplaten, zijn ze tot voor kort waargenomen. „Tij dens een zoogdierkamp in 2015 is het diertje nog wel op de Haring vreter gevonden, maar na 2010 he laas niet meer op het eiland van Middelplaten", zegt boswachter André Hannewijk. Natuurmonumenten heeft afge lopen maand met subsidie uit het Van de openheid profiteren ook grote meeuwen en andere kustbroedvogels potje soortenbeleid van de provin cie een flinke hoeveelheid struweel weggehaald op het eiland van na tuurgebied Middelplaten. Daar door ontstaat meer openheid. Hier profiteren naast de noordse woel muis ook grote meeuwen en andere kustbroedvogels van. Geïnspireerd of na-geaapt, ik vind hem iig mooi woensdag 13 september 2017 PC was een romantisch beeld' -Victor Heukels, huisarts De combinatie huisarts en apotheker geeft volgens Heukels vaak een meerwaarde, foto's maficelledavidse Met het verwijderen van een grote hoeveelheid struweel in natuurgebied Middelplaten, hoopt Natuurmonumenten op de terugkeer van de noordse woelmuis op de eilandjes in het Veerse Meer. Luc Oggel Wolphaartsdijk Noordse woelmuis. FOTOTHINKSTOCK UW REACTIE De Facebookpagina Onno dig Engels Taalgebruik maakt er een sport van om de meest hilarische naar het Engels verbasterde Ne derlandse termen op te zoeken en te publiceren. „Waarom is dat nodig", vraagt Thea Melse zich af op Facebook. Naomi Borgt zegt: „Alleen Engels ge bruiken om interessant te doen. En het dan nog niet eens correct toe kunnen passen. Gebruik gewoon Nederlands. Daar hebben de meesten bovendien ook al moeite genoeg mee." Volgens Tiny En Dirk Ver sluis wordt Nederlands aan alle kanten verbasterd: „Jammer hoor." TWITTER Spikepuntje @spikepuntje Op sociale media is een flinke discussie ontstaan over de festivalposter van Film by the Sea 2017. Die vertoont een opvallende gelijkenis met een foto die is gemaakt rond de film 'Le mépris' (1963) van Jean- Luc Godard. Volgens de ontwerper van de poster, Bob Pingen, was het werk van Goddard slechts een inspiratiebron, maar som migen spreken van plagi aat. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Nederlandse Zorgautori teit roept Emergis en Zilve ren Kruis op het matje 2. Bejaard stel gooit bloempotten met 32.000 euro weg 3. Belgische burgemeester dood gevonden op kerkhof 4. Miljonair worden? Word boer in Sluis! 5. Vliegveld Midden-Zee land opent na twintig jaar verharde landingsbaan Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie fi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37