'Frietkiosk op Koningsbrug kan' Overleg over woningbouwplannen 6 Vervuiling grond ernstiger dan gedacht M^of iJT 'i i'i T' De grootste tegenvaller vormen ex tra milieumaatregelen die noodza kelijk zijn voor de aanleg van water berging in het park. De grond is op meer plaatsen ernstiger vervuild dan gedacht, vooral met puin uit de Tweede Wereldoorlog dat daar is gestort. De extra kosten bedragen 300.000 tot 500.000 euro. Een exact bedrag is nog niet bekend, stelt wethouder Arjan Beekman. „Daar voor moet eerst een uitgebreid sa neringsplan worden gemaakt." Verder wordt het parkeerplein roo.ooo euro duurder. Dat komt doordat met een bewonersgroep een plan is gemaakt dat op veel draagvlak kan rekenen. Dit 'stede lijk plein' kost wel veel meer geld. De gemeenteraad heeft eerder 938.000 euro beschikbaar gesteld voor het totale project. Dat is inclu sief 200.000 euro Europese subsidie voor de aanleg van waterberging. De uitvoering van de plannen gaat bovendien zes maanden tot een jaar langer duren. Dat komt doordat voor een deel van het par keerplein het bestemmingsplan ge wijzigd moet worden. Een extra probleem daarbij is dat met de ex ploitant van de schouwburg - Zee landtheaters van Frans Lievens - We leggen de waterberging niet aan omdat het mooi is maar om waterover last op te lossen contractueel is vastgelegd dat de parkeerproblemen uiterlijk r sep tember 2018 moeten zijn opgelost. Dan gaat de schouwburg, die nu in grijpend wordt verbouwd, weer open. „Maar de exploitant is ook ge charmeerd van het plan zoals dat er nu ligt, dus ik verwacht dat we daar wel uit komen", laat Beekman we ten. De deadline voor het Europese project voor waterberging in stede lijke gebieden ligt op december 2019 klaar. De wethouder verwacht dat dat haalbaar blijft. De raadscommissie algemeen be stuur is gisteravond ingelicht. Di verse fracties toonden zich onaan genaam verrast. SGP en LPM herin nerden de wethouder eraan dat al vaker is gewaarschuwd voor de ernstige verontreiniging met oor logspuin. Beekman wees erop dat dat nu pas een probleem wordt omdat er ook waterberging in het park moet komen. „We doen dat niet omdat het mooi is, maar omdat er nu re gelmatig wateroverlast is in de bin nenstad. Door de klimaatverande ring zal dat vaker voorkomen. Als we in het Molenwaterpark niks doen, moeten we op een andere plek in de binnenstad een oplos sing vinden en die kost ook geld." Beekman wil in december een oplossing voorleggen aan de ge meenteraad. Een kiosk hoort daar waar de meeste mensen langskomen. En dat is op de hoek van de Middelburgse Koningsbrug met de Houtkaai, al dus wethouder Johan Aalberts. Hij reageerde tijdens de commis sie Ruimte op vragen van raadsle den of het nu wel verstandig is toe stemming te geven om op die hoek een friettent neer te zetten. Omwo nenden vinden dat daardoor het uitzicht wordt verpest. Bovendien denken ze dat toeristen straks geen mooie foto's meer kunnen maken van de gevels aan de Houtkade en Londensekaai. CD A'er Wim Kant snapt niet dat zo'n kiosk juist op de 'mooiste hoek van de brug' mag komen. Ook Ed de Graaf (LPM) noemde het vreemd dat op die plek zoiets kan. De wethouder zei dat schuin aan de overkant op de brug nu een wat vervallen bloemenkiosk staat. De gemeente heeft geen mogelijkhe den om ervoor te zorgen dat de ei genaar die kiosk opknapt. Maar de eigenaar is zelf naar de gemeente gekomen met het verzoek om aan de overkant een friettent te begin nen. In ruil daarvoor sloopt hij zijn bloemenkiosk. Aalberts wees er ook op dat sinds de herinrichting van het gebied de brug als het ware een pleintje is ge worden met een veel bredere stoep. Hij verwacht juist dat die hoek nog aantrekkelijker wordt als de exploi tant daar ook tafels en stoelen neer zet, zodat mensen al zittend op die plek kunnen genieten van een frietje in combinatie met het uit zicht over de Middelburgse grach ten. De wethouder kreeg steun van Ad van de Kreeke (D66). Hij zei te gen zijn collega's dat ze in het re cente verleden al toestemming heb ben gegeven op die hoek van de brug een kiosk neer te zetten. Dat beaamde de wethouder. Gedeputeerde Carla Schönknecht heeft gisteren met wethouder Chris Dekker van Middelburg ge beld om opheldering te vragen over diens uitspraken maandagavond tegenover de raadscommissie ruimte. Dekker klaagde daar dat het niet lukte een afspraak te maken voor een bestuurlijk overleg met de pro vincie. Ook liet Dekker weten dat woningzoekenden de dupe zijn van de beslissing van de provincie om een limiet te stellen aan het aantal woningen dat op Walcheren mag worden gebouwd. Dat is gebeurd, omdat het de drie gemeenten niet lukte daar samen afspraken over te maken. De ergste kou lijkt uit de lucht. Maandag praten de gemeenten met de provincie, aldus de woordvoer ster van de gemeente Middelburg. Dat zal niet leiden tot een snelle herziening van het besluit van de provincie, zegt Schönknecht. Dit najaar vindt eerst een nieuw onder zoek plaats naar de woningsbe hoefte op Walcheren. De provincie hoopt dat de Walcherse gemeenten het op basis daarvan in 2018 wel eens worden over hun woning bouwplannen. Ingrijpen was dit jaar echt nodig, benadrukt gedeputeerde Schön knecht. Als de noodzaak om te bou wen niet is aangetoond, zouden ge meenten voor de rechtbank zwak staan tegenover bezwaarmakers. En als de provincie niks had gedaan, had niemand in Walcheren een be roep kunnen doen op de Provinci ale Impuls Wonen, het sloopfonds van de provincie. IN DE REGIO Eten bij RestoRank Zing Mee Met Me bij ZB MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 september 2017 WA Molenwaterpark tonnen duurder De herinrichting van het Molen waterpark en de oplossing van de parkeerproblemen voor de schouwburg in Middelburg val len ongeveer een half miljoen euro duurder uit dan gedacht. Bovendien loopt het project een vertraging op van zes maanden tot een jaar. Maurits Sep Middelburg - Wethouder Arjan Beekman Een frietkiosk op de Koningsbrug in Middelburg kan er volgens wet houder Johan Aalberts voor zor gen dat het gebied aantrekkelij ker wordt. Emile Calon Middelburg De gemeenten Veere en Middel burg overleggen maandag met de provincie over woningafspra ken op Walcheren. Dat wil niet zeggen dat daar dit jaar nog ver andering in komt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg OOST-SOUBURG Mensen die alleen zijn of het financieel moeilijk hebben kunnen op vrijdag 15 september samen met anderen van een warme maaltijd genieten in Oost-Souburg. RestoRank wordt altijd op de derde vrijdag van de maand georgani seerd in De Rank; de zaal achter De Wijngaard-kerk in de Kanaalstraat. Het eten begint om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Aanmelden kan via 0118-465978, 0118- 465132 of resto- rank@gmail.com. De kosten bedra gen 2,50 euro per persoon. MIDDELBURG De tweede editie van Zing Mee Met Me Middelburg vindt plaats op za terdag 16 septem ber op het Plein in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Tijdens de zang middag kan ieder een die Nederlands wil leren of van zin gen houdt, mee doen. Bezoekers die de Nederlandse taal nog niet hele maal beheersen (vluchtelingen, bui tenlandse studen ten en expats), leren al zingend nieuwe woorden en zinnen. Iedere edi tie bevat vijf a zes Nederlandse liedjes en er wordt ge zorgd voor een zangeres, dirigent en een pianist. Er zijn boekjes met liedteksten en een groot scherm aan wezig. Geïnteresseerden zijn van 14.30 tot 15.30 uur welkom. Deelname is gratis. WANDELTOCHT VOOR GOED DOEL I VLISSINGEN Vrouwen lopen voor vrouwen houdt zater dag 16 september een wandeltocht in Vlissingen om geld in te zamelen voor inloophuis Het Anker van Sta Op Zorg. De route van vijftien kilometer begint bij het inloophuis aan Badhuisstraat 60 en voert door de stad Vlissingen en langs de kustlijn. Een gast van Sta Op Zorg deelt haar levensver haal, na afloop van de wandeltocht is er een high tea. Aanmelden kan op de www.vrouwenlopenvoorvrouwen.nl, daar is ook meer informatie te vinden. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA AAGTEKERKE Dorpskerk, 19.30 uur - Dhr. G. Smal- legange van de boerderijenstichting Zeeland vertelt over de schilderijen als afsluiting van de ex positie over Wal cherse boerderijen GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur- Biljarten en koers- bal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Wekelijkse Koffie- inloop voor bewo ners van Wijk Dau- wendaele; ZB, Kou- steensedijk 7,11.00 uur - TV-kok Pierre wind demonstreert smaakleskist; Zeeuws Museum, 13.00-13.45 uur - Rondleiding door de 'presentatie Handwerk'; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur-Jeu de Boules bij CJBM; ZB, Kousteensedijk 7,15.00 uur - Derde ronde schrijflab met Anna Ros; Sport zaal Roozenbur- glaan, 19.00-21.00 uur - Wekelijkse trimgroep voor (ex-) hartpatiënten; Ci nema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'Certain Women' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat'; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30- 14.30 uur-Wandel activiteit voor seni oren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur - Koersbal VEERE Het Akkoord, 13.45- 17.00 uur - Soos VLISSINGEN Cafe de Concur rent, 20.00 uur- Lezing over ADHD en Dyslexie ZOUTELANDE De Tienden, 13.30- 16.30 uur - Soos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34