Aap lacht het laatst in rel rond opbrengst apenself ie L EU wil gratis wif i in dorpen en steden 'Sluit de kampen in Libië' 10 Dierenorganisatie en fotograaf zijn het najaren eens over geld Jl Hf MW mm De fotograaf moet nu een kwart van de opbrengsten van de sel- fies doneren aan apenwelzijns- organisaties. PETA was naar de rechter gestapt namens kuifma- kaak Naruto, die in 2011 in de In donesische jungle foto's van zichzelf nam met de camera van Slater. De Britse fotograaf had de af beeldingen in zijn boek gepubli ceerd, maar volgens de dieren rechtenorganisatie was dat een schending van Naruto's au teursrecht. Een juridisch gevecht begon over de vraag of een aap over au teursrecht kan beschikken. De rechter oordeelde vorig jaar dat dat niet het geval was, waarna de dierenbeschermers in hoger beroep gingen. De Brit bleef volhouden dat hij het auteursrecht heeft op de selfies die de aap maakte. Dit Kwart opbrengst fotoverkoop komt in potje voor dierenwelzijn omdat hij de opstelling bedacht waardoor het beest in de verlei ding kwam om de foto's te ma ken. Slater zette zijn fotocamera op een driepoot, verstopte zich en zag hoe de kuifmakaak er met de camera vandoor ging. Ella Toen de natuurfotograaf het toestel terugvond, zag hij tot zijn grote tevredenheid dat de aap - volgens hem niet het man- netje Naruto, maar vrouwtje Ella - honderden selfies had ge maakt. Veel beelden waren wa zig, bij andere waren lucht en grond gefotografeerd, maar er zaten ook prachtige zelfportret ten tussen. Die gingen de we reld over. Aan de zaak komt nu een einde. Slater en PETA zeggen in een gezamenlijke verklaring dat een kwart van de opbrengsten van de apenselfies wordt gedo neerd aan organisaties die zich met apenwelzijn bezighouden. Het is onduidelijk om hoeveel geld het gaat. De Bulgaarse Eurocommissaris voor de digitale agenda, Marya Gabriel, verwacht begin volgend jaar de eerste toewijzingen, na dat het parlement gisteren met overweldigende meerderheid (582 voor, 98 tegen) zijn zegen aan dit commissievoorstel gaf. Voor een open lijn met de rest van de wereld mag het niet uit maken waar je woont of hoeveel je verdient, aldus commissie voorzitter Jean-Claude Juncker op de kop af een jaar geleden in zijn 'State of the Union', zijn jaarlijkse grote rede in het Euro pese Parlement. Hij houdt die vandaag opnieuw. Volgens CDA-telecomwoord- voerster Esther de Lange is het belangrijk dat Nederland er als de kippen bij is, want de pot is naar verwachting snel leeg. „Wij hebben de neiging nogal eens te wachten, maar wij hebben ook nog volop platteland en grensre gio's zonder goede dekking." Juncker en Gabriel willen dat het wifi-aanbod in alle opzich ten gratis is, dus niet alleen kos teloos, maar ook zonder hinder lijke reclame en zonder dat ge bruiksgegevens worden ver patst. Zij denken aan aansluiting van pleinen en parken, zieken huizen, musea, onderwijsinstel lingen, buurthuizen en sport- en jeugdinstellingen. Brussel finan ciert de aanleg, de gemeente draait op voor de werking. STRAATSBURG De mensont erende detentiekampen voor migranten in Libië moeten dicht. Dat zegt Europees buiten landchef Mogherini. „Wie ooit uit de eerste hand heeft gehoord welke gruwel zich daar afspeelt, vergeet dat nooit meer. Mensen worden er als dieren behandeld." Volgens Mogherini moeten er eerst plannen worden uitge werkt voor de duizenden mi granten die er nu zitten opgeslo ten. Wie recht heeft op bescher ming (wegens oorlog of vervol ging) moet in Europa terecht kunnen, vindt ze, de rest moet begeleid terug naar huis en moet steun krijgen bij de opbouw van een bestaan daar. „We zijn het rijkste continent ter wereld, sa men kunnen we dat." Kerstspecial Sint-Petersburg woensdag 13 september 2017 Na jarenlang gesteggel is er een einde gekomen aan de 'apenselfie'-zaak. Dieren rechtenorganisatie PETA en de eigenaar van het fototoe stel hebben een schikking getroffen. Christiaan Doolaard Londen De zwarte kuifmakaak maakte selfies met de ca mera van de Britse natuurfo tograaf David Slater. Hij werd aangeklaagd over het au teursrecht. FOTO DAVID J. SLATER ,@s- GO Gemeenten in heel Europa kunnen binnenkort gratis wifi aanvragen voor hun stads- en dorpscentra. Brussel trekt daar 120 miljoen euro voor uit, maximaal 20 mille per aanvraag. Frans Boogaard Straatsburg vertrek 23/12 Boek nu op oad.nl/lezersreis of C0547 28 44 88 (ma-za) Hoogtepunten begeleiding tijdens de hele reis door de Rusland deskundige Marie-Thérèse ter Haar liturgie in de Kazankathedraal rondleiding Petrus en Paulusvesting y rondleiding Hermitage Museum bezoek aan Tsarendorp gala kerstdiner in het Russisch Paleis bezoek aan het Russisch Museum lichttour Sint-Petersburg Marie-Thérèse ter Haar 6-daagse vliegreis va. I 169,- y vliegreis Amsterdam-Sint-Petersbrug per KLM v.v reis volgens programma per bus y verblijf in Hotel Courtyard by Marriott Vasilievsky*'** in een 2-pers. kamer HALFPENSION (ontbijt en diner) vertrek 23 december veel I -persoonskamers beschikbaar (toeslag 125,- p.p.) y Oad verzorgt uw visum (toeslag 95,- p.p.) y begeleiding door Rusland deskundige Marie-Thérèse ter Haar i© Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. (P KJ Wie Rusland op z'n 'meest Russisch' wil meemaken, moet in de winter gaan. 'Generaal Winter' doet machtige rivieren en de Finse Golf bij Sint-Petersburg volledig toevriezen, wat zorgt voor een bijzondere sfeer. Romantischer en sprookjesachtiger kan het niet!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10