■- 20 M VINCENT LUISTERT RADIO Al zijn optredens draaiden om die ene hit uit 1960. Ramona veranderde het leven van Blue Diamond Riem de Wolft volledig. Hij overleed gisteren op 74-jarige leeftijd. Hee, laten we het eens even over hee heb ben. Ik werd op hee geattendeerd door lezer en radioluisteraar Martin. Hee Martin, bedankt. Sinds jouw hee-mail hoor ik opeens iedereen hee op de radio zeggen. „Hee die orkaan, van welke categorie is die in middels?" „Hee en die onbekende soldaat, die heeft dus nu een naam, dan is hij niet meer onbekend, toch?" „Hee en weet je al wat Frank de Boer gaat doen nu hij al na 77 dagen is ontslagen bij Crystal Pa lace, is een record trouwens hè in de Premier League." 1. Frits Spits. Tijdens één aflevering van Taai- staat kwam hij tot 43 hee's. 2. Mieke van der Weij: 36 hee's in één Nieuws show. Haar aantal hee's neemt overigens sinds ze met Jan Mom is sterk af. Luister maar eens, zaterdag, dan zul je na afloop constateren: Hee, Bijlo heeft gelijk. 3. Kees Boonman, achttien keer hee in één uit zending van Kamerbreed. Binnenkort zegt hij misschien nooit meer hee op de radio. Hij meldt dat het programma is opgeheven, maar AVROTROS ontkent dit. Hee, dat is merk waardig. De omroep zegt dat het nu onderdeel is van Eenvandaag. Maar buiten deze drie hee-grootheden viel het me dus nooit op, totdat lezer Martin mailde. Deejays zeggen gemiddeld 23 keer per uur hee. Zelfs de filelezers zeggen het. „Het staat vast bij Ohé en Laak." Er zijn maar twee zo goed als hee-vrije zenders in Nederland: Radio 4 en Sky Radio. Lezer Martin vindt al dat hee-gezeg onbe leefd tegenover de gasten. Ik heb daar per soonlijk geen last van. Dat hee is niet het hee zoals het hee in 'hee joh'. Dit hee, van 'hee en er hebben zich al twee miljoen gewone men sen opgegeven voor De Slimste Mens', dit hee is een gezellig hee, een lossepols-hee dat ver woordt dat er tussen presentator en gast een zekere mate van gemoedelijkheid heerst. Het hee duidt op een informeel gesprek, de gast heeft net zijn schoenen uitgetrokken en de huiselijke geur van zijn sokken, die hij al een dag of vier draagt, vult de studio. Zo klinkt dit hee. Dus Martin en andere hee-hoorders, zoek niets achter hee. Laat je hee-ergernis varen. Als je dat doet, hoor je na twee dagen het hele hee niet meer. Guus terug met kerst Bekende bij StarWars ij zijn ouders thuis in Drie bergen bleef de hutkoffer twee jaar lang onuit gepakt. Het ge zin van Riem en Ruud de Wolff wachtte im mers op de terugkeer naar Indo nesië, waarvandaan het in 1949 in allerijl had ingescheept rich ting ons land. De retourtrip kwam er echter niet meer. En Riem (6) en Ruud (8) werden Nederlanders. Als het duo The Blue Dia monds gaven ze de popmuziek in hun nieuwe thuisland een compleet nieuw gezicht. In het benepen Nederland van de jaren 50 vormden de broers de voor hoede van de opkomende rock- 'n-roll. Als polderversie van The Everly Brothers waren ze deel van de indorock die een decen nium later oversloeg naar de eerste golf van Nederlandse beatbands als The Golden Ear rings, Sandy Coast en The Moti ons. Die bands speelden The Blue Diamonds, die altijd trouw ble ven aan hun uit suikerwerk op getrokken repertoire, uiteinde lijk uit de mode. Zo bleef de gis teren op 74-jarige leeftijd overle den Riem de Wolff- zijn broer stierfin 2000 al op zijn 59ste - zijn hele leven verbon den met die ene hit: Ramona. Het was geen eigen composi tie. Sterker: de song was al 33 jaar In de jaren 50 vormden de broers de voorhoede van de opkomende rock-'n-roll OVERLEDEN BLUE DIAMOND Quote van de dag De dag dat mijn poetsvrouw komt, is mijn lievelingsdag van de week Hee Tot gisteren kende ik maar drie grote hee- zeggers: Reageren? vincent@persgroep.nl woensdag 13 september 2017 MUZIEK Guus Meeuwis keert op 1 en 2 december terug met een winter editie van Groots met een zachte G in de Ziggo Dome. Vorig jaar intro duceerde de zanger het eve nement met veel succes. FILM J.J. Abrams gaat opnieuw Star Wars schrijven en re gisseren. Het gaat om Star Wars: Episode IX, het laatste deel van de hui dige trilogie. Abrams maakte al The Force Awakens (2015). V ■u o Voor altij d verbonden met Ramona Stefan Raatgever 44 De broers Riem en Ruud de Wolff in 1964, vier jaar na hun wereldhit Ramona. fotoanp Angela Schijf in Beau Monde. Ze peinst er niet over om te bezuinigen op haar schoonmaakster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20