Een Dagje Wellness voor maar 5,95 Dan maar oefenen tegen de Belgen... 24 Kika van Es zong met cultzanger en oud-prof John de Bever op het po dium tijdens haar persoonlijke hul diging in geboorteplaats Boxmeer. Ze werd als eerbetoon rondgereden in een cabrio. Maar deze week stond de linksback, net als die andere voetbal sters van Oranje, op het trainingsveld in regenachtig Zeist. Op weg naar een nieuw doel. Nu met de status van Europees kampioen. En dat is wennen. Vooral in Groe ningen, het Brabantse dorpje waar haar ouders wonen, is Van Es plots van een relatief onbekende een be zienswaardigheid geworden. Daar stonden ineens fans in de tuin voor het raam te juichen of ze fietsten heel de dag voorbij. Terwijl Van Es zelf op het strand van Ibiza vijf dagen aan het bijkomen was van het enerve rende en energievretende EK. Mijn moeder vond het wel zo netjes om iedereen die langskwam iets te geven. Als een soort presentje Handtekening Maar mama Van Es had voorzorgs maatregelen getroffen. „Mijn ouders hadden foto's afgedrukt waar ik voor de vakantie een handtekening op had gezet. Mijn moeder vond het wel zo netjes om iedereen die langskwam iets te geven. Als een soort presentje. Die mensen nemen toch de moeite om even te komen kijken. Ik kan wel een keer een shirtje weggeven, maar die kledingkast is ook zo leeg. Dus dit was een mooie oplossing." Maar niet iedereen nam er genoe gen mee. „Sommigen dachten dat ik wél thuis was. Maar de vriendin van mijn broer is ook blond. Ze zagen haar naar binnen lopen en dachten dat ik het was. Het zegt wel iets over alles wat op ons afgekomen is. Het is natuurlijk vooral erg leuk, maar soms was het wel iets te gek hoor. Dan wil je gewoon in je joggingbroek zonder make-up over straat. Dat heb ik één keer gedaan, maar dan willen men sen ook een foto. Dus ga ik nu zeker DERBY moeten daar mee omgaan. Meer dan voor het EK hebben we een voor beeldfunctie. En mensen verwachten nu meer van ons. Logisch, hoort alle maal bij de nieuwe status." Bejaardenhuis Toch nog even over die foto's met handtekening. Want die werden zelfs in het bejaardenhuis uitgedeeld door haar opa Janssen. Met een grote glim lach: „Was hij helemaal de man in dat huis, hè. Haha. Leuk toch? Mijn opa is zo trots. Hij mocht ook mee in die ca brio tijdens de huldiging. Iedereen feliciteerde hem. Andere opa's en oma's wilden wel zo'n kaartje voor hun kleinkinderen." De hectische weken kregen een wel heel wrange wending toen plotseling de oma van Van Es overleed. „Dan word je wel even door elkaar gehus seld door emoties en is de wereld opeens weer keihard. Het is heel gek om op de begrafenis van je oma ook gefeliciteerd te worden met de Euro pese titel. Gelukkig hebben mijn opa en oma nog wel samen kunnen mee maken dat ik Europees kampioen werd." niet meer onverzorgd de deur uit." Maar voor de duidelijkheid: Van Es voelt zich negen van de tien keer ve reerd vanwege de aandacht. „We hadden voor het toernooi een duide lijk doel: het vrouwenvoetbal en ons zelf op de kaart zetten. Dat is met de winst gelukt en niemand kan ont kennen dat we echt iets losgemaakt hebben. Maar nu komt de volgende stap. We zijn min of meer be kend, de een wat meer dan de ander, en Verzilver nu op pzc.nl/verzilveren woensdag 13 september 2017 Opeens staan er blij e fans in j e voortuin te j uichen Voor het eerst na hun Europese titel zijn de voetbalvrouwen weer bij elkaar op trainingskamp in Zeist. Ze hebben allemaal een nieuw leven, zo ondervond ook Kika van Es. Haar opa Janssen deelde zelfs foto's uit in het bejaar denhuis. Daniël Dwarswaard Zeist - Kika van Es Bekijk de algemene voorwaarden op de website. Kika van Es: „Mensen verwachten nu meer van ons. Logisch." FOTO SOCCRATES IMAGES Van Es in actie tijdens de gewonnen finale op het EK tegen Denemarken (4-2). FOTOVI IMAGES Nu verlengd: U kunt uw spaarkaart verzilveren t/m 14 oktober 2017 'Spa Puur ^SpaWell ♦ELYSIUM ^SpacSense 'VeluwseBron 'Thermen Holiday 'zwaluwhoeve De Oranjevrouwen spelen morgenmiddag om 16.00 uur een besloten oefenwedstrijd in en tegen België. Het is de eerste keer dat de vrouwen na het behalen van de Euro pese titel weer in actie komen. Oranje zou vrijdag in Horsens eigenlijk oefenen tegen Denemarken. Maar de herhaling van de Europese fi nale gaat niet door omdat de Deense speelsters een con flict hebben met de voetbal bond over vergoedingen. In België speelt Oranje zonder Kika van Es, die met knie klachten afhaakte. De oefenwedstrijd tegen Bel gië dient als voorbereiding op de WK-kwalificatie die vol gende maand start. Op dins dag 24 oktober om 19.00 uur speelt Oranje in het stadion van FC Groningen tegen Noorwegen. Het duel is al uit verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24