Schoenenzaken Wieland dicht, eigenaar als vermist opgegeven 8 VERGRIJZING HUISARTS Zeeland raakt door vergrijzing in hoog tempo huisartsen kwijt. Om de uitstroom op te vangen, zijn binnen nu en vijfjaar zo'n honderd nieuwe huisartsen nodig. Een promotiefilmpje moet hen over de streep trekken. Want werken in de provincie heeft zo zijn voordelen. coo BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Palingvissers Boos, verbaasd en teleurge steld heb ik het stuk over de palingvissers (1 september) gelezen. Nee, ik gun de be roepsvissers al hun paling, laat dat duidelijk zijn! Maar dat een sportvisser voor iedere paling een torenhoge boete krijgt en zelfs voor de rechter moet verschijnen, is toch te gek voor woorden! Nee, wij sportvissers mogen wel meebetalen aan allerlei vergunningen en moeten ons ook aan vele regeltjes houden. Het enige wat wij daarvoor krijgen is midden in de nacht een hijgende BOA in onze nek, die weer eens eist dat wij onze viskist openen. Stop hier toch mee, geef de sportvisser zijn palinkje toch terug. Het wemelt er immers van! Sportvisserij Nederland en Sportvisserij Zuid-West Ne derland beweren al jaren, dat er geen paling meer is. Ik ben dan ook zeer benieuwd naar hun reactie op het stuk over de palingvissers. André Barentsen Schuitvaartgracht 155, Vlissingen Balsemen Met respect voor ieders keuze reageer ik op: 'Een dragelijk af scheid bij de dood'. (5 septem ber) Bij het sterven maakt de ziel, of het leven, zich los van het lichaam en verandert het li chaam dat haar huisvestte subtiel en geleidelijk op een natuurlijke manier. Bij balseming, waarbij het li chaam onnatuurlijk wordt be werkt en het eigen levens bloed wordt vervangen door giftige middelen, grijpt men binnen enkele uren al in dit natuurlijke proces in, met slechts een cosmetisch doel. Zoals het lichaam de tijd nam, kreeg voor haar opbouw in de baarmoeder, zo heeft zij te vens de tijd, maar ook de ruimte nodig om op natuur lijke wijze weer rustig af te breken. Wanneer we beseffen dat we, bij balseming maar ook crematie, ingrijpen in dit natuurlijke proces waarbij het leven zich geleidelijk uit licha melijke processen wegtrekt, kunnen we bewuste keuzes maken die afscheid dragelijker maken. I. Visser Meeuwenweg 9, Goes Waterbeheer Van het flexibele waterbeheer van het Waterschap (31 augus tus) heb ik letterlijk en figuur lijk pijn in mijn buik. In 2008 is officieel flexibel waterbe heer ingevoerd. Het gevolg daarvan is verzakken van wo ningen, waardoor onder meer elders op Walcheren een wo ning een ruïne werd. Deze ruïne is hersteld. Singelweg 11 is sinds 2008 gaan verzakken. Het Water schap stelt dat het niet komt door flexibel waterbeheer. Volgens het Waterschap kan dit niet omdat er twee stu wende duikers zitten. In wer kelijkheid liggen deze twee boven het slootniveau. Ze kunnen dus niet stuwen en liggen bovendien aan de ver keerde kant om te kunnen stuwen. Bij de Kapel van Hoogelande heeft het Water schap wel een poldertje gecre ëerd met stuwen, die het slootwater 40 centimeter ho ger houden dan het flexibele waterniveau in de watergan gen. Iedere verandering in de wa terhuishouding kan schade veroorzaken! Als de plannen van het Waterschap doorgaan, is er dan nog meer schade te verwachten!? Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Jodiumtabletten Het verspreidingsgebied van jodiumtabletten in Nederland (5 september) die uit voorzorg bij een kernongeval moeten worden ingenomen wordt fors uitgebreid. Nog steeds niet komen alle in woners in deze gebieden hier voor in aanmerking. In Belgie (29 april 2016) krijgt iedereen om deze reden jodiumtablet ten. Waar is het Nederlandse beleid op gebaseerd? Of is dat in Belgie overdreven? Wil weten of het terecht is dat ik geen jodiumpillen krijg, wil geen toegenomen kans op schildklierkanker hierdoor krijgen. Nederlandse overheid kom op met gege vens hierover byvoorbeeld door een advertentie in de krant, anders neem ik je op dit punt nog steeds niet serieus. Willem Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Boodschappen Online boodschappen doen (6 september) wordt populair en dat is in bepaalde situaties een uitkomst, zeker voor mensen die door ziekte of het te druk hebben met hun werkzaam heden niet of nauwelijks tijd hebben om dit te doen. Soms doe ik ook online boodschap pen maar dan gaat het over een product dat hier in de buurt niet te koop is en waar ik iets wil bestellen bv in Apeldoorn, maar ik doe nog iedere dag mijn dagelijkse boodschappen met veel ple zier. Zo maak ik mijn rondje langs de bakker, slager en de supermarkt en kom ik ook nog eens wat kennissen tegen met wie ik een praatje maak en dat is prima voor de sociale con tacten maar ik ben dan ook in een positie dat ik mijn rondje nog te voet kan doen. Al met al vind ik online winkelen prima en zeker voor mensen die dat echt nodig hebben. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Victor Heukels (40) weet er alles van. Hij verruilde zeven jaar geleden de hectiek van Amsterdam voor het groene platteland. „Als ik visi tes rijd door de Zak van Zuid-Be veland, realiseer ik me vaak: ik ben hier gelukkig." 'Apotheekhoudende Huisart senpraktijk Heukels' staat op de gevel van het pand in Heinkens- zand. Zo'n 2.650 patiënten telt de praktijk in Heinkenszand zelf en in de omliggende dorpen of in af gelegen boerderijen. Zeven jaar geleden - Victor Heu kels was toen begin dertig - kwam de pas afgestudeerde huisarts naar Zeeland. „Bij de geboorte van de oudste zijn we verhuisd. We wil den niet dat onze kinderen in de drukte van Amsterdam zouden opgroeien. Zelfben ik afkomstig uit de Gelderse Achterhoek. Mijn vrouw die ik heb leren kennen tij dens mijn studie, komt uit Zee land. Zo zijn we hier verzeild ge raakt." Een dorpspraktijk: dat was de droom van de jonge huisarts Heu kels. „Inderdaad, een beetje inge geven door dat romantische beeld van de plattelandsdokter. Huisarts wilde ik altijd al worden. Biologie, medicijnen, de psychologie van de mens, anatomie - het heeft altijd mijn belangstelling gehad. Als kind verzamelde ik dierenschedel- tjes, dat soort dingen. In het vak van huisarts komen al die interes ses samen. Vandaar." „Het leuke van mijn vak is: je komt bij de mensen thuis. Je ont moet mensen uit alle lagen van de bevolking. Ik had in een zieken- huis kunnen gaan werken, maar als je interesse hebt in mensen en hun achtergronden, is huisarts een veel interessanter vak. Je ziet de mens in zijn omgeving, in zijn so ciale context. Wij krijgen een veel completer beeld van patiënten. Je loopt van de wieg tot het graf met mensen mee. Bevallingen doen wij niet meer, wat op zich jammer is, maar je ziet alle leeftijden, alle levensfasen. Van bepaalde families in mijn praktijk zie ik vier genera ties. Je bouwt met je patiënten een langdurige arts-patiëntrelatie op." Apotheek Typerend voor een plattelands praktijk: het is een apotheekhou dende huisartsenpraktijk. „Dat vond ik juist leuk. Medicijnen hebben me altijd geïnteresseerd. Als apotheekhoudende huisarts biedt je een totaalproduct. Mijn patiënt komt van het spreekuur met een recept en kan direct de medicijnen meenemen. Ik ben zijn arts én zijn apotheker; dat heeft vaak een meerwaarde. Van mijn kant is het voordeel dat ik be ter overzicht heb over de patiënt en zijn medicijngebruik. Het voegt iets toe aan de kwaliteit van zorg en het maakt het werk nog bevre digender." Een belangrijke reden waarom Zeeland moeilijk aan nieuwe huis artsen kan komen, is de werkgele genheid voor de partner, ver- We wilden niet dat de kinderen in de drukte van Amsterdam zouden opgroeien moedt Heukels. Als bestuurslid van de Zeeuwse Huisartsencoöpe ratie maakt hij zich daar zorgen over. Samen met de Landelijke Huisartsenvereniging is daarom een campagne gestart om huisart sen naar Zeeland te trekken. „Ze ventig tot tachtig procent van de huisartsen die nu afstudeert, is De luiken zijn dicht bij de zaken van Wieland Schoenen en Leder waren in Terneuzen en Axel. Klan ten zien alleen een knalgeel briefje: 'wegens omstandigheden gesloten'. De eigenaar is spoorloos. Op de Facebookpagina niet meer informatie. Slechts de mededeling dat de zaken wegens omstandighe den gesloten zijn en excuses voor het ongemak. Klanten van de schoenenzaken wensen het team sterkte maar op de vraag waarom de zaken dicht zijn wordt, geen antwoord gege ven. Eigenaar Johan de Voogt i Op de vraag waarom de zaken dicht zijn, wordt geen antwoord gegeven verdwenen. Politiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage bevestigt dat De Voogt als vermist opgegeven is, maar voegt er aan toe dat het geen zaak is waar de politie mee aan de slag gaat. „Mensen hebben ge woon het recht om te verdwijnen. Iemand mag altijd er voor kiezen om bijvoorbeeld drie weken op de camping in Frankrijk te zitten en niemand iets te laten weten." Ook Martijn van Battum, voor zitter van de Terneuzense onderne mersvereniging Bizzy weet niet wat er loos is bij de schoenenzaak. „Ik stond er net zo goed van te kij ken dat er donderdag ineens een briefje hing', laat Van Battum we ten. „Ik weet niks meer dan dat de zaak dicht is en dat Johan de Voogt spoorloos is. Vervelend voor het personeel." woensdag 13 september 2017 PC 'Een dorpspraktijk Ondine van der Vleuten In de dorpspraktijk kent Heukels alle patiënten persoonlijk. -Victor Heukels, huisarts Guido van der Heijden Terneuzen is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36