De dokter is Af lossingsvrije variant brengt ouderen door inkomensval in de problemen Honderdduizenden 50-plussers in Nederland dreigen in de problemen te komen bij het afsluiten van een nieuwe hypotheek. ING luidt de noodklok. Walcheren Harry Kampen slaat geen Prinsjesdag over t'i' r T 1 ten Hoogste tijd om plastic te omarmen Geld Goed Huisarts Victor Heukels verruilde zeven jaar geleden Amsterdam voor een praktijk in Heinkenszand. Het was voor hem een droom die uitkwam.zeelands Veel 50-plussers hebben niet of nauwelijks afgelost op hun oude hypotheek, maar ze hebben wel veel overwaarde op hun huis. Die overwaarde telt echter niet mee bij de beoordeling van een nieuwe hy potheek, waarschuwt ING. De hoogte van de hypotheek wordt vooral bepaald door het inkomen. De 50-plussers zijn zich niet be wust van die situatie. 87 procent van hen voelt zich comfortabel met hun huis en hypotheek, blijkt uit een onderzoek door Kantar TNS in opdracht van ING. Dankzij hun aflossingsvrije hy potheek hebben ze lage maandlas ten. Aflossen en sparen is daarom niet nodig, vindt de helft van deze groep. De helft van de 50-plussers heeft niet of nauwelijks vermogen opgebouwd om de hypotheek af te lossen. Een nieuwe hypotheek zal geen probleem zijn, denken de oudere huizenbezitters. Ze gaan ervan uit dat de overwaarde nog steeds mee telt bij de aanvraag voor een nieuwe hypotheek. Tegenvallen Dat kan nog tegenvallen, waar schuwt Wim Flikweert, manager Wonen bij ING. „Ouderen zijn zich niet bewust dat bij een nieuwe hy potheek vooral naar het inkomen wordt gekeken en niet naar de over waarde." Daarbij gaat het niet alleen om het huidige inkomen, maar ook om het pensioen. Dat is vaak lager dan het salaris. Het is de vraag of het in komen hoog genoeg is voor een nieuwe hypotheek. De Nederlandsche Bank schat dat ongeveer tweehonderdduizend 50- Door de lage maandlasten achten veel ouderen het niet nodig om te sparen plussers met een aflossingsvrije hy potheek in de problemen kunnen komen. Zij hebben samen 40 mil jard euro aan hypotheekschuld uit staan. ING-manager Wim Flikweert roept de huizenbezitters op tijdig met de bank of de hypotheekadvi seur te bekijken of ze straks nog voor een nieuwe hypotheek in aan merking komen. Als blijkt dat het toekomstig inkomen te laag is voor een nieuwe hypotheek, kan de klant nu extra gaan aflossen. Dan is straks een lagere nieuwe hypotheek nodig, die wel past bij het lagere in komen. Of hij sluit een nieuwe 30-jarige hypotheek af, voordat de oude is af gelopen. Daarvoor speelt leeftijd geen rol meer tegenwoordig. 18°C Nieuwsmedia Pk in de polder ïHfe" FOTO MARCELLE DAVIDSE Hypotheek nekt 50-plussers Peet Vogels Amsterdam ECONOMIE woensdag 13 september 2017 Eerste herfststorm pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1