p Barcelona deelt meteen fikse tik uit aan Juventus in groep D 22 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE 2EHPIIM Kort Orkaan Uitleg Locadia gevraagd De aanklager betaald voetbal heeft om ver klaringen gevraagd van PSV en Jürgen Loca dia (foto) over het gedrag van de aanvaller in de wedstrijd van zondag tegen Heerenveen. Locadia zou hebben gespuugd naar tegen stander Denzei Dumfries. Speler en club hebben tot vandaag 10.00 uur de tijd hun versie in te leveren. Daarna bepaalt de aan klager of hij Locadia al dan niet schorst. Ajax baalt van verplaatsing Ajax is niet blij met het besluit van de KNVB om de bekerwedstrijd tegen Scheve- ningen vanwege de veiligheid volgende week woensdag in het stadion van ADO Den Haag te spelen. Ajax laat weten 'not amused' te zijn en overweegt tegenactie. Kuipers leidt topper De KNVB heeft Björn Kuipers aangesteld voor PSV - Feyenoord van komende zondag. Titelhouder Feyenoord leidt in de eredivisie met twaalf punten uit vier duels. Hodgson opvolger De Boer Crystal Palace heeft Roy Hodgson (70) aan gesteld als nieuwe manager. De voormalige bondscoach van Engeland neemt per direct de taken over van de maandag ontslagen Frank de Boer. Hodgson debuteert zaterdag middag al als trainer in de thuiswedstrijd tegen Southampton. Flitsen Quote van de dag Voor mij is Ronaldo de beste speler ooit, met grote afstand' Tickets Date Normaal gesproken is Feyenoord kansloos tegen Manchester City. Maar Giovanni van Bronckhorst denkt de formule te hebben gevonden om overeind te blijven. De vraag was helder, het antwoord mocht mis schien ook nog wel in de categorie simpel worden geparkeerd. Alleen de uitvoering, dat zal van avond in de winderige Kuip een hels karwei worden. Op welke ma nier denkt Feyenoord in vredes naam een resultaat uit het vuur te slepen tegen een steenrijk topelftal als Manchester City, dat ook nog eens over één van de beste trainers ter wereld beschikt? „Eén ding mo gen we absoluut niet zijn tegen deze tegenstander en dat is naïef', stelde aanvoerder Karim El Ahmadi terecht. Feyenoord zal de nadruk leggen op een versterkte verdediging. Maar de ploeg zal zijn eigen, sterke pun ten ook niet verwaarlozen. En die zijn bij de tegenstander ook be kend. Guardiola had Feyenoord volgens eigen zeggen vaak bekeken en hij sprak in een bomvolle pers zaal met zeventig journalisten vol waardering over de zorgvuldige op bouw van Feyenoord. En ook over de specifieke vleugelspelers die we kelijks zo lekker met het krijt aan hun schoenen het veld breed moe ten houden. Feyenoord zal niettemin een Eu ropese variant uit de kast trekken, want hoe kleiner het speelveld, hoe groter de kans dat Feyenoord kan stunten. Als de voortekenen niet bedriegen is dat een Rotterdamse muur met een defensie van vijf pi onnen. Het zag er gisteren naar uit dat middenvelder Jens Toornstra het kind van de rekening wordt en op de bank begint. Voor de leeuwen Aankoop Sofyan Amrabat, in de competitie nog nauwelijks aan bod gekomen, lijkt voor de leeuwen te worden geworpen, omdat hij aan de rechterkant meer een sneltrein is dan de nog te vaak haperende huurling Kevin Diks. Aan de lin kerkant had de nieuwe speelwijze een kolfje naar de hand van loop- wonder Ridgeciano Haps moeten zijn, maar de duurste zomeraan- koop van de Rotterdammers kampt met een enkelblessure. Dus staat oudgediende Miquel Nelom ge woon aan de aftrap. De drie centrale verdedigers zijn dan Eric Botteghin, Jerry St. Juste en Jan-Arie van der Heijden. De vraag is nog even wie de frontlinie mogen vormen. Zonder de Deense Leo Messi voelt zich absoluut geen wees. Zijn aanvalsmaatje Neymar vertrok deze zomer voor een toren hoog bedrag naar Parijs. Maar hij was niet de eerste. Eerder verlieten spitsen als Ronadinho, Eto'o, Henry, Ibrahimovic, Villa en Alexis het Barga waar de Argentijn de ab solute ster zou zijn of al was. Maar waar al die anderen kwamen en gingen, daar bleef Messi de club trouw waar hij op zijn twaalfde vanuit Rosario arriveerde. En eigenlijk maakt het niet zoveel uit wie er naast hem speelt, in die aanval van Barcelona. Waar Ney mar met Paris SG gisteravond met Cavani en Mbappé in Glasgow Cel tic vernederde, daar was Messi in zijn vertrouwde Camp Nou de hele aanval alleen. Onder de nieuwe trainer Ernesto Valverde heeft hij alle vrijheid die hij verdient, en hij kwam van links en rechts en door het midden om de gehandicapte defensie van Juventus te verschal ken. In de Primera Division is Messi na drie wedstrijden en vijf doel punten alweer topscorer, en de Champions League begon hij giste ren met een totaal ander gezicht, een stuk vrolijker, dan waarmee hij vorig seizoen voortijdige door het zelfde Juventus werd uitgeschakeld. Toen was zijn landgenoot Dybala de grote ster, en kon Juve de 3-0 zege thuis eenvoudig verdedigen in Barcelona (0-0). Nu was het Messi woensdag 13 september 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Trainer Andries Jonker van VfL Wolfsburg moet het drie tot vier weken stellen zonder aanvoerder Mario Gomez vanwege een en kelblessure. Jerson Cabral zet zijn loopbaan voort in Bulgarije. De voetballer heeft een contract getekend bij Levski Sofia. De 26-jarige Rot terdammer zat zonder club. Richard Krajicek neemt tennistalent Tim van Rijthoven (20) onder zijn hoede. De voor malige topper gaat hem coachen tijdens toernooien in het buitenland. - Juventus-spits Gonzalo Higuain is ook een fan. I Het IOC heeft een noodfonds opgericht voor hulp aan de door orkanen getroffen ge bieden in het Caribisch ge bied. Een do natie van 1 mil joen dollar is bedoeld om verwoeste sportaccom modaties op te bouwen. n De kaartver koop voor het WK voetbal van 2018 in Rusland gaat morgen van start. Vanaf 11.00 uur kun nen fans via de website van de FIFA tickets re serveren. Ko pers moeten wel een identi teitsbewijs aanmaken. I Tennisster Kimiko Date heeft roemloos afscheid geno men. De Ja panse (46) ver loor uitgere kend in Tokio haar laatste potje met 6-0 6-0 van Alek- sandra Krunic. Met een muur Mikos Gouka Rotterdam Nog geen halfjaar na de uitscha keling door Juventus in de Cham pions League toonde FC Barce lona gisteren een heel ander ge zicht. Leo Messi, wie anders, leidde de Catalanen naar een 3-0 zege. Edwin Winkels Barcelona Q Barcelona U Juventus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22