Il Jacco Eltingh heeft haast als technisch directeur van KNLTB 25 Froome rivaal van Dumoulin Terpstra in ploegentijdrit Zwangerschap kost Visser WK Jacco Eltingh (47) heeft geen tijd te verliezen. De nieuwe technisch directeur van de KNLTB schept graag duidelijkheid in tennisland. Middelkoop van het vliegveld geplukt Hij ziet de koppen in de krant al voor zich. 'Eltingh wil over een jaar of tien, twaalf acht Nederlan ders in de top too van de wereld zien staan'. „Ja toch?" De nieuwe technisch directeur vertelt over zijn plannen bij de Nederlandse tennisbond. Op de achtergrond in het Haagse Sportcampus Zuiderpark traint het Davis Cup-team op de net aangelegde gravelbaan. Komend weekeinde is het showtime, dan speelt Oranje hier tegen Tsjechië. Eltingh: „Dat zou ik mooi vinden, maar tegelijk slaat het nergens op. Stel dat we jarenlang een Roger Federer en een Stan Wawrinka hebben en daarna een paar jaar niets, daar teken ik voor." „Waar moet ik beginnen? Door consequent te zijn, een constante factor te bieden en het tempo te verhogen. Tempo heeft een dubbele betekenis. Dat staat voor snelle keuzes maken. Dus niet trutten, maar doorpakken, dan maar eens een schoonheidsfoutje maken. Op de baan wordt het tempo de komende tien jaar nog belangrijker. Het is ook van belang om veel nadruk te leggen op de manier van denken. We moeten hardheid ontwikkelen, niet de ene week goed presteren en dan weer weken niet." „Ik ben op t juni parttime begonnen, maar ik zeg wel eens: alleen mijn salaris is parttime. Ik heb geen tijd te verliezen. Vanaf oktober werk ik fulltime, mijn portefeuille is breed. Ik hou me bezig met het certificeren van tennisleraren tot toptennis. Ik heb eerst in kaart gebracht hoe er gecommuniceerd wordt en hoe de organisa tie in elkaar steekt. Voor we anderen een stren ger model opleggen in de toekomst, moeten we eerst naar onszelf kijken." „Door een gemeenschappelijk doel te hebben. Terug naar de basis, bereid zijn om er veel tijd in te stoppen en de toon naar elkaar moet op recht zijn. Dat mis ik op alle fronten en dat be doel ik niet veroordelend. Als de sfeer goed is, wordt opbouwende kritiek niet als een aanval gezien. Als we dingen blijven doen zoals we ze gedaan hebben, dan is dat de definitie van stu piditeit." „Door goed te communiceren, duidelijk en hel der te zijn. 'Ik wist het niet' en 'dat is me nooit verteld' kan niemand over een tijdje nog zeg gen. In het beleidsplan van de KNLTB staat als ambitie omschreven dat we bij de top to van de wereld willen horen. Dat heb ik per direct ge schrapt. Wat heeft het voor een waarde? We moeten ervoor zorgen dat we zo goed mogelijk zijn op alle fronten. Wil je wel of niet? En hoe graag wil je? Dat zijn essentiële vragen." „Ik voel in al mijn vezels dat ik voor deze func tie gestudeerd heb tot mijn 47ste. Ik ben over tuigd en ga dit verhaal zo vaak mogelijk vertel len om andere mensen te overtuigen." INVALLER woensdag 13 september 2017 WIELRENNEN Chris Froome is na zijn zege in de Vuelta nog niet verza digd. De Brit rijdt op de WK in Bergen (17-24 septem ber) de individuele tijdrit en is meteen een grote con current van Tom Dumoulin voor de titel. Steve Cum- mings is de andere Brit die ook de tijdrit fietst. Zoals verwacht mijdt Froome de wegrace. Opvallende afwe zigen in de selectie voor de wegrace zijn oud-wereld kampioen Mark Cavendish en Geraint Thomas. Beide renners vielen met blessu res uit in de Ronde van Frankrijk en zijn nog maar net in training. WIELRENNEN Niki Terpstra maakt voor de zesde keer op een rij zijn opwachting bij het wereldkampioen schap ploegentijdrit. De Nederlandse renner is op nieuw opgenomen in de selectie van zijn ploeg Quick-Step. Hij behaalde met zijn team de titel in 2012, 2013 en vorig jaar in Doha. Terpstra stond een deel van dit jaar door bles sures aan de kant, maar voelde tijdens de Vuelta dat de vorm voor het WK (17-24 september in het Noorse Bergen) eraan kwam. De verwachtingen van ploegleider Tom Steels zijn groot. „We hebben een sterk en goed voorbereid team met ervaren renners en kampioenen." HANDBAL Maura Visser kan in december niet mee doen aan het wereldkampi oenschap in Duitsland. De 32-jarige international van BBM Bietigheim is zwan ger. Visser was vanwege een knieblessure al niet opgenomen in de selectie van bondscoach Helle Thomsen, voor een trai ningsstage later in septem ber op Papendal. Die stage is ter voorbereiding op de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Wit-Rusland (27 sep tember) en Kosovo (1 okto ber). Op het WK neemt het Nederlands team het in de poule in elk geval op tegen de ploegen van Duitsland, Servië, Zuid-Korea, Kamer oen en China. Dat klinkt goed: over tien of twaalf jaar dus acht tennissers, mannen en vrouwen, in de top 100. Robin Haase en Kiki Bertens zijn nu al tijden de enige tennissers in de top 100. Je voor gangers probeerden nieuwe toppers te kweken. Hoe ga jij het doen? De weg is lang, waar begin je als kersverse technische man in hemelsnaam? Hoe krijg je dat voor elkaar in een organisa tie die al zo lang dezelfde koers vaart? Hoe pakje dat aan? Loop je met al je gedrevenheid en plannen tegen cynisme aan? M Jacco Eltingh: ,ln het beleidsplan staat dat we bij de top 10 van de ïreld willen horen. w Heb ik meteen geschrapt." Fardau Wagenaar Matwé Middelkoop stond net op het vliegveld van Istanboel, toen captain Paul Haarhuis belde. Of hij zich bij het Davis Cup-team, dat komend weekeinde in Den Haag tegen Tsje chië speelt, wilde voegen, na de afmelding van dubbelspecialist Jean-Julien Rojer vanwege een knieblessure? „Na wat geregel, heb ik Paul teruggebeld en gezegd dat ik eraan zou komen." Gisteren trainde Middelkoop al mee op de net aangelegde gravelbaan op Sportcampus Zuiderpark. Aan de zijde van kopman Robin I Haase, met wie hij vorige week de kwartfi nales haalde in het dubbelspel van de US Open. De Tsjechen meldden zich zonder sterspe ler Tomas Berdych, die ook het gravel liet meewegen in zijn beslissing om af te haken. „Berdych speelt niet graag op gravel, de rest van het Tsjechische team wel", zo weet Haarhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25