Onderzoek naar tegels Pottenbakkerssingel Ruime meerderheid van de coalitie is voor aanpak Trekdijk 'Je hoort vaak dat mensen heel afhankelijk worden van een computerspel' 7 Alleenstaanden tussen de veertig en zestig jaar zitten volgens Ingrid Rombouts (55) uit Meliskerkeveelte veel thuis. Zij wil daar met tal van activiteiten verandering in brengen. Voor jongeren en oude ren is er al genoeg te doen in de provincie, voor de groep die daartussen zit hele maal niet", is de stellige overtui ging van Ingrid Rombouts. „Het idee is vooral om mensen tussen de veertig en zestig die eenzaam zijn naar buiten te halen en bij elkaar te brengen. Ook men sen die net buiten die leeftijdsca tegorie vallen mogen mee", vertelt Rombouts. De Meliskerkse gaat busjes inzetten om mensen mee te nemen naar activiteiten binnen en buiten de provincie. Denk dan bijvoorbeeld aan het bezoeken van een kerstmarkt of een tentoonstel ling. „Ik denk dat best veel veerti gers, vijftigers en zestigers een zaam zijn. Veel van deze mensen vallen terug op een stukje hardlo pen of fietsen om even de deur uit te zijn. Maar als je dat hebt gedaan, is de dag nog niet klaar en zit je weer binnen. Ook hoor je vaak dat mensen heel afhankelijk worden van bijvoorbeeld een computer spel als ze niet zoveel te doen heb ben. Ik wil dat soort dingen met dit project tegengaan." De activiteiten van Rombouts zullen vooral gericht zijn op men sen met een lager inkomen. „Er zijn al meer initiatieven voor acti viteiten met alleenstaanden, maar daar liggen de prijzen veel hoger. In mijn project delen we de kosten zodat iedereen zo goedkoop mo gelijk uit is. Het is een project zon der winstoogmerk. Overigens mo gen alleenstaanden, koppels en mensen met een hoger inkomen ook meedoen aan de activiteiten, hoor." Stichting Welzijn Veere (SWV) staat klaar om te helpen als de eerste activiteiten succesvol blijken. Het is niet de eerste keer dat Rombouts een activiteitenclub opricht. „Ik heb twintig jaar gele den in Valkenswaard al activitei ten georganiseerd voor alleen staanden. Daar sloten zich toen zo'n honderd mensen bij aan." Rombouts kwam op het idee na dat ze was gescheiden van haar man. „Toen de kinderen af en toe naar mijn man gingen, had ik ineens best wel wat tijd over. Ik bedacht me toen dat er meer men sen in dezelfde situatie zitten. Daarom ben ik dat project gestart. Nu wil ik precies hetzelfde doen, maar dan in Zeeland." Toen de kinderen af en toe naar mijn man gingen, had ik ineens best wel wat tijd over De eerste activiteit is gepland in de herfst. Als er genoeg belang stelling is, wordt een uitje naar Limburg georganiseerd. De plan ning is om meerdere activiteiten te houden, waarbij de deelnemers inspraak hebben. Voor Rombouts is het opstarten van het project spannend. „Ik weet natuurlijk niet goed of er animo voor is, maar het is niet zo dat ik helemaal afhanke lijk ben van dit project. Als het niks wordt, leef ik mijn leven ook wel. Ik doe vrijwilligerswerk als chauffeur bij SWV, dus ik heb ge noeg te doen. Maar ik zou het mooi vinden om ook op deze ma nier mensen te helpen." Het is nogal eens glibberen en glij den over de gloednieuwe tegels aan de Pottenbakkerssingel in Middel burg. De tegels zijn bij regen erg glad. Na meerdere meldingen van valpartijen onderzoekt de ge meente Middelburg nu in samen werking met een gespecialiseerd bedrijf of de tegels aan de normen voldoen. De zwart-wit geblokte tegels zijn net voor de zomervakantie gelegd. Ze zijn gekozen om een duidelijk verschil aan te geven tussen het fiets- en voetgangersgedeelte. Rob Vermeer, verkeerskundige van de gemeente Middelburg: „Het is een gebakken product en daarmee kan altijd iets mis gaan. Wij willen nu zeker weten of wat wij besteld heb ben, voldoet aan de norm voor stroefheid die geldt voor bestra tingsmateriaal in de buitenruimte." De tegels worden in een laborato rium én ter plekke getest. De resul taten van de onderzoeken worden over ongeveer drie weken verwacht. Afhankelijk van de uitkomsten gaat de gemeente kijken wat de beste oplossing is. Het kan zijn dat de te gels ruwer gemaakt moeten worden of, in het ergste geval, verwijderd en vervangen moeten worden. Vier van de vijf Middelburgse coa litiepartijen vinden dat de Trek dijk industrieterrein kan worden. Alleen de PvdA twijfelt nog. Luc Vandezande (GL) vroeg tijdens de raadscommissie Ruimte om dui delijkheid van CDA, CU, PvdA, SGP en WD. Het college wil het gebied om vormen tot een industrieterrein. Transport- en containerbedrijf Wielemaker heeft belangstelling om naar die locatie te verhuizen. De inwoners van Nieuw- en Sint Joosland zijn echter mordicus te gen. Hun dorp is nu al voor drie kwart ingesloten door snelwegen en industrie, stellen ze. Vandezande: „De verkiezingen naderen. Daarom wil ik nu de me ning van de coalitiepartijen ho ren." Benno Nieuwenhuis (WD) reageerde als eerste en zei dat zijn partij meeleeft met de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland. „Het zal je maar gebeuren dat je zo'n terrein erbij krijgt." Vervolgens wees hij naar de benarde financi ële positie van de gemeente en dat de Trekdijk voor zeven miljoen in de boeken staat. „Ik wil zo'n be drag niet gewoon afboeken. Als GroenLinks met een plan komt om elders zeven miljoen vandaan te halen, dan krijgt u mijn steun." Ook woordvoerders van de CU, CDA en SGP lieten zich in soort gelijke bewoordingen uit. Mehmet Kavsitli (PvdA) zei dat zijn fractie er nog niet uit is. „Wij zijn ons ervan bewust dat wij als gemeente veel geld voor die grond hebben betaald. Maar wij zijn nog niet overtuigd dat daar een derge lijk bedrijf moet komen." woensdag 13 september 2017 WA Veertigplussers zitten te vaak thuis Jari Klapwijk - Ingrid Rombouts Jari Klapwijk Middelburg Van de Middelburgse coalitie partijen twijfelt alleen de PvdA nog over een bedrijventerrein op de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland. Emile Calon Middelburg Ingrid Rombouts wil, net als zij twintig jaar geleden deed in Valkenswaard, activiteiten organiseren voor mensen tussen de veertig en zestig jaar. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35