Meisje in rolstoel krijgt klappen van jongens 4> Je kind op deapp Frank de Boer na 77 dagen al weer weg bij Crystal Palace Zilveren Kruis is verbijsterd Zij worden niet ouder dan hun moeder Walcheren Hart Ziel Zorgverzekeraar Zilveren Kruis is 'verbijsterd' over de opname- en behandelstop die Emergis vandaag invoert voor verzekerden van Zil veren Kruis. Emergis bracht de pa tiëntenstop gistermiddag in een persbericht naar buiten. 'Verzeker den van Zilveren Kruis verzoeken wij allereerst contact op te nemen met hun zorgverzekeraar', meldt de zorgverlener. Het Zilveren Kruis voelt zich overvallen. Tevergeefs is gisteren contact gezocht met Emergis. Woordvoerder Christine Rompa zegt dat Zilveren Kruis en Emergis nog steeds in overleg zijn over de tarieven. „Volgende week dinsdag hebben we daarover een afspraak. Deze week zouden we extra infor matie van Emergis krijgen, want als je zegt datje met de geboden ta rieven niet uit de voeten kunt, moet je dat onderbouwen. Op die informatie wachten we nog steeds", aldus Rompa. Ze hekelt de handelwijze van Emergis. „Als de instelling dit doet om de druk op de onderhandelingen op te voeren, is dat onbehoorlijk. Je maakt men sen nodeloos ongerust." Volgens Rompa zullen Zeeuwen die verze kerd zijn bij Zilveren Kruis hoe dan ook worden geholpen. De mogelijke behandelstop geldt niet voor mensen onder de 18 jaar en psychiatrische zorg nodig heb ben. Zij kunnen via de huisarts of medisch specialist bij Emergis kin- der- en jeugdpsychiatrie terecht. Het maakt niet uit bij wie ze ver zekerd zijn. Mensen die in crisis zijn en meteen psychiatrische zorg nodig hebben, kunnen ook na van daag bij Emergis terecht, ongeacht waar ze verzekerd zijn. Ook voor mensen die al in behandeling zijn bij Emergis verandert er niets. Mensen die al voor 12 september op de wachtlijst zijn geplaatst voor een behandeling bij Emergis, wor den gewoon opgeroepen voor een eerste gesprek; dat geldt ook voor mensen die bij Zilveren Kruis ver zekerd zijn. Maar: als een huisarts vindt dat iemand psychiatrische behande ling nodig heeft bij Emergis en hem of haar doorverwijst, maakt het wél uit waar diegene is verze kerd. Mensen die bij Zilveren Als de instelling dit doet om de druk op te voeren, is dat onbehoorlijk Kruis verzekerd zijn en 18 jaar of ouder, kunnen vanaf vandaag niet bij Emergis terecht. Met CZ is Emergis nog steeds in gesprek over de zorginkoopcon- tracten voor 2017 en 2018. Zij ho pen dit de komende twee weken alsnog af te ronden. Daarbij is afge sproken dat tijdens de duur van deze gesprekken Emergis nieuwe verwijzingen van CZ blijft accep teren. Minister Edith Schippers van Volksgezondheid had juist giste ren nog in een brief aan de Tweede Kamer laten weten dat patiënten niet de dupe mogen worden van de onenigheid tussen zorgverze keraars en Emergis.ZEELAND 2 BIGGEKERKE De politie is op zoek naar getuigen van een mis handeling van een meisje in een rolstoel. Zij zou gisterochtend zijn mishandeld door een groep jongens; ook een 15-jarig meisje dat het slachtoffer te hulp schoot, kreeg klappen. Het 15-jarige meisje fietste gis terochtend van Biggekerke naar school in Middelburg. Onderweg zag ze rond 08.45 uur dat een groep jongens een getint meisje in een rolstoel mishandelde. De fietsster schoot het slachtoffer te hulp en kreeg daarbij ook klap pen van de daders. Het is nog niet bekend wie de daders en het slachtoffer in de rolstoel zijn. Het 15-jarige meisje zal aangifte doen van mishandeling. De politie is op zoek naar het meisje in de rolstoel en getuigen van het incident. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Glashandel MELIESTE 16°C Nieuwsmedia Rebecca de Booij van Kinderdagverblijf Meikever in Middelburg houdt ouders op de hoogte via een app. Steeds meer scholen en verblijven gaan hiertoe over. „Maar het gesprek met ouders blijft toch het belangrijkste." Woede over opnamestop bij Emergis Nieuwe patiënten van 18 jaar en ouder van Zilveren Kruis zijn vanaf vandaag niet meer wel kom bij Emergis. De zorgverze keraar is verbijsterd over de be slissing. Frank Balkenende en Arjen Nijmeijer Kloetinge - Christine Rompa, Zilveren Kruis Mensen met informatie kunnen bellen naar 0900-8844. Anoniem bellen kan ook: 0800- 7000. Of u kunt contact zoeken via de Politie WhatsApp nummer 06 -1220 7006. ff Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl dinsdag 12 september 2017 Onstuimig pzc.nl weer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1